Törvényes munkaidő?


pusi # 2003.08.11. 23:47

Köszi a választ. Igazán nem is a pihenöidöröl van szó,hanem a 192 órás munkaszerződésről.Lehetségesnek tartjátok, hogy ez jogszerü? /Bocs, nem is munkaszerzödés, hanem kinevezés./ Ugyanis én közel-távol senkitől nem hallottam még olyat, hogy hivatalosan ennyi legyen a törv.munkaideje. A túlórák pedig csak 192 óra után számolandóak.
Persze nem vagyok egyedül, de bizony féltjük az állásunkat ezért nagyon óvatosan próbálkozunk.Ezért is akarjuk megerösitetni a válasszal magunkat. Főleg, hogy közalkalmazottak vagyunk.


pusi

szaakyy (törölt felhasználó) # 2003.08.09. 23:56

Nem tévedsz, jár a pihenő idő, bár nem tudom hogy akarod-e hogy ezt oda adják neked.Többen kell hogy legyetek.Nem elég de azért meg kell próbálni.De az állásoddal játszol,nagyon felkészültnek kell hogy legyél és tudd mi a cél.

pusi # 2003.08.09. 15:27

Munkaszerződésem 192 óra munkaidőt ír elő.Bár közalkalmazott vagyok, folytonos munkarendben dolgozok, de jogi böngészkedéseim után úgy vélem, nekem is kevesebb munkaidő lenne a törvényes. S gondolom a 12 órás időbeosztásomra nekem is járna a 20 perces ebédidő. Ugye nem tévedek?
Megköszönöm a válaszra szánt időt és segítséget.


pusi