Munkanélküli segély


Szomorú örökös # 2022.07.14. 16:01

Mth0205

Igényelhetek-e munkanélküli segélyt, ha oktatásban fogok részt venni 1 éven keresztül, s ezáltal nem fogom tudni elvállalni az állam által felajánlott állást?

Attól félek, hogy ha az nem a munkaügyi központ által szervezett-biztosított oktatás, akkor nagyon nem fogja őket érdekelni.

Mth0205 # 2022.07.14. 10:42

Üdvözlöm!

Az alábbi kérdésem lenne:

Igényelhetek-e munkanélküli segélyt, ha oktatásban fogok részt venni 1 éven keresztül, s ezáltal nem fogom tudni elvállalni az állam által felajánlott állást? (Az oktatás nem állami nappali/felnőtt képzés, nem lesz tanulói jogviszonyom.)
Vagyis már előre tudom, hogy nem fogok tudni együtt működni velük a 3 hónap letelte után.
Illetve van-e ennek valami büntetési következménye?

Előre is köszönöm szépen a választ.
Mth0205

drbjozsef # 2022.02.04. 19:38

P222,

A járadék mértékét és alapját az 1991. évi IV. törvény 26.§ állapítja meg.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Eszerint az előzetes munkaviszony(ok)tól függően állapítják meg az alapot, ami aztán nem változik - akkor sem, ha emelik közben a minimálbért.

Csak megjegyzem, hogy a pedagógusoknál a bértábla vetítési alapja a 2015-ös minimálbér, és azóta sem emeltek rajta egyetlen forintot sem. A legkisebb öregségi nyugdíjról nem is beszélve... szóval örülhetsz, ha a tavalyi alapján határozták meg, és nem az 1982-es keresetek alapján...

P222 # 2022.02.04. 13:15

Tiszteletem!

Az alábbi kérdésem lenne: felmondtam a munkahelyemen és Decembertől álláskeresési járulékra vagyok jogosult. Még 2021 Decemberében megállapították a járulék összegét azonban 2022 Jan 1-től a garantált bérminimum emelkedett, de az álláskeresési járulék nem követi a bérminimum emelést. írtam a foglalkoztatási hivatalnak ezzel kapcsolatosan, de szerintük ez így rendben van....szerintem nem és felül kellene vizsgálni ilyenkor a munkanélküli járulékot, mert ezért (is) van bérminimum és nekem ez erősebb szabálynak tűnik mint az, hogy egyszer meglett állapítva a járulék....Jogilag mi lenne a "helyes" ebben az esetben? Mi az ide vonatkozó jogi passzus?

Köszönettel,
P

wers # 2020.11.30. 06:42

Annyit kiegészítésül, hogy a lakcím igazolvány nem magához a álláskeresési járadékhoz kell, hanem a személy igazolásához. Az valamilyen fényképes igazolvány, személyi ig, jogsi, útlevél (nem buszbérlet, gyári belépő stb.) + lakcímkártya. Úgy érvényes. Települészszintűt is elfogadják.

drbjozsef # 2020.11.28. 15:17

19Norbert91,

Amennyire én látom, nem kell lakcímkártya, de valóban a lakóhely szerinti munkaügyi központba kell bejelentkezni. De lehet hogy kell, nem tudom, én a helyedben bemennék az utolsó lakcímed szerinti központba, és ott megkérdezném.

Amúgy ha máshogy nem, településszintű lakcímkártyát kérhetsz ott, ahol ténylegesen életvitelszerűen élsz most. (Ezt kapják a hajléktalanok, nincs rajta utca házszám, csak a település neve).

Halkan jegyzem meg, jogilag köteles vagy bejelentkezni oda, ahol ténylegesen élsz. Ezt nem tagadhatja meg jogszerűen a szállásadó. (Ahogy anyukádnak se). Még akkor is, ha tudom hogy megy ez sajnos.

19Norbert91 # 2020.11.27. 12:49

Szép jó napot!

Először kerültem ilyen helyzetbe!
Pár éve már vendéglátásba dolgozok a Balaton parton, megszakítás nélkül (kb.4 éve). Most viszont olyan helyzetbe kerültem, hogy volt egy Debreceni állandó lakcímem, amit a kedves rokon fiktívvé tett! Édesanyám segíteni szeretne, hogy munkát találjak ezért eljöttem hozzá Komlóra, viszont Ő se a tényleges lakcímére van bejelentve, így nem tud segíteni a lakcím bejelentéssel! Nem szándékom itthon ücsörögni, de kicsit kilátástalan a helyzet és szeretném igénybe venni ezt az álláskeresési járulékot, mert sajnos munka nélkül csak fogy a pénz!
Szóval a kérdésem az lenne, hogy lakcím nélkül, bejelentkezhetek-e az itteni Munkaügyi központba és igénybe vehetem-e az álláskeresési járulékot, vagy ellenkező esetben ilyenkor mi a teendő?
válaszukat előre is köszönöm!

Mirza 80 # 2020.10.22. 19:14

Sziasztok!

Erről nem találok semmi információt az interneten, hátha valaki tudja.

Nyáron másfél hónapot kaptam álláskeresési járadékot, 3 hónap járt volna, de másfél hónap múlva találtam új állást. Lehetett volna,de nem igényeltem a fennmaradó másfél hónapnyi összeget, örültem, hogy van újra munkám.

Viszont ugy néz ki, hogy a jelenlegi helyemen nem tudok maradni (lassan 4 hónapja dolgozom az új helyen).

A kérdésem az lenne, ha megszűnik a munkaviszonyom, jár - e újra álláskeresési? Előtte 10 évet végig dolgoztam, a jogosultsági időm megvan. Múltkor felhívtam az ügyintézőt, aki intézte a papírjaimat és rákérdeztem tőle, hogy ebben az esetben újra jár - e, vagy legalább az a másfél hónap, amit "nem használtam ki". Ő azt mondta (eléggé jártasnak tűnt a témában), hogy ezesetben újra jár a 3 hónap munkanélküli. Háromszor kérdeztem vissza, hogy biztos jól értem - e.

Ő azt mondta, járna újra a 3 hónap.

Ez valóban így van? Erről az interneten nem találok információt, hogy ilyen esetben tényleg mi van..., bár gondolom az ügyintéző csak jól tudja.

Van ebben valakinek tapasztalata, vagy biztos információja?

(természetesen nem az a cél, hogy itthon ücsörögjek, csak szeretném tudni, hogy amíg új állást keresek, mire számítsak).

Köszönöm!

wers # 2020.09.17. 04:36

Kijörtem Németorsz&gba. Itt munkanélküli segélyt kérhetek-e

Ezt Németországban kellene megkérdezned.

tamaris # 2020.09.16. 11:10

Tisztelt Ügyvéd ! Magyarországon közös megegyezéssel megszünt 34 évey munkaviszonyom.Kijörtem Németorsz&gba. Itt munkanélküli segélyt kérhetek-e vagy kell itt is munkaviszony és minimum mennyi idő. Azt olvastam hogy igazolni lehet a magyart de gondolom csak arra itt kint nem kérhetek.nem találtam i.fot erre. Köszönettel

gyula1971 # 2020.08.22. 11:44

Érdeklődök közfoglalkoztatás ha azonnali hatályú felmondással szűnik meg,viszont megvan a munkanélküli járadékhoz szükséges idő,akkor jár a munkanélküli járadék?

Sztapacska # 2019.11.22. 16:26

Kedves Fórumozók! Az alábbi esettel kapcsolatban kérném a segítségüket: munkaviszonyom december 31-ével meg fog szűnni. Időközben találtam új munkahelyet, viszont ott csak február 1-jével tudnak foglalkoztatni. Jogosult vagyok-e úgy az álláskeresési járadékra január hónapra, hogy van aláírt munkaszerződésem, de csak február 1-től alkalmaznak? Úgy láttam korábban már valaki írt hasonló problémáról, de nem találtam rá választ... Segítségüket előre is köszönöm!

Pondarosa # 2019.11.19. 14:01

Kedves wers és wx18! Köszönöm a válaszokat, én is így sejtettem és ma kiderült, hogy pontosan így is van.

wers # 2019.11.19. 10:14

Igen, valószínűleg a munkanélküli megállapításától kezdődik az újabb vizsgált 3 év. De sem sokkal több.

wers # 2019.11.19. 08:36

Nekem elsőre úgy tűnik, 2019. 09. 01-től újra indul a következő három év. Most te kimerítetted 2019.08.30-ig. Azóta 2 hónap munkaviszonyod lesz. Arra nem hiszem, hogy sok minden járna most.

Pondarosa # 2019.11.18. 14:25

Tisztelt Szakértő(k)! Álláskeresési járadék igénybevételével kapcsolatban szeretnék kérdezni. A mai nappal azonnali hatállyal beadtam próbaidő alatt a felmondásomat a munkahelyemen (2019. 09.01. óta áll fenn a közalkalmazotti munkaviszonyom). Előtte -egy hét híján 4 hónapig regisztrált álláskereső voltam, az előző munkaviszonyom 2019. május 8-án szűnt meg. 90 napig kaptam az álláskeresési járadékot, majd sikerült elhelyezkednem rá pár hétre. 2015. dec. 16-tól 2019. május 8-ig folyamatosan volt munkaviszonyom, tehát a megelőző 3 évben megvan a min. 365 nap jogosultsági időm. Kérdésem, hogy most regisztrálom magam újra álláskeresőnek, számíthatok-e álláskeresési járadékra, s ha igen, mennyi ideig jár? Köszönettel: Pondarosa

Immaculata # 2019.10.20. 17:13

Igen.

Betty65 # 2019.10.20. 11:30

Help!!

Fiam álláskeresőként járadékban részesült 2019.06.12-tól 09.12-ig, de augusztus 16.-án elfelejtett menni jelentkezni, így megvonták tőle és mondták, hogy csak 60-nap elteltével regisztrálhat újra! Közben augusztus 24.-ével munkába állt, ami szeptember 30.-ával meg is szünt!! Most, hogy letelt a 60-nap (bünti) újból regisztráltatta magát, és megemlítette, hogy még egy havi járadék fennmaradt, de azt válaszolták, hogy nem jár semmi!! A kérdésem az, hogy ez valóban így van? Előre is köszönöm!

Benefactis pensare delict # 2019.10.06. 08:33

@poporcsin

Ez egy nagyin jó kérdés! Kár higy nem tudja rá senki a választ.

"Érdeklődnék, hogy ha munkaviszony megszűnését követően csak néhány napra jelentkezem be a munkaügyi központba, mint álláskereső, és minden jogosultsági feltételnek megfelelek, akkor a folyósítási időből még fennmaradó időtartamra járó juttatást megigényelhetem, ha néhány napon belül lesz új határozatlan idejű munkaviszonyom?
Van minimális idő, amit álláskeresőként kell tölteni?
”"

koppany1919 # 2019.10.03. 14:44

"Az álláskeresőként nyilvántartott ügyfelek
a munkaügyi kirendeltség felé történő bejelentési kötelezettség nélkül
folytathatnak az egyszerűsített foglalkoztatás körébe eső kereső tevékenységet álláskeresési nyilvántartásuk és álláskeresési ellátásuk folyamatos megtartása mellett."
Ez 2019-ben is ugyan így igaz, tehát tájékoztatási kötelezettség sincs ilyen esetben (mert úgy tudom, hogy az van sajnos!), vagy csak bejelentési kötelezettség nincs?

ErikŐszi # 2019.09.13. 11:46

Jó napot! Álláskeresési járadékra vagyok jogosult július 15.-től. Július 29- én munkába léptem, de az ügyintézőnek nem szóltam, csak augusztus 1-vel. Ők már elutalták a pénzt, így 3 napra jogtalanul kaptam meg a járadékot, így azt követelik vissza. Aug. 8-al leszámoltam, mert nem tetszett a munkahely. Bevittem a szerződést meg mindent, és kértem az újbóli folyósítást. Ezt csak akkor fogják utalni megint, ha visszafizettem a követelésére került összeget, vagy ezt Ők vonják majd le az aktuális összegből, ami a 8-ika utáni időszakra jár?

Poporcsin # 2019.09.09. 11:41

Üdv!
Érdeklődnék, hogy ha munkaviszony megszűnését követően csak néhány napra jelentkezem be a munkaügyi központba, mint álláskereső, és minden jogosultsági feltételnek megfelelek, akkor a folyósítási időből még fennmaradó időtartamra járó juttatást megigényelhetem, ha néhány napon belül lesz új határozatlan idejű munkaviszonyom? Van minimális idő, amit álláskeresőként kell tölteni?

hunvasi # 2019.08.29. 15:55

Kedves aprilismajus!

Köszönöm a válaszát.
Ezeket olvastam, de a feltételek számomra nem elég egyértelműek, ezért tettem fel a kérdést.
Szept 20 és Okt 1 között NEM lesz munkaviszonyom, de már lesz aláírt szerződésem, ami Okt1 től lesz érvényes. A feltételekből nem derül ki, hogy az most kizáró ok vagy nem.

Ha az, akkor megmondom a cégnek, hogy töröljék a szerződést és kössük újra szeptember 30.-án, szóval gondot nem okoz, csak az a kérdés, hogy kell e vele foglalkozni vagy maradhat így.

aprilismajus # 2019.08.29. 14:35

Kedves Hunvasi, ha Ön álláskereső - az állami foglalkoztatási szerv álláskeresőként nyilvántartásba vette és egyébként a feltételeknek megfelel, akkor kérheti az ellátást. Ha munkaviszonyban fog állni, akkor már nem lesz jogosult az álláskeresési támogatásra.

hunvasi # 2019.08.29. 14:05

Üdv,

Jelenlegi munkahelyemet elhagyom szept. 20-szal.
Új helyen kezdek Okt. 1-gyel, amelyre a szerződést ma már aláírtam.

Igényelhetem az álláskeresési járadékot a két dátum közötti időszakra?
Igényelhetem a fennmaradó időtartamra járó juttatást Okt. 1 után?

A kormányablak szerint le kell adni az új munkaszerződést, amin ugye rajta van, hogy ma írtam alá, de a munkaviszon csak Okt. elsején kezdődik és nem láttam leírva, hogy a megkötés dátuma vagy a munkaviszony kezdetének dátuma a mérvadó.

Előre is köszönöm a válaszukat.