tanulmányi szerződés


the big cat # 2003.10.22. 08:05

Érdekes.

Szerintem a képzés befejezése azt azt tanúsító okirat megszerzése, tehát a +2 év onnan számít, azaz he felmondasz, akkor vissza kell fizetned a költségeket.

De mivel tudom a másik topikból milyen helyeztben vagy, ezért azt is hozzáteszem, hogyah a munkáltató mond fel, akkor ez a visszafizetés már nagyon is kérdéses, leginkább szerintem akkor nem kell visszafizetned.

Geri # 2003.10.22. 07:40

Következő sztori:

Leírom a szerintem nem teljesen egyértelmű helyzetet.

Tanulmányi szerződés:
4 év képzési idő, utána +2 évet kell tölteni a munkáltatónál. A munkáltató fizette a tandíjat, és heti egy nap tanulmányi szabadságot adott. (GDF, távoktatás, első diploma)
A főiskolán 4. év után megszűnt a tanulói jogviszonyom (elvették a diákigazolványt is)
de nem diplomáztam le időben. A +2 év alatt bejárogattam vizsgázgatni (munkaidőn kívül), a munkáltatót semmilyen plussz költség nem terhelte (én fizettem ki a pótdíjakat), majd pont a szerződés lejárta előtt diplomáztam.
A tanulmányi szerződésben az áll, hogy a képzés befejezésétől számítva kell 2 évet ledolgoznom.

Kérdés, hogy akkor le kell még dolgoznom 2 évet, vagy a munkáltatónak vissza kell-e fizetnem a 4 év tandíját (nem kis összeg), vagy mehetek békével?

Per esetén milyen döntés születne?

Remélem érdekes a kérdés :)