Munkanélküli segély


kzso # 2016.05.09. 13:33

Tisztelt Szakértő!

2006 október 02 napjától 2015 május 9. napjáig tartott legutóbbi munkaviszonyom. Meddig van lehetőségem igényelni az álláskeresési járadékot,ha álláskeresőként még nem regisztráltam. Számít e hogy mikor keresem fel a Foglalkoztatási központot? A munkaviszony munkavállalói felmondással szűnt meg.
Válaszát előre is köszönöm!

ArpArp # 2016.05.04. 07:27

Tisztelt jogász urak!

2016 március 17-től 2017 februárig szólóm közmunka szerződésem volt. Mivel az orvos nem engedélyezett több időt, közös megegyezéssel felbomlott a szerződés 2016 április 30-al. A fennmaradó időre jár-e nekem a közfoglalkoztatótól juttatás?
Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm!

Puszianyu # 2016.05.03. 05:22

Tisztelt Jogászok!
2015.december 31.ig 8 éves folyamatos munkaviszonyom volt németországban, haza jöttem, jelentkeztem álláskeresésre, de 5.hónap után is csak felfüggesztett munkanélküli regisztrációm van, mivel a főnökömnek még nem volt ideje a papirokat kitöltve viszaküldeni. Ezért szeretnék vissza menni és új munka után nézni...
Kaphatok -e ennyi idő után ott segélyt, míg találok állást...60 éves vagyok. Jobb, ha megszüntetem az itteni regisztrációmat? Vagy mivel már úgysem kapnám tovább, lejárt a 4 hónap, bár a pénzt utólag elküldik, ha minden papirom rendben lesz, azt mondták.. Nem tudom, hohy mit tegyek, köszönettel, P.K

Puszianyu # 2016.05.03. 05:14

Tisztelt Jogászok!
2015.december 31.ig 8 éves folyamatos munkaviszonyom volt németországban, haza jöttem, jelentkeztem álláskeresésre, de 5.hónap után is csak felfüggesztett munkanélküli regisztrációm van, mivel a főnökömnek még nem volt ideje a papirokat kitöltve viszaküldeni. Ezért szeretnék vissza menni és új munka után nézni...
Kaphatok -e ennyi idő után ott segélyt, míg találok állást...60 éves vagyok. Jobb, ha megszüntetem az itteni regisztrációmat? Vagy a mellett is lehet.
Köszönöm a válszukat,

monoszkop # 2016.04.28. 09:15

Főszabály, hogy az álláskeresési járadékban részesülő személy biztosított, neki külön nem kell eü-i szolgáltatási járulékot fizetni.

Bővebb tájékoztatást a külföldi álláskeresésről itt talál:

http://europa.eu/…index_hu.htm

http://europa.eu/…index_hu.htm

http://ec.europa.eu/…nt-form/home?…

Közvetlenül is érdeklődhet a Munkaügyi Központban, vagy a tárgykör megjelölésével információt kérhet a Kormányzati Ügyfélvonal 1818@1818.hu e-mail címén is.

KGabriella88 # 2016.04.28. 08:56

Tisztelt Jogász Urak és Hölgyek!

Kissé specifikus kérdéssel fordulok Önökhöz, melyre egyelőre nem találtam kielégítő választ.

Határozott idejű közalkalmazotti kinevezésem a hónap végén lejár. A munkaviszonyom megszűnése után külföldön tervezek szerencsét próbálni.

Az álláskeresési járadék feltételeként meghatározott 360 nap munkaviszonyom megvan, tehát a járulék igénybevételére ez alapján jogosult vagyok, viszont nem tudom, hogy pontosan milyen egyéb feltételeket támasztanak az járulék folyósításához. (Olvastam személyes konzultációkon való kötelező megjelenésről és hasonlókról.) Én egy budapesti, két diplomás, nyelveket beszélő húszas évei végén járó hölgy vagyok, így nagy eséllyel nem tud a munkaügyi központ a végzettségemnek megfelelő állást felkínálni, ill. képzésre elküldeni. Nem tudom mi a folyamata ennek.

A kérdésem tehát: igénybe vehetem-e az álláskeresési járulékot azon időszak alatt (de maximum 90 napig), amíg külföldön munkát keresek? Ez idő alatt a TB fizetés is automatikusan megtörténik vagy az külön intézendő? Ha külön, hol találok erről bővebb tájékoztatást?

Köszönettel:
Gabriella

lajcsó # 2016.04.25. 15:50

"A kérdésem ha törölnek a nyílván tartásból el tudok helyezkedni bejelentet munka helyen.?"
Igen.

Jojoka88 # 2016.04.25. 12:45

Tisztelt Jogászok!

Azzal a kérdéssel fordulnék önökhöz , hogy közfoglalkoztattásban veszek részt és fel szeretem volna mondani mert a munkában a kollégákat elviselnem lehetetlen.Voltam 15. én felmondani a válaszuk az volt csak 10.-én,20.-án és 30.-án lehet felmondani. én 15.-én leadtam minden szerszámom és azóta nem voltam bent dolgozni.voltam 20.-án és nem volt bent irodista (ezt a választ kaptam) viszont levelet kaptam hogy ha nem jelenek meg a munkában akkor kirúgnak és törölnek a nyílván tartásból.

A kérdésem ha törölnek a nyílván tartásból el tudok helyezkedni bejelentet munka helyen.?

Válaszukat előre is köszönöm.

K_Gábor # 2016.04.20. 11:29

Köszönom a választ!

Ahogy írtam 2013. december 13 - 2014.január 18-ig munkanélkülin voltam. Ez nem csökkenti le a mostani járadék folyósítása napok számát? Tehát nem "nullázódik" onnan (2014.január 18-től) a szolgálati idő számítása?

intentio # 2016.04.20. 08:44

K_Gábor # e-mail Jelentem! 2016.04.20. 07:18

Tisztelt Szakértők!

2014. október 1. óta dolgozom, előtte
2013. december 13-január 18-ig kaptam álláskeresési járadékot, előtte pedig 2012. november 26- 2013. november 30-ig dolgoztam.

Hány nap álláskeresési járadékot kapok most, ha elmegyek munkanélkülire?

Köszönettel,
Gábor

A megadott adatok alapján max. 90 nap.

Az Flt. 25. § (1) értelmében: Álláskeresési járadék illeti meg azt, aki
a.álláskereső,
b.az álláskeresővé válását megelőző három éven belül legalább 360 nap – a 27. § (1) bekezdésében meghatározott – jogosultsági idővel rendelkezik,

d.munkát akar vállalni, de önálló álláskeresése nem vezetett eredményre, és számára az állami foglalkoztatási szerv sem tud megfelelő munkahelyet felajánlani.

27. § (2) Az álláskeresési járadék folyósítási idejének számítása során tíz nap jogosultsági idő egy nap járadék-folyósítási időnek felel meg. Ha a kiszámítás során töredéknap keletkezik, a kerekítés szabályait kell alkalmazni.

  1. Az álláskeresési járadék folyósításának leghosszabb időtartama 90 nap.
K_Gábor # 2016.04.20. 05:18

Tisztelt Szakértők!

2014. október 1. óta dolgozom, előtte
2013. december 13-január 18-ig kaptam álláskeresési járadékot, előtte pedig 2012. november 26- 2013. november 30-ig dolgoztam.

Hány nap álláskeresési járadékot kapok most, ha elmegyek munkanélkülire?

Köszönettel,
Gábor

cincinnatus # 2016.04.18. 11:09

kisbebe 2016.04.18. 12:50
Kedves Szakertok,
Jelenleg munkanelkuli jaradekon vagyok,es 3 napja korhazba kerultem.Erdeklodninszeretnek,hogy ez valtoztat e valamit a jaradek osszegen,idotartalman?Nagyon koszonom a valaszukat:Bea

Kedves Bea!

Nem, nem változtat sem az összegen, sem a jogosultság tartamán, ugyanis nem releváns, hogy ezt az időt otthonában, vagy fekvőbeteg gyógyintézetben tölti.

(Az álláskeresési járadékban részesülő természetes személy táppénzre nem jogosult, mert az álláskeresési járadékból nem kell pénzbeli egészségbiztosítási járulékot vonni, márpedig az Ebtv. értelmében táppénzre csak az jogosult aki biztosított (az álláskeresési járadékban részesülő annak minősül) ÉS kötelezett pénzbeli egészségbiztosítási járulék fizetésre.

Mivel a táppénzre való jogosultságnak két konjuktív (egyszerre fennálló) feltétele van, ha abból bármelyik hiányzik táppénzt megállapítani nem lehet.)

kisbebe # 2016.04.18. 10:50

Kedves Szakertok,
Jelenleg munkanelkuli jaradekon vagyok,es 3 napja korhazba kerultem.Erdeklodninszeretnek,hogy ez valtoztat e valamit a jaradek osszegen,idotartalman?Nagyon koszonom a valaszukat:Bea

cincinnatus # 2016.04.18. 06:42

Beszi33 2016.04.16. 14:16

Tisztelt Szakértők!

jelenleg munkanélküli segélyen vagyok,de szeretném megkérdezni,hogy hány ledolgozott munkanap után jár a 90 nap munkanélküli járadék?
pl.ha 1 évet dolgoztam le,akkor 1 hónap munkanélküli járadék jár?
ill.ha a 90 nap munkanélküli alatt találok munkát és a fennmaradó napok álláskeresési járadékának 80%-át egy összegben van lehetőségem kérvényezni,hogy megkapjam?-és mennyi idő mulva kaphatom meg,ha ez kérvényezhető?
ill.-ha nem kérem a fennmaradó napok álláskeresési járadékát,pl.1 hónap megmarad-akkor azt a későbbiekben is kivehetem majd,ha esetleg ismét munkanélküli lennék?

Választ előre is köszönöm.B.Szilvia

Kedves Szilvia!

Az Flt. 25. § (1) értelmében: Álláskeresési járadék illeti meg azt, aki

  1. álláskereső,
  2. az álláskeresővé válását megelőző három éven belül legalább 360 nap – a 27. § (1) bekezdésében meghatározott – jogosultsági idővel rendelkezik,

c)

  1. munkát akar vállalni, de önálló álláskeresése nem vezetett eredményre, és számára az állami foglalkoztatási szerv sem tud megfelelő munkahelyet felajánlani.

27. § (2) Az álláskeresési járadék folyósítási idejének számítása során tíz nap jogosultsági idő egy nap járadék-folyósítási időnek felel meg. Ha a kiszámítás során töredéknap keletkezik, a kerekítés szabályait kell alkalmazni.

(8)Ha az álláskeresési járadékban részesülő személy a járadék folyósítási idejének kimerítését megelőzően határozatlan időtartamú, legalább napi négy óra munkaidejű munkaviszonyt létesít, kérelmére a folyósítási időből még fennmaradó időtartamra járó juttatás összegének a (9) bekezdésben meghatározott mértékét egy összegben ki kell fizetni. A kifizetés további feltétele, hogy az álláskeresési járadékban részesült személy a járadék megszüntetésétől a kifizetés napjáig folyamatosan munkaviszonyban álljon. A munkaviszony fennállását a munkaadó igazolja. A kérelmet az álláskeresési járadék folyósítási idejének lejártát követő 30 napon belül kell benyújtani, a juttatást a kérelem benyújtásától számított két hónapon belül kell kifizetni.

Az idézett jogszabály teljes szövegét itt találja:
http://njt.hu/…/njt_doc.cgi?…

Hasznos lehet még:

Panasz M I N T A azoknak, akik a Munkaügyi Központ többszöri ígérete ellenére sem kapták meg az őket, a biztosítási esemény bekövetkezésekor, a befizetett járulékokért cserébe megillető álláskeresési járadékot.

http://aktaforum.hu/…iewtopic.php?…

További panasz és fellebbezés mintát itt talál:
http://aktaforum.hu/…iewforum.php?f=22

Beszi33 # 2016.04.16. 12:16

Tisztelt Szakértők!

jelenleg munkanélküli segélyen vagyok,de szeretném megkérdezni,hogy hány ledolgozott munkanap után jár a 90 nap munkanélküli járadék?
pl.ha 1 évet dolgoztam le,akkor 1 hónap munkanélküli járadék jár?
ill.ha a 90 nap munkanélküli alatt találok munkát és a fennmaradó napok álláskeresési járadékának 80%-át egy összegben van lehetőségem kérvényezni,hogy megkapjam?-és mennyi idő mulva kaphatom meg,ha ez kérvényezhető?
ill.-ha nem kérem a fennmaradó napok álláskeresési járadékát,pl.1 hónap megmarad-akkor azt a későbbiekben is kivehetem majd,ha esetleg ismét munkanélküli lennék?

Választ előre is köszönöm.B.Szilvia

csuhi17 # 2016.03.12. 13:25

Tisztelt szakértők!

Nem tudom eldönteni, hogy nekem jár-e az álláskeresési járadék, a neten nem találtam még pontos választ, a fent levő kalkulátorok pedig nemleges választ adtak.
Még nem voltam munkanélküli segélyen.

25 éves vagyok,
2014.03.17.-én elhelyezkedtem egy céghez 2015.1.16.-án megszűnt a munkaviszonyom, a cég gyengélkedett, nem volt bevétel és közös megegyezés alapján kiléptem.
2015.04.10.-én megkezdődtek a munkák és visszavettek.
most 2016.03.31.-én szeretnék kilépni.

gyors utána számolás után az első időszakban ~8 hónap kb. 215 nap
második időszak ~12 hónap kb. 270 napom volt
Ez a naptárból visszafejtve csak a munkanapokat számoltam, a hétvégi munkát nem vettem figyelembe.
ebből én azt szűrtem le hogy kevesebb mint 2 éven belül megvolt a 485 napom.

viszont a kalkulátoroknak amikor beírtam hogy 2015-04-10 től 2016-03-11 ig akkor nemleges választ írtak ki, ebből nem tudom eldönteni hogy jár-e.
A 3 hónapos megszakítás miatt nem tudom hogy most az előző időszak számít-e.
A kalkulátorok állítólag 2016.-osak

Köszönöm előre is a válaszukat!

Vilmos12 # 2016.03.10. 14:35

Üdvözletem!

Amennyiben letelt a három hónapos álláskeresési támogatásom és a családban az egy főre jutó jövedelem meghaladja a öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 90%-át, akkor igényelhetek bármilyen támogatást?

Nem világos teljesen számomra, hogy az álláskeresési támogatás letelte után (3 hónap) milyen támogatások vannak? Mi a különbség például az aktív korúak ellátása és a foglalkoztatást helyettesítő támogatás között? Ki vehet részt a közmunkaprogramban?

Köszönöm előre is a választ.

temp55 # 2016.03.08. 10:09

Tisztelt Ügyvéd úr!
Valószínűleg megszűnik a közalkalmazotti munkaviszonyom.
1955.07.02-án született nő vagyok. Sajnos egyéb okok miatt nincs meg a 40 éves munkaviszonyom.Amennyiben ténylegesen megszűnik a munkám tudomásom szerint elmehetek 3 hónap munka nélküli ellátásra. Úgy tudom ,hogy mivel 5 éven belül elérem a hivatalos nyugdíj korhatárt, álláskereső korhatár előtti ellátásban (NYES)részesülhetek.Szíveskedjen a részemre megírni,hogy az ez irányú tudásom megfelelő e.Kérem ha tudomása van róla,hogy 2016.évben milyen összegű a NYES tudassa velem a válaszában (a közel jövőben a megélhetésem függ ettől).Amennyiben más alternatívát tud a részemre a helyzetem kapcsán nagyon megköszönöm mivel a jelenlegi álláskereső próbálkozásaim mind kudarcba fulladtak,sőt megalázoak mivel vagy válaszra sem méltatnak vagy illedelmesen elküldenek.
Szíves válaszát várom.
Üdvözlettel
Templom Istvánné

Jereván # 2016.03.07. 13:43

Simon79 2016.03.06. 10:55

Üdvözlöm!2016.03.06
Azzal a kéréssel szeretnék önökhöz fordulni,hogy 10 év munkaviszony után jár-e azonnal munkanélküli járadék,

Igen. Lásd a lenti linken található összefoglalót.

http://officina.hu/…jaradek-2016

Simon79 # 2016.03.06. 09:55

Üdvözlöm!2016.03.06
Azzal a kéréssel szeretnék önökhöz fordulni,hogy 10 év munkaviszony után jár-e azonnal munkanélküli járadék,ha a munkavállaló mond fel és ennek mennyi a nettó összege,ha 145000ft volt a bejelentett bér,és van két kiskorú gyermek akire érvényesíteni kívánja a családi adókedvezményét.
Előre is köszönöm.

Jázmin63 # 2016.03.01. 18:53

Tisztelt Cím! 2016 0301

Érdeklődni szeretnék,hogy munkanélküli járadékra jogosult vagyok e?2014 -be 3 hónapos munkaviszony után nyilvántartásba vettek a Munkaügyi Központba ezek után aktív korúak támogatását kaptam,majd lett egy 9 hónapos munkaviszonyom ami meg szűnt nem rég. Tisztelettel Köszönöm!

Jodzzi # 2016.03.01. 14:53

Tisztelt Cím.

2016.01.2
  • én megszűnt a munkaviszonyom. Így bejelentkeztem a munkaügyi hivatalba.
2001-2014 IBM DSS KFT papírok leadva munkaügyibe 2014.03-2015.11 Tabera Trade KFT társas vállalkozó ( ebből egy év betegállomány). 2015.11 -2016.01 Ipress Center KFT. Papírok leadva.

A Problémám, hogy a munkaügyi központ kér tőlem 0-ás apeh igazolást, hogy a már eladott cégnek Tabera Trade nincs tartozása. Sajnos ezt az APEH már nem adja ki részemre, mivel eladtam 2015.11.22-én a KFT-t.
Az új tulajdonost nem tudom elérni ( állítólag külföldön van).
De a munkaügyi központ mivel nem adtam le minden papírt 30 napon belül meg akarja szüntetni a regisztrációmat, és így természetesen járadékot sem kapok.

Bevittem a könyvelő által kiállított jövedelem igazolásokat. ( ezt nem fogadták el mert nem munkaviszonyban végeztem a tevékenységem)

Bevittem a cég eladásról szóló ügyvéd által aláírt hiteles adásvételit, amiben szerepel hogy tartozás mentesen adtam el a céget. valamint a Novemberi apeh folyószámla kivonatot is melyen lehet látni nincs tartozásom. Ezt sem fogadták el.
Bevittem az ügyfélkapun kikért Nemzeti Adó és Vámhivatal magánszemélyek munkáltató által bevallott járulék adatainak lekérdezése című dokumentumot, de ezt sem fogadták el mivel ebből nem derül ki van-e tartozásom.

Mindig mindent befizettem, munkanélkülin még soha nem voltam, mindig volt munkahelyem.
Kérdésem
Milyen lehetőségem van hogy mégis megkapjam a munkanélküli segélyt.

Tisztelettel

VPéter87 # 2016.02.20. 11:24

Április 8-án megyek utoljára dolgozni, ez már le van jelentve, ezzel a részével nincs gond :)

Immaculata # 2016.02.18. 11:24

2 hónap a felmondási idő.

VPéter87 # 2016.02.18. 08:48

Sziasztok!

Én munka mellett levelezős szakon csinálok egy egyetemet, és most júniusban fogok védeni és államvizsgázni. Szeretnék rá jól felkészülni, ezért a munkahelyemen áprilisban felmondanék. Egy olyan kérdésem lenne, hogy milyen feltételeknek kell most ahhoz teljesülnie, hogyha áprilisban elmegyek a munkaügyibe, akkor mondjuk 3 hónapra kapjak munkanélküli segélyt.
Kutakodtam a neten, de több különböző választ is találtam, és nem tudom, mi az aktuális.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv:

Péter