GYED, GYES, munkaviszony?


Kála # 2007.08.14. 05:02

Ha nem fizették ki ami jár, akkor írásban fel kell szólítani őket, hogy teljesítsék a jogszabályi kötelezettségüket - ellenkező esetben bírósághoz fordulsz. Tértivevényesen kell elküldeni, vagy személyesen átvetetni.

tomas64 # 2007.08.13. 18:52

Miért, tartoznak?

amilka # 2007.08.13. 18:50

HA tovább maradok akkor sem kapnék fizetett szabadságot, mert nem hajlandóak adni

amilka # 2007.08.13. 18:48

Megszűnt a munkaviszonyom, ennek ellenére nem hajlnadóak kifizetni.

hanibadi # 2007.08.13. 10:03

Kedves kbs!
Rendben, Nagyon köszi a gyors segítséget!
A.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.13. 08:31

Helyes. Ez esetben szólítsd fel őket a a júliusi béred 3 napon belüli kifizetésére, ha az nem hat, adj be fizetési meghagyást.

hanibadi # 2007.08.13. 08:18

Két ajánlott levelet írtam, az elsőben, jún.15.-én kértem adják ki a felgyűlt szabikat. A másikban, július végén emlékeztettem őket az első levélben leírtakra, mégegyszer kértem adják ki a szabimat és jeleztem, (mivel erről szóban már tájékoztattam őket), hogy ez egyben az aktív állományba való vételemet is jelenti. Kértem a szabim lejárta után rendeljék el a munkavégzést ill. reagáljanak leveleimre írásban is.

monalisa1 # 2007.08.13. 07:47

A még ki nem vett szabadságot kifizetni egyedül a munkaviszony esetleges megszüntekor lehet, arányosan az évből eddig eltelt időszakra.

Kála # 2007.08.13. 07:46

Ez ám az összhang :-)

Kála # 2007.08.13. 07:45

Amilka megszűnt a munkaviszonyod?

Egyjogász # 2007.08.13. 07:45

A szabadságot csak a munkaviszony megszűnésekor lehet (kell) pénzben megváltani, egyébként (a munkaviszony fennállása alatt) nem.
Ha a munkaviszonyod megszűnésekor a ki nem vett szabadságot nem fizetik ki, ennek érvényesítésére a munkaügyi bírósághoz lehet fordulni.

monalisa1 # 2007.08.13. 07:45

A távolléti időt (= szabadság) kifizetni nem lehet, azt kiadni lehet csak.

amilka # 2007.08.13. 07:38

Sziasztok!
A munkáltatóm nem hajlandó kifizetni a szabadságomat. Nem tudom ebben az esetben kihez fordulhatnék, hiszen a cégnél szakszervezet nincs.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.13. 07:08

Ha alapítványi, akkor az alapítvány a fenntartója. Megszüntetni lehet, felszámolni nem, nem lesz itt semmiféle felszámoló. Téged át akarnak vágni.

Tudod bizonyítani, hogy bejelentetted a fizetés nélküli szabadságról való visszatérést?

monalisa1 # 2007.08.13. 07:08

Akkor a "felszámolás" kifejezés helyett a pénzügyi okok miatt megszüntetik kifejezés áll be.

Egyébként köszönöm.

hanibadi # 2007.08.13. 06:58

Kedves kbs!

Ha jól tudom a Fővárosi Önkormányzat fenntartásában működő alapítványi iskola. Az önkormányzat megvonta az emelt normatívát, ezért jutott bajba a suli.
Bár, amikor rendben érkeztek a pénzek, akkor is gyakran baj volt a kifizetésekkel. Csak azt kaptuk meg, amit kiharcoltunk magunknak(könyvpénz stb.)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.13. 05:09

Nem erről beszélek. Felszámolni gazdasági társaságot lehet, az iskola meg egy intézmény.

monalisa1 # 2007.08.12. 21:48

Béla,
az egyik unokahugom egy kisközség iskolájában tanított eddig, ahol is most tanévkezdésre kiderült: kevés a nebuló, bezárják a sulit., buszoztatják a megmaradt tanlétszámot.

Hát pl. "ilyen" egy iskola ez, és a hozzá hasonló többi.

Októberig az eddigi 8000 munkanélküli pedagógus/tanár létszámhoz további kétezer elbocsájtás várható, országosan.

monalisa1 # 2007.08.12. 21:41

Ez gáz...
Legfőbb hogy az iskolát megszüntetik, és az üres kassza sem kecsegtet valami jóval. Várni kell, és a felszámoló majd fizet utólag - annyit amennyit végül is majd tud.

Az igazi probléma, hogy pedagógusi végzettséggel hogyan tovább?!

Önmagad semmiképpen ne mond fel a munkaviszonyt, mert akkor a bérelmaradás rendezésénél a többiek mögé kerülsz, és előfordulhat hogy nem jut semennyi se...

Próbálj megbízási szerződést szerezni valahol máshol - egy cégnél, ott nincs munkaviszony., egy megbízási szerződésnek is megvan a maga előnye és hátránya.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.12. 21:22

Felszámolás? Hát milyen iskola ez?

hanibadi # 2007.08.12. 21:15

SOS segítségeteket kérem!
Jún 15-én írásban kértem munkáltatómat, adja ki júl. 1-től a szabadságaimat, amelyek a szülés óta felhalmozódtak. Gyesen vagyok április óta és mivel pedagógus vagyok gondoltam szept.-ben kezdek, s addig letöltöm a szabimat. Főnököm nem akart viszavenni, de tanácsotok alapján jártam el és szóban igérte, visszavesz. Most az augusztusi kifizetésekkel nem kaptam meg a szabira járó fizetésem, sőt aktív állományba sem vettek. Írtam egy emlékeztető levelet, kértem írásban reagáljanak, ez nem történt meg. Telefonon, majd személyesen közölték, a suli megszűnik, számláján nincs pénz. Kollégáim sem kapták meg a fizetésüket,felmondásukat igen. Én a felmondásomat sem kaptam meg, mert a főnök szerint engem majd a felszámolóbiztos fog kifizetni, sőt ő mond fel. Ezt nem tudom elhinni, fogalmam sincs, hogyan juthatnék a pénzemhez+ még kéthavi bérre(végkielégítés) is igényt tartanék!
És persze, hogy keressek munkát, azt sem tudom milyen viszonyban vagyok a munkaadómmal, ha nem ad írásba semmit...és ő maga sem tudja, mikor lesz a felszámolás.
Nagyon köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.10. 09:35

Szívesen, máskor is.

veda # 2007.08.10. 09:31

mindenképpen tanácsot szerettem volna kérni, mielőtt bármit lépek... s nem is reméltem ilyen gyors segítséget ;) még egyszer köszönet érte!!

veda # 2007.08.10. 09:27

igazad van :) csak már láttam az összeget a számlámon...
s volt még egy másik momentum is, h eszük ágában sincs lépni az ügyemben: diplomamunkámhoz végzendő kutatáshoz kértem engedélyt a munkahelyi vezetőmtől, amit többek között azzal az indokkal utasítottak el a napokban, h passzív állományban vagyok..

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.10. 09:19

Egészen éjfélig még késedelem nélkül fizethetnek akkor. Picit szerintem még várhatsz.