GYED-MUNKANÉLKÜLI ELLÁTÁS-TÁPPÉNZ


Karika # 2004.05.12. 20:05

Nem, csak időarányosan.

p andrea # 2004.05.12. 18:19

Ezek szerint (csakhogy jól értettem-e) hiába van most május, ki kell fizetniük az egész évre járó szabimat?

Karika # 2004.05.11. 19:21

Ez évre csak az időarányos szabadság jár, de az elmaradtat három évre visszamenőleg kifizetik. Valóban, a gyed első évére vagy jogosult szabadságra.

p andrea # 2004.05.11. 18:45

A munkáltatóm felajánlotta, h a gyed lejárta előtt váljunk meg egymástól. Tudom, h nem tehetné, de belemegyek egyéb okokból. Arra lennék kíváncsi, h a szabadságmegváltás mennyi időre jár? 2002 novemberben szültem, úgy tudom a gyed/gyes idejére jár 1 évnyi szabadság. Ha most, év közben mond fel, akkor csak az időarányos idei szabadságomat kell kifizetnie, v a teljes évre vonatkozót?
Köszi!

Szakbarbár # 2004.05.10. 17:13

Megmondok mindent pontosan meg segítek is, ha tudok, csak több infó kellene. Nem itt kéne tárgyalni a részleteket, de nem tudok neked írni, mert nem publikus a címed, úgyhogy küldj egy mailt hogy legyen mire visszaírnom.

keesha19 # 2004.05.10. 16:16

Nem tudod véletlenül, hogy az mennyi pénz?

Zoltán György # 2004.05.04. 19:35

Bocsi!
Milyen állampolgár vagy?
GYES+ÁRVASÁGI+CSALÁDI PÓTLÉK

keesha19 # 2004.05.03. 11:55

Bocs, csak egyszer akartam elküldeni, csak lassú a gépem... :-(

keesha19 # 2004.05.03. 11:54

Mennyi az alap?
Van a gyerekemnek joga árvasági segélyre, vagy valami ilyesmire? Nem tudom, hogy Magyarországon egyáltalán létezik e ilyesmi.

keesha19 # 2004.05.03. 11:54

Mennyi az alap?
Van a gyerekemnek joga árvasági segélyre, vagy valami ilyesmire? Nem tudom, hogy Magyarországon egyáltalán létezik e ilyesmi.

keesha19 # 2004.05.03. 11:54

Mennyi az alap?
Van a gyerekemnek joga árvasági segélyre, vagy valami ilyesmire? Nem tudom, hogy Magyarországon egyáltalán létezik e ilyesmi.

keesha19 # 2004.05.03. 11:51

Mennyi az alap?
Van a gyerekemnek joga árvasági segélyre, vagy valami ilyesmire? Nem tudom, hogy Magyarországon egyáltalán létezik e ilyesmi.

Zoltán György # 2004.05.02. 06:41

Ha nappalin tanulsz, akkor az alap, ha estin, akkor jelentkezz be valahova!

keesha19 # 2004.05.02. 06:00

Sziasztok!
Egy kicsit tájékozatlan vagyok ebben a témában ezért egy kis segítségre lenne szügségem. Ausztriában lakom és 6. hónapban vagyok terhes. Férjem 2 hónapja halt meg autóbalesetben és ebben az évben érettségizek. Egyúttal vissza is kell mennem Magyarországra.
Tudja valaki, hogy milyen pénzre van jogunk? Férjem feketén dolgozott Ausztriában én meg még nem dolgoztam Magyarországon.

Zoltán György # 2004.04.29. 16:11

Ne kapkodj!
30 nap szünet kell, és akkor az utólsó munkahelyeden elért jövedelmedet veszik figyelembe!
Egyébbként átlagolnak! Ami valahogy kevés lesz.
Az ellátás lejártát követő 32.napon bejelentkezel valahova dolgozni, magas bérrel és megy minden a maga útján!

Ezt a munkanélkülit sajnos nem ismerem, de megkérdezem.
Illetve kérdezd meg, hogy a 180 nap biztosításba, pontosan mi is számít bele!

fogiani # 2004.04.29. 15:05

Lehet, hogy bunkóság az ötlet... előre bocsi érte...
Menj el dolgozni, bármit vállalj el, és ne tudják meg, hogy terhes vagy. Onnét mehetsz táppénzre, ill e szülés előtti négy héttel már jár valami, aminek a nevét nem tudom. :-)
Persze, ha lehet titkolni a dolgot, és ne legyen veszélyes a hely, meg ilyesmi.
No, a munkáltató pedig kapjon hülyét.

Szakbarbár # 2004.04.22. 12:02

Munkanélkülinek táppénz egyáltalán nem jár, mert annak az egyik feltétele az egészségbiztosítási járulék fizetés, ilyet viszont nem kell vonnak belőle. Tgyás és gyed járhat, de csak addig, amíg még részesülsz valamilyen ellátásban (járadék, álláskeresést ösztönző juttatás, keresetpótló juttatás), mert akkor ennek a szüneteltetése mellett jogosult vagy rájuk. Ha ezek korábban lejárnak, mint a tgyásra jogosultság legkorábbi ideje (szülés várható ideje előtti 28. nap), akkor csak a gyes marad, mert akkor nincs mit szüneteltetni. Azért nézzük meg, hogy mennyi van a kettő között pontosan, ha nem túl sok, akkor talán még lehet vele kezdeni valamit.

Ha hosszabb kihagyás van az utolsó pénzellátás és a baba érkezése között, akkor viszont valószínűleg ugrott a kényelmes, egyszerű, olcsó út és csak akkor fog járni a tgyás és a gyed, ha újra biztosításba kerülsz: munkaviszonyod vagy megbízásos jogviszonyod lesz, kiváltasz egy egyéni vállalkozói igazolványt vagy személyesen közreműködő tag leszel egy cégben.

Ha további kérdéseid lennének, akkor gyere ide:
http://forum.index.hu/forum.cgi?…

mandula # 2004.04.22. 10:50

Szia!

Mit mondanak neked a munkanélküli hivatalban?....

A legjobb tudásom szerint, úgy tudom, hogy a 2 éven belüli 180 napos biztosítás az ahhoz kell, ha a születés napján is munkaviszonyban van az anya így jár a GYED.
Te GYESt kaphatsz alanyi jogon, de a legtöbbet a Szociális és Családügyi Minisztériumban tudnak neked segíteni ezzel kapcsolatosan, (no meg a munkanélküli irodában)és a honlapjukon is utána nézhetsz ott össze van gyűjtve ilyen esetben mire számíthatsz mit kaphatsz.

A születendő gyerek után jár még neked az, a bizonyos születési segély amit a terhességi gondozáson kell lepecsételteni (4 alkalom) koraszülésnél(1-2) és a helyi Társadalombiztosítási Intézetbe kell leadni, mivel neked nincs munkáltatód aki ezt intézné. Tehát időben kérjél ehhez nyomtatványt.


[i:04fdf98bea]mandula[/i:04fdf98bea]

KLEH # 2004.04.22. 10:33

A következő kérdésben szeretnék segítséget kérni:
6 éves folyamatos munkaviszonyom 2003.03.23-án a munkáltató rendes felmondásával megszűnt. Azóta munkanélküli ellátásban részesülök. 2003.12.19-ig rendes, majd 2003.12.20-tól 2004.06.16-ig kiegészítő támogatást ( úgynevezett \\\"intenzív álláskereső\\\" támogatást) kapok, ami a rendes munkanélküli \\\"fizetés\\\" fele.
Persze, az is munkanélküli ellátásnak minősük, csak a pénz kevesebb.
Ami a lényeg: idén márciusban kiderült, babát várunk, aki még idén megérkezik hozzánk.
Június 16-a után, mikor lejár a munkanélkülim már nem részesülök semmilyen ellátásban.
Ki mit tanácsol, ilyen helyzetben mi a teendő? Irassam ki magam 06.16. után táppénzre a szülésig?
A GYED feltétele úgy tudom, a szülést megelőző 2 évebn legyen 180 nap folyamatos ellátás, igaz?
Lehet badarság, de munkanélküliek is mehetnek egyáltalán táppénzre?

Az esetleges válaszokat előre is köszönöm:

KLEH