befejezhetem-e a sulit a munka mellett?


Zoltán György # 2004.03.15. 21:58

Napi 16 órában, megbízási szerződéssel.
Plusz Iratok nélkül sokakat, napi néhány ezerért. Dolgoztam ilyen helyeken.

Leiterjakab # 2004.03.15. 21:56

Ma plázákat építenek.


Leiterjakab

Zoltán György # 2004.03.15. 21:53

Azért nem ennyire drasztikusan gondoltam.
Hol építenek mostanában Piramisokat?

Leiterjakab # 2004.03.15. 21:34

A Rabszolgatartás megszünt, a jobbágyokat felszabadították, mi kell még!?!

[Csak zárójelben jegyzem meg, hogy van ahol a munkaviszony keretében ugyanolyan munkát végeztetnek, mint annak idején Egyiptomban.]


Leiterjakab

Zoltán György # 2004.03.15. 21:31

A Rabszolgatartás megszünt, a jobbágyokat felszabadították, mi kell még!?!

Zoltán György # 2004.03.15. 19:48

Igen, ez a megoldás maradt!
Természetesen a vizsgák után nyugodtan hagyd ott, ha nem emeli a fizetésed! Gondolom fontos a munkád ezért nem engedett el!
Üdv:

Adiani # 2004.03.15. 16:07

Nem a munkámmal kapcsolatos a tanfolyam, de mikor kezdődött fel akartam mondani, hogy tudjak rendszeresen járni az órákra!Akkor meggyőzött, hogy maradjak, és meg fogjuk oldani hogy mindig el tudjak menni!Ezzel szemben a kollégámmal egyeztünk meg a lentiek szerint!Nincs tanulmányi szerződésem sem!De csak azért maradtam, mert megígérte, hogy mikor a munkatársam elutazik akkor is lehetővé teszi, hogy járjak suliba!Még szabadnapot sem adott mióta elment, pl. ma is dolgoztam munkaszüneti napon! Nagyon úgy tűnik, hogy csak a betegállomány marad! Köszönöm szépen a válaszaitokat!

Zoltán György # 2004.03.14. 21:44

A fentiekből nagyon úgy tűnik, hogy NEM!

Karika # 2004.03.14. 21:18

Hogyan kerültél a tanfolyamra? A főnököd küldött, vagy a saját elhatározásodból végzed. A munkáltatódnak érdeke az, hogy a tanfolyamot elvégezd?

Zoltán György # 2004.03.14. 20:34

Kérj szabadságot. ILLETVE:

Vagy egyszerűen menj el betegállományba!!!
Azt nem tilthatja meg! Azt hiszem még nem!

Ne vacakolj vele, a TE életed!

Leiterjakab # 2004.03.14. 19:53

Tanulmány szerződés alapján tanulsz, vagy nincs semmilyen megállapodás közted és a munkáltató között a tanfolyam elvégzésére?


Leiterjakab

Adiani # 2004.03.14. 19:36

Szeretném a segítségeteket kérni!Jelenleg ketten dolgozunk a munkahelyemen, mindketten suliba járunk, így felváltva dolgozunk délelőtt vagy délután. Az a problémám, hogy mindennap kellene tanfolyamra járnom, de csak heti 3szor tudok elmenni a munkatársam miatt, akinek heti 3szor kellene suliba mennie, de ő is csak 2szer jár!Ezzel nem is lenne még túl nagy gond, megoldottuk!Most olyan helyzet állt elő, hogy a munkatársamnak el kellett utaznia, ami legalább 1 vagy 2 hét lesz, ügyintézéstől függő!Nekem már csak két hetem van a tanfolyam végéig, de egyik főnököm úgy osztotta be a munkaidőmet, hogy egyetlen alkalommal sem tudok elmenni az óráimra, talán a vizsgáimra elenged!Parancsba adta, hogy így kell dolgoznom és kész!Megteheti ezt, két héttel a vizsga előtt, ha tudta idejében, hogy egybe fog esni az én tanfolyamom vége és a munkatársam elutazása?