Téves munkabér kifizetés -visszakövetelés


sysy73 # 2004.05.13. 18:30

Köszönöm a segítséget, megoldódott a dolog .

üdv.

Sysy

Karika # 2004.05.13. 18:22

De bruttó összeget nem kérhet vissza, csak azt amit a dolgozónak átutalt.

Szakbarbár # 2004.05.13. 15:27

A kérdés egyik felét már megbeszéltük máshol, a másikkal szerintem az a helyzet, hogy 3 évig, mert egyértelmű, hogy tudtad, hogy nem jár az a pénz. De még a 60 napban is benne vannak.

162. § (1) A munkabér jogalap nélküli kifizetése esetén, ezt a munkavállalótól hatvan napon belül, írásbeli felszólítással lehet visszakövetelni.
(2) A jogalap nélkül kifizetett munkabért az általános elévülési időn belül lehet visszakövetelni, ha a munkavállalónak a kifizetés alaptalanságát fel kellett ismernie vagy azt maga idézte elő.
(3) A munkáltató a munkavállaló munkaviszonnyal összefüggő tartozásainak megtérítésére irányuló igényét írásbeli felszólítással érvényesítheti.

sysy73 # 2004.05.13. 15:07

Sziasztok !

Szeretném tanácsotokat kérni. A munkáltatóm annak ellenére, hogy fizetés nélküli szabadságon vagyok, március hónapra teljes munkabért utalt át részemre.
Most kaptam egy levelet, amiben felszólítanak, hogy 15 napon belül egyösszegben fizessem vissza az összeget, mégpedig a bruttó összeget.
Kötelezhetnek arra, hogy én bruttó összeget fizessek vissza ? Mikor én eleve nettó bért kaptam.
Másrészt mennyi ideig követelheti vissza a tévesen átultalt összeget.

Köszi a segítséget előre is.