Tanulmányi szerződés felbontása


the big cat # 2004.02.18. 09:42

Arra azért hívd fel írásban a figyelmüket, hogy kifejezetten nem járulsz hozzá, hogy a járandóságaidból a követelésüket levonják.

Ennek hiányában sem tehetnék meg, csak akifejezett engedélyeddel, de jobb félni, mint pereskedni.

pappajoe # 2004.02.17. 19:05

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek! Egyébként a cégnél azt mondták, hogy a teljes összeget vissza kell fizetnem, de úgy néz ki ebben is csak ki akarnak használni.

the big cat # 2004.02.17. 16:33
  1. Igen, részarányosan.
  2. Ebben az esetben késedelmebe esel, késedelmi kamatot kell fizetned, és a munkáltatód FMH eljárás vagy más végrahajtahtó okirat birtokában végrehajtást is vezethet a vagyonodra, bankszámládra, béredre, stb.
pappajoe # 2004.02.17. 05:52

Köszi a segítséget Csufi! Már megtettem, de a kérdéseimre nem találtam meg a választ az előző topikokban.

csufi99 # 2004.02.16. 22:02

Nem akarok kontárkodni, ezért javaslom a fórumra kttintva találsz lentebb egy tanulmányiszerződés topikot, ott úgy gondolom egyértelmű a válasz. Míg nem válaszol egy hozzáértő, addig, böngészed át!
Nem sok jót sejtet. Sok sikert, s bocs a kotyogásért, segíteni akartam, elkerülte biztos a figyelmed, én bezzeg nem kapok egy elszánt segítőt.. Sok sikert! Szia!

pappajoe # 2004.02.16. 15:28

Szeretném felbontani a tenulmányi szerződésemet a jelenlegi munkáltatómmal.

  1. Az érdekel, hogy a visszatérítendő összeget részarányosan kell-e visszafizetni. (A szerződésben nincs rögzítve)
  2. A szerződésben az áll, hogy ha én bontom fel a szerződést, akkor egy összegben kell visszafizetnem az összeget 15 napon belül. Most ha pl. ez az összeg 1 millió forint, és nem tudom egyösszegben kifizetni, akkor milyen jogi következménye lehet?