GYED, GYES, munkaviszony?


veda # 2007.08.10. 09:17

július 16-i dátummal kértem a szabim kiírását és egyúttal a fizetetlen szabim megszüntetését, így már egy fél havi járandóság esedékes lett volna...

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.10. 09:03

A levélhez nem feltételenül kell ügyvéd, de ha az se hat, akkor a fizetési meghagyással bízz meg egyet. Hadd fizessen a munkáltató.

Mikortól vagy fizetett szabadságon? Esedékes volt már az első havi fizetés?

veda # 2007.08.10. 08:52

köszönöm kbs a gyors reagálást!
ezekhez vegyek igénybe munkajogász segítségét, vagy én írjam meg? sajnos, fogalmam sincs, h formailag, alakilag mit kell, h tartalmazzon a fizetési meghagyás... :( ebben kérhetném még a segítségedet?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.10. 08:44

Felszólító levél, és ha az is hatástalan fizetési meghagyás.

veda # 2007.08.10. 08:33

sziasztok!
újból a tanácsotokat szeretném kérni... korábban már ebben a topikban részleteztem a problémámat, s megfogadva kbs tanácsát jártam el: egyrészt írásban kértem a fizetés nélküli szabadságom megszüntetését és a munkába állítást, másrészt nyilatkoztam arról, h a munkaszerződésmódosítást nem fogadom el. Azóta válaszra sem méltattak, de "természetesen" nem írták ki a szabimat sem, mert csak a gyes összegét utalták át, lévén h tb-kifizetőhely a munkahelyem... mit tehetnék véleményetek szerint, van értelme pert indítani ebben az esetben ellenük?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.29. 06:02

azzal mész vissza, amivel elmentél szülni
Az egyetlen kivétel a bér.

the big cat # 2007.07.29. 04:43

Nem kell meghatározni semmit, benne vana munakszerződésedben, azzal mész vissza, amivel elmentél szülni. ha azonban ezen módosítani akarsz, azt csak közös megygezéssel tehetitek meg, és onnantól az lesz az új munakszerződésed, és addig amíg azt újra közös megegyezéssel meg nem változtatjátok. Ez normál eljárás, semmi köze a GYES-hez. Lehet persze úgy is megállapodni, hogy aGYES idejére x, azután meg y. vagy szinte akáhogy, ezért közös megegyezés.

A több műszakos munkarendre való kötelezésnek sincs köze a GYES-hez, attól függ mi van a munkarendről a munkaszerződésedben.

Blanxx # 2007.07.28. 20:44

Sziasztok!

Én arra lennék kiváncsi hogy amikor Gyes mellett visszamegyek dolgozni a szabadság megkezdésekor meg kell határozni hogy hány órában szeretnék menni. Ez késöbb módositható? Vagy amit akkor vállalok az marad a Gyes végégig? A másik kérdésem az lenne hogy ez idö alatt kötelezhetnek a több müszakra?
Köszi ha valaki tud segiteni

mocko # 2007.07.28. 19:52

Sziasztok!
A kérdésem a következő: ha vki GYES-en van, de van munkaviszonya (tehát fizetés nélküli szabadságon van), akkor ha a GYES alatt szül kaphat-e GYED-et és mi alapján számolják, a GYES vagy a "háttérben lévő fizetés" ?
Előre is köszi a választ!

csildi # 2007.07.26. 20:04

Köszi

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.26. 16:43

Igen.

csildi # 2007.07.26. 15:21

Sziasztok munkások!
Szeretnék választ kapni arra, hogy az aki GYES-en van alapíthat-e egyéni céget, vagy lehet-e egyéni vállalkozó a GYES megtartása mellett?
Köszi

nyusz66 # 2007.07.16. 12:42

Már megbocsáss, de mit jelent az, hogy
"2 hete módosították a határozatlan idejű munkaszerződésemet határozott idejűre"?!

Ha volt egy határozatlan idejű szerződésed, akkor odatettek eléd egy határozott idősre módosító javaslatot, és te csak úgy egyszerűen aláírtad?!

Mert munkaszerződést NEM módosíthat egyik fél sem önkényesen. CSAK közös megegyezéssel.

A többire remélem jogértők majd válszolnak, de nekik is segítene, ha ezt a részét tisztáznád az esetednek.

gombi73 # 2007.07.16. 11:24

Segítségét szeretném kérni egy elég bonyolult munkajogi ügyben. 2 hete módosították a határozatlan idejű munkaszerződésemet határozott idejűre (szeptember 30-ig).

A problémám a következő. Párommal szeptember elején házasodunk össze, és szerettünk volna minél előtt kisbabát. De mivel krónikus betegségben szenvedek ezért én azonnal veszélyeztetett terhes lennék (táppénzre kerülnék). A munkáltatóm ezt megtudva hozta ezt a "nemes" gesztust.

Kérdésem a következő, amennyiben szeptember 30-ig teherbe esnék mi lenne a táppénz alapja, továbbá a gyermek megszületését követően hogyan alakulna a "jövedelmem" (megven a folyamatos 2 éves munkaviszonyom). Illetve hogy a helyzetemben mi lenne a legoptimálisabb megoldás, ugyanis az orvosom is sürget, hogy még jók az eredményeim addig kellene a baba projektet kezdeni stb, viszont nem mindegy, hogy mennyi pénzből kell egy gyermeket kihordani, nevelni.

A TB-nél próbáltam utánaérdeklődni a kérdéseknek, de nem kaptam kielégítő választ, a háziorvos is mást mond, nem tudom, hogy mi alapján döntsünk.

Ha új munkaviszonyt létesítek, akkor sajnos köt a szeptember 30-i időpont ugye? Vagy ezt hogyan lehetne előre hozni?? Megbízási szerződéssel alkalmaznának addig?

A problémám, hogyha új munkaviszonyt létesítek, akkor csak 3 hónap elteltével leszek "védett", tehát csak azután indulhatna a babaprojekt, és a Párommal tartunk tőle, hogy a betegségem esetleg majd nem teszi akkor ezt lehetővé.

Kérném, hogy a babavállalás szempontjából a legoptimálisabb választ szíveskedjen adni.

Köszönettel és tisztelettel

Mono # 2007.07.16. 11:00

És ha nem ? Csak elsüllyestette a fiókba ?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.15. 19:20

Ha továbbította az ügyintéző...

Mono # 2007.07.15. 18:48

A cég kifizetőhely, a tb ügyintéző kapta meg az igényléseimet. Májusban járt le a GYED-em és a következő naptól igényeltem a GYES-t, ami ugye a szabim első napja is egyben.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.15. 13:19

Ja, hogy nem kaptad még korábban a gyest. Akkor is a TB-nél kellene érdeklődni.

Beadtátok mind a két igénylést?

Mono # 2007.07.15. 11:35

Kedves KBS !

Igényeltem a GYED lejártát követő naptól. Ezt az igénylést a tb ügyintéző átjavította azzal, hogy szabi idejére nem jár. Amikor utána néztem és kiderült, hogy nincs igaza, elöször kértem hogy javítsa ki az eredetit úgy ahogy én kitöltöttem. Erre semmi válasz. Ezután beküldtem még egy igénylést. Na erre sem történt semmi és ezt már több mint 30 napja megkapták. Hogy tudok utána nézni annak hogy kijelentettek és akkor mi a teendő ?
Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.15. 08:28

Szerintem téged kijelentettek a gyesből. Mindenekelőtt ezt kellene ellenőrizned.

Mono # 2007.07.15. 07:40

Kedves Szakértők !

GYES mellett mennék vissza dolgozni. Viszont a felhalmozott és kivett szabadság idejére nem kaptam meg a GYES-t. Az újboli felszólítástól számítva letelt a 30 nap, de sem a GYES-t sem elutasító határozatot nem kaptam. A munkahelyem kifizetőhely. Hova és milyen formában fordulhatok a panaszommal hogy végre hozzájussak a pénzemhez ? Előre is köszönöm a segítséget.

J.Anna # 2007.07.15. 06:42

Húúú, tényleg!!! Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.14. 13:10

Én azért írásban kérném azt a hozzájárulást. Tutti, ami ziccer...

J.Anna # 2007.07.14. 12:34

Amikor bejelentettem, hogy szeretnék visszatérni, eleve ezt javasolták nekem, csak akkor még nem találtam semmit. Akkor ezek alapján szerintem nem lehet kifogása, ráadásul egy teljesen más területen működő cégről van szó.

Köszönöm a válaszokat. További szép napot!!!

ObudaFan # 2007.07.14. 11:15

Ugyanis köteles vagy a munkáltatódat tájékoztatni a másik munkahelyről. Más kérdés, hogy ő ezt csak akkor tilthatja meg, ha jogos gazdasági érdekét veszélyezteti.