Két diplomás pótlék


csufi99 # 2004.11.02. 17:37

Visszanéztem a topikot, van tehát tanítói és egyetemi informatika diplomád, ha jól látok. Án nem elég tanítani az informatikát- E besoroláshoz szükséges végzettség, és informatikai eszközök alkalmazása a tantervi követelmények átadásában. Helyi szabályzatnak pedig lennnie kell.
Én sajnos többet nem tudok hozzátenni. Mégegyszer nézd meg a jogszabályi idézetet, nem pusztán informatika tanításáról van szó!

zsike # 2004.10.31. 20:16

Sziasztok! Köszi, hogy próbáltatok megoldást találni a problémámra! Bejött a korábban már tapasztalt "tény", ahány ügyvéd, annyiféle vélemény. Próbáltam infót gyűjteni máshonnét is, a következőket tudtam meg. Ez a tanító- nyelvtanítói végzettség állítólag felsőfokú nyelvvizsgának felel meg - azt még nem tudom, hogy hogyan és miért, de állítólag ez van. Amellett a legelső kinevezésemben, amivel alkalmazott a suli, abban mint tanítót alkalmaztak. (nem osztálytanítói pozícióba, hanem németet tanítani) De abban mindannyian egyet értünk, hogy német tanítói végzettséggel informatikát okítani izgi, s viszont. Egyetemi infó végzettséggel németet hogyan taníthatok? Izgi, nem? {csak zárójelben, a végzettségek megszerzése 3 különböző időben történt.}Az ügyvéd úr javaslatára szerződés kiegészítést /módosítást kell kérnem, mert anélkül - állítólag - még peres úton sem lenne esélyem. Bár ezt a végzettséget igazoló papírka jelentésével nem mutatkozott meg, hogy tisztában lenne - gondolom, spec az eset? Ha van még ötletetek, akkor vevő vagyok rá, most már nem nálam van a döntési- és kivitelezési jog! A legjobbakat mindenkinek!


zsike

csufi99 # 2004.10.13. 09:07

A 138/1992. Korm. rendelet teljes szövegét kellene átolvasni, ami a pótlékokra vonatkozik, ezen túl helyi szabályozásnak is léteznie kell, melyben a munkáltató egyéb ptólékokat is szabályozhat.
Esetedben a végzett munka alapján a topik elején idézett szövegből is el tudod dönteni jár-e ezért pótlék- vagy nem. Figyelj a végzett munkára!

(Nem a vita miatt vonultam el, nem voltam gép közelben, aztán a lap nem jött be... )

mmarta # 2004.10.03. 06:44

Hasonló cipőben járok én is.
Orosz-testnevelés szakos vagyok, júniusban végeztem el a rendszer informatika szakot. Bár eddig nem tanítottam számtech.-át, de számgépes melót, javítást én csináltam, mégsem kaptam semmilyen pótlékot.
Ráadásul úgy tudom, hogy lépnem kellett volna eggyel feljebb ezzel a végzettsággel
Szeptembertől már tanítok informatikát, és azt kérdezném, hogy pótlékomat kell-e emelni (milyen rendelet alapján), illetve magasabb fizetési besorolás is jár-e ( mi alapján)?
Sajnos nálunk nem a munkáltatónak kell ismerni a jogszabályokat, hanem a munkavállalónak kell a főnök orra alá dugni, hogy ugyan már a törvény alapján intézkedjen.

köszönöm a segítségeteket: mmarta

csufi99 # 2004.09.20. 01:06

Biztos én értettem félre, én épp az informatikára gondoltam, az nem egyetemi diploma? igaz annyit írtál a debreceni egyetemen, s ez ma már egy elég összefogaló név.
Már a betétlapot sem értettem, illetve sejtem mi az, a tanítói képzettség egy szakosítója.
Karika nem azt írta, hogy olyan szak,amit nem használsz, épp, hogy használd, de második diploma.

Karika kértelek, nyugodtan leírhattad volna mit néztem el, a vitának csak akkor van értelme ,ha alapja is van.S, ha elnéztem valamit, amit már látok, -Te meg gondolatolvasó voltál, nekem a kezdeti szövegből természetesnek tűnt, hogy második diplomája van- azt mondom bocsánat, s nem vitakozom . Nem tudtam, hogy szakvélemény kiadására hatalmazott volna fel bárki, s azt sem , hogy a kedvenc vitapartnered vagyok...mikor, miben, hol? Szakvéleményt talán még Te sem adhatsz ki... vagy ki tudja.
Egyébként meg indulásnak volt egy S.OS., de már lehet erre is rosszul emlékszem, nem volt senki, s megadtam neki a jogszabályhelyeket. Ennyi történt első lépésre, az aztán már csak jött, s nem kell ennyire erőletni a vitát. Már korábban leírtam, írj mire gondolsz, elnéztem(?), s akkor bocsi.

zsike # 2004.09.19. 22:00

Kedves Karika!
Köszi a gyors választ!
Akkor a Te információid szerint, erre csak akkor lenne mód, ha én még plusz egy olyan szakkal is rendelkeznék, amit nem használok?
számomra egy kicsit sántít, így tovább bogarászok - de újfent köszönöm!!!!:)


zsike

Karika # 2004.09.19. 20:35

Kedves Zsike!

Az én véleményem szerint nem jár pótlék. Ugyanis - a tájékoztatásodból ezt veszem ki - neked két diplomád van, mert a tanítói és az idegennyelv valójában egy végzettségnek számít. A foglalkoztatásodhoz viszont mind a két képesítés szükséges, azaz alkalmazási feltétel. Tehát nem jöhet szóba valamelyik diploma - a jogszabályokban meghatározott - további szakképesítésként. Ezért várom az egyik kedvenc vitapartnerem, Csufi99 konkrét szakvéleményét arról, hogy a jogszabály melyik pontja alapján látja kikényszeríthetőnek a pótlékot.

zsike # 2004.09.19. 19:34

Kedves Karika
Az idegennyelv-informatika szak nagyon szép lenne, de ez nem az.
Akkor beszélhetnénk róla, ha egyszerre végeztem volna, de a két végzettség között eltelt vagy 8 év.
Eleinte csak németet tanítottam, majd informatikát (számítástechnikát) is.
A német nyelvet a tanítói diplomával taníthattam, a betétlap miatt (plusz középfokú A).
Az infót meg a diploma miatt.

Akkor most mi a helyzet?
Jár (vagy csak a szám)?

Tud valaki valami konkrétumot?

zsike


zsike

zsike # 2004.09.19. 19:33

Kedves Karika
Az idegennyelv-informatika szak nagyon szép lenne, de ez nem az.
Akkor beszélhetnénk róla, ha egyszerre végeztem volna, de a két végzettség között eltelt vagy 8 év.
Eleinte csak németet tanítottam, majd informatikát (számítástechnikát) is.
A német nyelvet a tanítói diplomával taníthattam, a betétlap miatt (plusz középfokú A).
Az infót meg a diploma miatt.

Akkor most mi a helyzet?
Jár (vagy csak a szám)?

Tud valaki valami konkrétumot?

zsike


zsike

zsike # 2004.09.19. 19:28

Kedves Karika
Az idegennyelv-informatika szak nagyon szép lenne, de ez nem az.
Akkor beszélhetnénk róla, ha egyszerre végeztem volna, de a két végzettség között eltelt vagy 8 év.
Eleinte csak németet tanítottam, majd informatikát (számítástechnikát) is.
A német nyelvet a tanítói diplomával taníthattam, a betétlap miatt (plusz középfokú A).
Az infót meg a diploma miatt.

Akkor most mi a helyzet?
Jár (vagy csak a szám)?

Tud valaki valami konkrétumot?

zsike


zsike

zsike # 2004.09.19. 19:24

Kedves Karika
Az idegennyelv-informatika szak nagyon szép lenne, de ez nem az.
Akkor beszélhetnénk róla, ha egyszerre végeztem volna, de a két végzettség között eltelt vagy 8 év.
Eleinte csak németet tanítottam, majd informatikát (számítástechnikát) is.
A német nyelvet a tanítói diplomával taníthattam, a betétlap miatt (plusz középfokú A).
Az infót meg a diploma miatt.

Akkor most mi a helyzet?
Jár (vagy csak a szám)?

Tud valaki valami konkrétumot?

zsike


zsike

csufi99 # 2004.09.18. 22:10

Te hagysz bizonytalanságban, visszakérdeztem, mit értek félre, miben voltam figyelmetlen? Tanítói végzettség, majd nyelv és informatika egyetem. Mindkettőt tanítja. Hm.?

Karika # 2004.09.18. 21:30

Csufi99!
Továbbra is kérem, áruld el nekem azt, hogy melyik végzettsége, és a jogszabálynak (konkrétan) melyik pontja alapján jogosult pótlékra. Ne hagyd, hogy bizonytalanságban maradjak.

csufi99 # 2004.09.17. 16:39

No, ha valamit sietségemben félreértettem volna, sorry, de ez alapján gondoltam, magam is vizsglázban..:
138/1992. (X. 8.) Korm. rendelet
14/A. § (1) A kinevezésben feltüntetett további szakképesítés hasznosításának mértékétől függetlenül illetménynövekedés illeti meg a pedagógust

  1. az óvodai nevelésben és az iskolai oktatásban, ha az óvodapedagógusi, tanítói, tanári végzettsége mellett pedagógiai, pedagógia szakos előadói, szociálpedagógiai, nevelőtanári,

15. § (1) A pedagógus-munkakörökben foglalkoztatott közalkalmazott pedagógusnak a közalkalmazotti törvényben és a Munka Törvénykönyvében meghatározottak mellett a (2)-(6) bekezdésben foglaltak szerint illetménypótlék jár, illetve illetménypótlék adható.
(2) A pedagógus-munkakörökben foglalkoztatott közalkalmazott pedagógusnak a következő illetménypótlékok járnak:

(2) A pedagógus-munkakörökben foglalkoztatott közalkalmazott pedagógusnak a következő illetménypótlékok járnak:

  1. számítástechnikai pótlék annak, aki általános iskolában, középiskolában, szakmunkásképző iskolában - kizárólag a számítástechnikai és informatikai ismeretek oktatásán kívül - a tantervi követelmények átadásához és elsajátításának ellenőrzéséhez rendszeresen informatikai eszközöket, módszereket alkalmaz. Az informatikai ismeretében való jártasságot legalább „E” fizetési osztályba sorolásra jogosító informatikai, számítástechnikai szakképzettséggel kell igazolni.

No most légyszi Te is, mit értettem félre?Én még mindig azt látom pótlékra jogosult- bár igen fáradt vagyok vizsga után:)

Karika # 2004.09.16. 09:16

Helló Csufi99!
Áruld el nekem, hogy mivel nem értesz egyet, és azt is, hogy melyik előírás alapján jogosult a kérdező - a két diplomája alapján - pótlékra.

csufi99 # 2004.09.16. 08:38

Nem értek veled egyet, de két topikot is nyitott a kérdező, oda leírtam a pontos tv. és vhr. számokat, szakaszokat is.

Karika # 2004.09.15. 19:43

Amennyiben idegennyelv-informatika szakos tanárként foglalkoztatnak, nem jár az úgynevezett további szakképesítés utáni pótlék. Mindkét diploma alkalmazási feltétel a munkakörödhöz. Például, ha valamely pénzügyi szakon is lenne felsőfokú képesítésed, és időnként besegítenél az iskola pénzügyeibe, ezért már kaphatnál, mint további szakképesítés után pótlékot. Pontosabban ez nem is pótlék, hanem a garantált illetményedet magasabb összegben állapítanák meg.
(1992. évi XXXIII. tv. 66. §)

zsike # 2004.09.14. 19:25

S.O.S.
A címben lévő idézőjel nem véletlen, aki tud kérem, hogy segítsen konkrét törvényszámmal!
Kérdésem: Tanító szakot végeztem, később szereztem egy betétlapot a diplomámhoz, aminek a segítségével taníthatok idegen nyelvet (is). Idővel - a tanítói álláshiány mutatkozása miatt elvégeztem az informatika szakot a debreceni egyetemen.
Így évek óta tanítom mind az idegen nyelvet, mind az informatikát egy általános iskolában. Jár-e a címben említett pótlék, vagy marad \"csak\"a munka öröme?
Előre is köszönöm a segítséget!


zsike