Gyed közbeni elbocsátás


varesz # 2003.02.20. 21:16

Béres-Deák Attila írta - 2003.02.20 8:03
Nem azt jelenti, hogy röpülsz. Azt jelenti, ha van egy határozott időre szóló munkaszerződésed és a határozott idő eltelt a munkaviszony megszűnik. Ez nem kirúgás.
Kösz Attika a válaszokat. A mai postával meg is érkezett a levél, a nem felmondásról. Lehet, hogy így jobb is...
Viszlát:varesz

Béres-Deák Attila # 2003.02.20. 07:03

Nem azt jelenti, hogy röpülsz. Azt jelenti, ha van egy határozott időre szóló munkaszerződésed és a határozott idő eltelt a munkaviszony megszűnik. Ez nem kirúgás.


attika

varesz # 2003.02.19. 21:03

Kedves Attika, ez azt jelenti, hogy röpülök?

Béres-Deák Attila # 2003.02.19. 20:45

Egy szerződés meghosszabbítása az a szerződés módosítását jelenti. Senkit se lehet kötelezni akarata ellenére szerződés módosításra. Ha nem teszi , nem kötelezhető.


attika

varesz # 2003.02.19. 20:21

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Színházban dolgozom, éves szerződéssel. 4 éve született egy kislányom, ekkor Gyed-re mentem, tavaly novemberben pedig megszületett a kisfiam, így újfent 'gyedes' lettem. Sajnos a főnökömmel óriási konfliktusba keveredtem.Ennek következménye, hogy mindenáron ki akar rúgni. Valószínűleg én sem megyek vissza ehhez a színházhoz, -amíg a jelenlegi direktor ül a székben, - de azt nem hagyom, hogy a most szakítsa meg a munkaviszonyomat.
Kérdésem: joga, és lehetősége van-e arra, hogy a GYED,ill. a Gyes idején ne hosszabítsa meg szerződésemet?
Köszönöm a válaszokat, szevasztok:
Varesz