Felmondás


the big cat # 2003.05.07. 17:40

A közös megegyezés alapján csak az jár, ami a közös megegyezésben benn van. Ha felmondanak neked, akkor viszont ki kell fizeniük a végkielégítést (ami az eltöltött idő hosszától függ), a felmondási időre járó bért, és a felmondási idő felére fel kell mentsenek a munkavégzés alől, és a felmentés feléről te mondod meg mikor és miylen részletekben legyen, tekintet nélkül a munkáltató bármiylen érdekére. Plusz csoportos létszámleépítésnél egy csomó határidőt és formaságot be kell tartaniuk, míg ha közös megegyezéssel mégy el, akkor nem számítasz a csoportos létszámleépítésbe. Ha neked monanak fel, akkor könnyebben is támadhatod meg bíróság előtt a felmondást.
Ilyen esetben nem javaslom, hogy aláírd, a munkáltató valószínűleg át akar ejteni. Ha eddig nem írtad alá, akkor a munakviszonyod él, és felmondani csak ezek után lehet.

Lefogadom, hogy az előzetes konzultációkat és határidőket nem tartották be, így a felmondás jogellenes lenne, ezért próbálnak átveréssel, közös megegyezéssel szabadulni.

Ashaf (törölt felhasználó) # 2003.05.07. 11:21

Sziasztok, lenne nekem is egy rovidke kerdesem. Allasomat legyszamleepitesre hivatkozva felmondtak. Azt mondtak, az egy honap felmondasi ido alatt nem kell mar bejonnom. Most lattam, hogy a felmondason kozos megegyezes szerepel. Meg nem irtam ala. Mi tevo legyek? Ez ugye nem kozos megegyezes? Miben mas egy kozos megegyezes es egy felmondas? Mennyi vegkielegites jarna, ha jarna, es mennyi a felmondasi ido igazabol? Be kell-e jarni a felmondasi ido alatt?

Elore is koszi
Ashaf

júlia # 2003.05.07. 06:55

Fejlemények: írtam a volt főnökömnek egy levelet, amelyben rögzitettem, hogy dolgozni szeretnék, de ezt Õmegakadályozza. Felhívtam a szíves figyelmét arra, hogy fenyegetni én is tudok, egyetlen kérésem van, hogy rendes felmondással és főleg elszámolással rendezzük a ügyet. Az kértem, hogy a felmondási időt és a ki nem vett szabadságra járó munkabéremet a TÉNYLEGES fizetésem szerint rendezzük és akkor elfelejtjük egymást. Továbbra is fenntartom azt, hogy az 'Õ' kárát megtérítem. Most a válaszát várom. Remélem jó döntést hoztam.

júlia # 2003.05.01. 19:08

Plebejus!
Nem akarok én már ott dolgozni, csak azt szeretném, ha megkapnám ami jár. A főnököm úgy akarja megúszni, hogy ne kelljen kifizetni a felmondást, még az ki nem vett szabadság után járót sem fizette ki.
Azért egy fillér nélkül kirakni egyik óráról a másikra egy két gyermekes anyát, aki egyedül neveli a gyermekeit túl megy minden határon. Nehogy már a milliomos úrban maradjon az én 100 e forintom, ami neki semmi, nekem meg igen sok. Már keresem az új munkahelyet, habár jogilag még alkalmazásban állok. Csak annyit akarok ami jár, s nem közös megegyezéssel egy fillér nélkül lelépni.

plebejus # 2003.05.01. 18:42

Júlia!

Ha a főnököd már nem akar veled dolgozni, mire számítasz, mígha jogilag van is keresnivalód?
Tudom nem népszerű amit írok, de én ilyen esetekben mindig úgy segítettem, hogy a lehető legtöbbet segítettem kivenni a cégtől távozáskor. Ha 'erőszakkal' maradsz, előbb utóbb
úgyis hibázol, és akkor kipenderít.

Ha egy nagy cégről van szó, ahol a személyzeti kérdéseknek van kúltúrája, akkor talán érdemes belemenni.  

üdv: plebejus

júlia írta - 2003.05.1 16:17
Köszönöm a gyors választ! Valóban pofátlanság magánügyben telefonálni, ezt én nem vitatom, de mindenki telefonált magánügyben, így fel sem merült bennem, hogy ez felmondási indok lehet.Mondjuk az is pofátlanság, hogy 4 órára vagyok bejelentve és 9 órát dolgozom. Kénytelen vagyok ebbe belemenni, mert kell a munka, a gyermekeimet fel kell nevelnem. A probléma, hogy a helyem kell az ő protezsáltjának és mivel más indokot nem tudott találni ezt hozta fel. Érdekes, hogy pont ebben a hónapban lett ez probléma, és pont április 30-án, déli 12 órakor. Soha nem volt szó arról, hogy nem lehet telefonálni. Meg akartam fizetni a kárát, kb 500 Ft. Ha kigyűjtik hónapokra visszamenőleg,akkor sem több, mint 2-3000 ezer forint.  Nem írtam alá a felmondásom, de hétfőn nem mehetek be dolgozni. Most nehogy az legyen a felmondási indok, hogy nem jelentem meg a munkahelyemen. Most, hogy nem írtam alá a felmondás, a munkaviszonyom még mindig fennáll?
Köszönöm, ha a segítségemre lesztek. Nagyon ki vagyok idegileg, taláűlok munkát gyorsan, vagy mi lesz velem és a kis családommal.
Boldog munka ünnepe, munka nélkül. :-(((


üdvözlettel: plebejus

júlia # 2003.05.01. 14:17

Köszönöm a gyors választ! Valóban pofátlanság magánügyben telefonálni, ezt én nem vitatom, de mindenki telefonált magánügyben, így fel sem merült bennem, hogy ez felmondási indok lehet.Mondjuk az is pofátlanság, hogy 4 órára vagyok bejelentve és 9 órát dolgozom. Kénytelen vagyok ebbe belemenni, mert kell a munka, a gyermekeimet fel kell nevelnem. A probléma, hogy a helyem kell az ő protezsáltjának és mivel más indokot nem tudott találni ezt hozta fel. Érdekes, hogy pont ebben a hónapban lett ez probléma, és pont április 30-án, déli 12 órakor. Soha nem volt szó arról, hogy nem lehet telefonálni. Meg akartam fizetni a kárát, kb 500 Ft. Ha kigyűjtik hónapokra visszamenőleg,akkor sem több, mint 2-3000 ezer forint.  Nem írtam alá a felmondásom, de hétfőn nem mehetek be dolgozni. Most nehogy az legyen a felmondási indok, hogy nem jelentem meg a munkahelyemen. Most, hogy nem írtam alá a felmondás, a munkaviszonyom még mindig fennáll?
Köszönöm, ha a segítségemre lesztek. Nagyon ki vagyok idegileg, taláűlok munkát gyorsan, vagy mi lesz velem és a kis családommal.
Boldog munka ünnepe, munka nélkül. :-(((

Béres-Deák Attila # 2003.04.30. 22:22

Ne írjj alá semit! Amit irtál az nem alapozza meg arendkívüli felmondást. Tekintettel arra, hogy ilyen mesterkélt felmondási indokkal nem lehet pert nyerni szinte 100%-ig nyeregbe vagy.Ha beszámolsz a fejleményekről akkor segítünk.
Egyébként tényleg nem illik munkahelyről maszek hívást kezdeményezni. Tekintettel arra, hogy mobil telefon bárki által percek alatt beszerezhető még az sem lehet indok, hogy csak a munkahelyen volt vonal. A mai mobilos világban más vezetékes telefonjáról telefonálni, főleg az ő engedélye nélkül, orcátlanság. Ettől függetlenül a munkáltatód eljárása sem korrekt. Lehetősége lenne rendes felmondásra. Közölnie kéne, hogy Kedves X.Y. engem meglopott, mert nem kérte, hogy hozzájáruljak ahhoz, hogy a munkahelyről rendezze magán telefonjait.Ebból kifolyólg olyan bizalomvesztés keletkezett ami a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi, ezért azt megszüntetem ......


attika

júlia # 2003.04.30. 20:21

Kedves Forumozok!
A mai nap igen kellemetlen meglepetes ert. Igen 'tisztelt fönököm' delben a kezembe nyomta a közös megegyezessel történö felmondasomat, hogy irjam ala, és hetfön mar nem is kell dolgoznom. Derült égböl a villamcsapáskent ert a dologm, mivel nem regen valtam el es egyedül nevelem ket kiskoru gyermekem. Kerdesemre, hogy miert is kellene nekem elmennem, azt a valaszt adta, hogy sok a telefonszamla az en maganbeszelgeteseim miatt es ezzel öt meglopom. Eddig azt soha nem mondta, hogy nem lehet maganügyben telefonalni. Erre en ki akartam fizetni a maganbeszelgetesaimet (nem volt sok, hehanyszor hívtem a gyermekeimet) de nem fogadta el, es ragaszkodott, hogy irjam ala a felmondast. En nem irtam ala, es megfenyegetett, hogy rendkívüli felmondassal szünteti meg a munkaviszonyom es hütlen kezelésre fog hivatkozni es így sehol nem fogok tudni elhelyezkedni. Kiderült, hogy a felesege baratnöjenek kell az en allasom, s ez miatt került sor erre a viharos szakítasra. Hetfötöl nincs allasom, van ket gyerekem es nem akarok munkanelküli segelyre menni.
Mit tehetek, vagy mit tehetnek velem?
Kerem legyen a segitsegemre valaki.
Köszönöm.