Munkaügyi per


t.Tanácstalan # 2009.07.04. 07:31

Még annyit, hogy a beadványokat mindig a jogi képviselőjük készíti el, és adja be.
Tehát neki is tudnia kell, hogy amit leír az nem valós.

kaméleon # 2009.07.04. 08:42

Kedves Tanácstalan, a másik fél nyílván ugyanúgy szeretné megnyerni a pert, mint Te. Ehhez – sajnos - a legtöbbször valótlan dolgok állításával is próbálkoznak, ha tudod az ellenkezőjét bizonyítani akkor nincs szerencséjük, de ha nem, akkor bejön és nyerhetnek.
Neked egy dolgod lehet, összeszedni mindazt, ami a Te állításaidat igazolja, illetve, az ő állításait cáfolja, és mindezeket benyújtani a bíróságra.
Nincs túl nagy tapasztalatom benne, de szerintem lényeges, hogy mindent írásban, mert ha csak szóban kifogásolgatsz, annak nem biztos, hogy nyoma vagy hatása lesz.
Azt hiszem, akkor jársz jól, ha a másik hozzáállásán nem méltatlankodsz, tudomásul kell vennünk, hogy bármennyire etikátlan, a legtöbben ezt teszik, hidd el, ezt nem csak mi tudjuk, hanem a bírók is. Tehát, nem érdemes panasszal élni, csak higgadtan, koncentrálj a lényegre.

t.Tanácstalan # 2009.07.04. 11:33

Köszönöm a választ.
Akkor az ügyvédi kamaránál sincs értelme panasszal élni a jogi képviselőjükkel szemben?

pepi03 # 2009.07.04. 12:21

Tisztelt Szakértők!

Remélem tud valaki segíteni, szeretném tudni, hogy az esetemben van e értelme Munkaügyi Bírósághoz fordulni.

2009. 04. 11-én lejárt a gyesem, 04. 12-től töltöttem a szabadságomat. Már a gyes lejárta előtt, a főnökömmel felvettem a kapcsolatot, és mondtam, hogy a szabi után mennék vissza dolgozni. Ezzel eddig nem is volt gond, teljesen ebben a hitben voltam a szabadság alatt, és a HR-es kollégák is így kezeltek.(Pl. A cafetériámat is meg kellett igényelnem ez évre). Július 1.-én bementem dolgozni, ahol dolgoztam két órát, aztán a főnököm felhívott telefonon, hogy menjek haza, ugyanis még a vezérigazgató nem írta alá a papíromat, miszerint munkába állhatok. Azt mondta, legyek még szabin továbbra is, amíg rendeződik a sorsom. Viszont a beszélgetésünk alatt úgy éreztem, hogy mintha már nem is akarna visszavenni, mert még a közös megegyezéssel való távozást is felhozta. Mivel csak 10 nap szabadságot hagytak az évre, ezért úgy döntöttem, hogy betegállományba leszek attól a naptól.
Egyébként 2003. 05. 05-től vagyok a cég munkatársa.
Kérdésem az lenne:
Így is megtehetik, hogy nem vesz vissza, mikor a majd 3 hónap szabadságom alatt abban a tudatban voltam, hogy visszavesznek? Akkor az idő alatt munkát is kereshettem volna, ha tudom, hogy mégse tartanak igényt a munkámra.
Jár e nekem végkielégítés?
Ha mégse vesznek vissza, hogy járok a legjobban? Maradjak még betegállományban, amíg tudok, aztán még felmondási idő..stb?
Nagyon kérnem, aki tud, lásson el tanáccsal.
Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.04. 14:57

Olyan szabály nincs, hogy aki szült egy gyereket, annak aztán már soha nem lehet feélmondani.

t.Tanácstalan # 2009.07.05. 06:51

Kérem, valaki reagáljon már erre is valamit:

"Köszönöm a választ.
Akkor az ügyvédi kamaránál sincs értelme panasszal élni a jogi képviselőjükkel szemben?"

Agga # 2009.07.05. 08:25

Tisztelt fórumozók!
A kérdésem a következő lenne:
Munkáltatóm egy jogerős Fővárosi bírósági ítélet után(mely ítélet ugyan elmarasztalt, felfüggesztett pénzbírságot kaptam, de kiemelte, hogy a munkámat továbbra is elláthatom, nem váltam arra méltatlanná)belső fegyelmi eljárás után munkaviszonyomat megszüntette. A fegyelmi ellen a Főv.Munkaügyi bíróságon pert indítottam, melyet tavaly június 12-én meg is nyertem. Munkáltatóm fellebbezett, a 2.fok tárgyalása most volt június 3-án. Itt a legnagyobb megdöbbenésemre közölte a bírónő, hogy az ügy nem rájuk tartozik, mert a munkáltató azon telephelye, ahol beosztva voltam, időközben átkerült Pest megyei irányítás alá, így az ügy a Pestmegyei munkaügyi bíróságra tartozik. Ezmiatt, az 1.fokú ítéletet is érvényteleníti. Az ügyet átadják a megyének.
Kérdésem, hogy ha már ennyit vártunk a tárgyalásokra, nincs-e olyan lehetőség, hogy vagy vegyék figyelembe az 1.fokú ítéletet és folytassuk a 2.fokkal, vagy ha már újra 1.fok, akkor esetleg valami soronkívüliséget kaphassunk. A másik kérdés pedig az lenne, hogy bármilyen lépéshez okvetlenül meg kell-e várni, míg postán kézbesítik a végzést? (másodfok, tehát azonnal jogerős)Tehát nem lehetne már ma (tavalyi tapasztalat alapján 4 hónap mire kézhezkapjuk)lépni valamit? Ha valaki válaszolna, azt nagyon megköszönném!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.05. 09:04

VAlamit félreértettél. NIncs ügyvéded?

Sz.Márton # 2009.07.05. 09:26

Agga!

A Pest Megyei Bíróság vagy az illetékességi területén működő bármely helyi bíróság előtt folyamatban lévő ügyben tájékoztatást az illetékes kezelőirodán, ügyfélfogadási időben kaphatnak

FONTOS:

Az illetékes bíróság e-mail címére törvényi felhatalmazás hiányában elektronikus úton nem terjeszthető elő joghatályosan beadvány a bíróságokon. (kivételként persze, hogy nehogy másokat megsértsünk, ide nem értve a cégek bejegyzésére irányuló kérelmeket, természetesen jogi képviselő útján 9/2008. (IV. 29.) IRM rendelet szerint.)

Van panasznap is:

Panasznapi ügyintézés: minden pénteken 9,00 – 15,00 óráig a Budakörnyéki Bíróságon,
Cím: 1146 Budapest, Thököly út 97-101.
Postacím: 1443 Budapest, Pf. 175.
Telefon: 467-6200

pepi03 # 2009.07.05. 14:29

Kedves kbs!

Kicsit kiterjedtebb válaszra számítottam. Én azt is megértettem volna, hogy ha szülés után nem vesznek vissza, de úgy gondolom, azt mondjuk előbb kellett, volna közölniük, és nem a munkába állás után. Ha elolvasta a történetet, akkor láthatja, hogy itt szó nem volt arról, hogy engem nem vesznek vissza, hanem két óra munka után közölték, hogy menjek haza, mert valami papírom nincs aláírva. És még a HR-es kolléga sem értette, hogy mi történik. Megkérném, hogy újra olvassa el a történetet, és kiterjedtebben válaszoljon a kérdéseimre.

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.05. 18:49

Itt mindenki pertu. Szervusz!

Értem a problémádat - állást elveszteni nem kellemes. De nem látom benne a jogi problémát. Ha a munkáltatónak van jogszerűm okszerű, valós indoka, akkor élhet rendes felmondással, már megszűnt a védettséged.

pepi03 # 2009.07.06. 12:10

Szia!

Igen azt tudom, hogy nincs már védettségem. Én nem is háborognék, ha mondjuk a gyes lejártakor közlik, hogy nem tudnak visszavenni a szabi letelte után. Viszont akkor azt mondták minden oké, cafetéria kitöltés stb, az egész évre, decemberig. Megvolt, hogy 1-én megyek dolgozni, és munkába állás után két órával közlik, hogy menjek haza. Vagy tényleg ilyen világot élünk? A kisembereket már semmi sem védi? Nem azt mondom, hogy nem rúghat ki, csak az érdekel, hogy az eljárás részükről így oké? Vagy esetleg én kötekedhetek azon, hogy ezt tán a szabi alatt is közölhették volna? És mondjuk, lett volna pár hetem másik munkát nézni.
Egyébként 1-től azonnal kiírattam magam betegállományba, és még az óta sem szóltak a cégemtől, hogy mégis mi van, mire számítsak. Még azt nem tudom, hogy akkor miért is vagyok lapátra téve? Már én is azt érzem, hogy tuti meg akar szabadulni tőlem a közvetlen főnököm,(valami oknál fogva nem csíp, és szerintem most kapóra jött neki, hogy én, amíg gyesen voltam, ő pont a főnököm lett) viszont ez az eljárás, ahogy intézi, nem fér a bögyömbe.

Üdv, pepi

t.Tanácstalan # 2009.07.06. 15:16

Igen, sajnos ilyen világban élünk.

t.Tanácstalan # 2009.07.06. 15:17

Kérem, valaki reagáljon már erre is valamit:

„Köszönöm a választ.
Akkor az ügyvédi kamaránál sincs értelme panasszal élni a jogi képviselőjükkel szemben?“

_Wasp_ # 2009.07.06. 15:36

ha úgy látja, hogy az ügyvéd etikátlanul járt el, akkor érdemes lehet panaszt tenni, viszont nem gondolnám, hogy az ellenérdekű fél képviselete, annak álláspontjának bíróság előtt való ismertetése bármilyen etikai vétséget megvalósíthatna.

természetesen ügyvéd is lehet tanú, ez esetben tud hamisan tanúskodni is, de itt vélem nem erről volt szó.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

t.Tanácstalan # 2009.07.06. 17:07

Kedves _Wasp_

Akkor ha jól értem az ellenérdekeltségű fél ügyvédje a per során mint képviselő tul. kép állíthat bármit, mivel az nem minősül vétségnek?

Érdeklődő_1 # 2009.07.07. 04:34

Kedves fórumozók!

Érdeklődni szeretnék, hogy egy per során mikor meg kell jelöljem a követelésem a kártérítés kapcsán (a 2-12 hónapig járó összeg), ugye ennek bruttó átlagkereset alapján kell történnie?
Az bruttó átlagkeresetbe beleszámít-e a kapott végkielégítés is?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.07. 06:11

A keresetlevélben kellene. Anélkül a perérték sem határozható meg.

(Egyébként nem kártérítés, hanem a munkaviszon jogellenes megszüntetése miatt alkalmazott jogkövetkezmény.)

Érdeklődő_1 # 2009.07.07. 10:12

A keresetlevélben anno ez irányú követelésem a bruttó havibérem alapján határoztam meg. A per során az alperest kötelezte a bíróság, hogy nyilatkozzon az átlagkeresetemről. Az alperes által nyilatkozott összeg (amit nettó értékben adtak meg) viszont bruttósítva jelentősen több mint amit én anno megjelöltem követelésként. Az alperes ebbe az összegbe beleszámította a passzív táppénzt, és a végkielégítés összegét is.

Ezért kérdeztem, hogy ez a bruttó átlagkereset alpján kell, hogy történjen?
A bruttó átlag keresetbe bele számít a végkielégítés, és a passzív táppénz?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.07. 10:34

Szerintem nettó - merthogy nem képez járulék és adóalapot.

Érdeklődő_1 # 2009.07.07. 18:24

KBS

Köszönöm.
Akkor nem vagy teljesen biztos benne?

Érdeklődő_1 # 2009.07.07. 18:26

Esetleg más is nem tudna érdemben hozzászólni?

Érdeklődő_1 # 2009.07.08. 16:25

Please.

epitesvezeto # 2009.07.08. 17:27

Tiszteletem!

2007 elején elhelyezkedtem, egy (akkor még megbízhatónak tűnt) állásba!
(Előtte vállalkozó voltam, és elegem lett a körbetartozásokból!)
Társasház építkezéseket folytattunk. A munkáltatom, korrektnek tűnt, így a saját gépeimet, szerszámaimat bevittem kölcsön a cégbe, azt ígérte, hogy majd elszámoljuk! Sőt az én autómmal szállítottuk az embereket, és volt, hogy az anyagot is az én pénzemből vásároltam! Az anyag számlák még a mai napig nálam vannak, (sajnos a gépek, állványok, és szerszámok használata, csak szóbeli szerződés volt)!
Miután eltelt több mint egy év, és én nem lettem elszámolva, idegileg összeomlottam!
Egy évig voltam betegállományban, amiből négy hónapot kórházban töltöttem.
Miután kiírt az orvos, kivettem a tavalyi szabadságomat, de arra sem kaptam elszámolást!
Másfél évi munkabéremről, a gépeim kölcsönzéséről, valamint a számlákról, amit én az ő cégébe fektettem a mai napig nem láttam semmit!
Az építkezést az óta már egy másik cégbe átmentette, és ott folytatják!
Tegnapi beszélgetésünkre azt tanácsolta, hogy menjek el munkanélküli segélyre, ha pénzt akarok, mert hamarosan felszámolják, a céget ahol be vagyok jelentve!
Két kiskorú gyermekem egyedül nevelem a 20,000.- gyerektartásból, és a 29,600.- családi pótlékból!
Azóta teljesen depressziós vagyok!
Tanácstalan vagyok, kihez forduljak, mit lehet ilyenkor csinálni?
Köszönöm!
Üdvözlettel!

Grád András # 2009.07.08. 19:26

Kedve Építésvezető!

Attól, hogy több topikba írja le ugyanazt, nem fog több vagy jobb választ kapni. A másikban már válaszoltam. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu