Munkahelyi baleset


wers # 2018.09.21. 04:21

Munkahelyi baleset után ha hirtelen nem emlékszik mindenre az ember utánna lehet módosítani vagy hozzátenni a jegyzőkönyvhöz?
Mennyire hirtelen lett felvéve utána az a jegyzőkönyv? Gyanítom nem annyira hirtelen. Szerintem lehet pontosítani. Módosítani???

Csuklósbusz # 2018.09.20. 18:10

Munkahelyi baleset után ha hirtelen nem emlékszik mindenre az ember utánna lehet módosítani vagy hozzátenni a jegyzőkönyvhöz?

Dödölle1 # 2018.09.18. 07:39

efi99
Az se volt normális, aki ezt kitalálta.

Ezt némelyek egészen másképpen látják, ugyanakkor előfordulhat, hogy ezen, a rendszerváltás előttről (1975. évi II. törvény) ránk maradt jogintézmény is (akárcsak az rszj, vagy a passzív táppénz stb.) előbb-utóbb eltörlésre kerül.

Egyebekben semmilyen költség nem lesz ráverve a munkáltatóra (betegszabadságos bért és táppénz 1/3-ot nem kell fizetni), a költségeket a befizetett járulékokból a társadalombiztosítás állja, a munkáltató feladata csupán az, hogy a baleset körülményeit kivizsgálja, annak eredményét az előírt formanyomtatványon rögzítse.

Szomorú örökös # 2018.09.18. 07:06

efi99

Már csak az a kérdés, hogy a munkáltatónak mi a franc köze van hozzá, ha valaki hazafele menet hullafáradtan az akciós csirkefarhátért való siettében elesik a Tesco előtti körforgalomban?

Szerintem munkába menet-jövet csakis a legrövidebb útvonalon megtett út számít bele.
Így nagy valószínűséggel hazafelé a TESCO meglátogatása már nem számíthat annak.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.17. 20:58

Nem költségáthárítás az, hanem kockázatmegosztás.

efi99 # 2018.09.17. 20:44

Már csak az a kérdés, hogy a munkáltatónak mi a franc köze van hozzá, ha valaki hazafele menet hullafáradtan az akciós csirkefarhátért való siettében elesik a Tesco előtti körforgalomban? Az se volt normális, aki ezt kitalálta.
Mivel a munkáltató - ellentétben a munkahelyen történő dolgokkal - az égvilágon semmit nem tud az ellen tenni, hogy ilyesmi a gyárkapun kívül bekövetkezzen, abszolút méltánytalan ráverni a költségeket.

drbjozsef # 2018.09.17. 17:13

Természetesen, ha az adott influenza vírus is minimum két tanús okiratban igazolja, hogy hegesztőgép fogantyúján lakott már három napja, amikor arra mentél, és egy ravasz csellel bevette a nyálkahártyádat.

Csuklósbusz # 2018.09.17. 16:19

Az lehet 100% táppénz ha munkahelyen kapom el pl az influenzát? :-)

alfateam # 2018.09.17. 13:03

.„ Az ő véleményük szerint ez nem úti baleset.
Csakhogy ezt nem nekik kell eldönteni....

kepi67 # 2018.09.17. 12:04

Nagyon köszönöm a segítséget! A munkáltató nem vitatja az ügyet, de mivel semmi tapasztalatunk nincs az ügy intézése kapcsán tanácsokat kértünk egy munkabiztonsággal foglalkozó cégtől aki a baleseti oktatást is szokta nálunk tartani. Az ő véleményük szerint ez nem úti baleset.

Jusztasz # 2018.09.17. 11:14

Kérdésére a teljeskörű, szakszerű választ megkapta, amelyet azzal egészítenék ki, hogy a baleset körülményeit a munkáltatónak ki kell vizsgálni, az előírt üzemi baleseti jegyzőkönyv nyomtatványt ki kell állítani és meg kell küldeni a járási hivatal (egészségbiztosító)részére.

Arról, hogy a balesetet társadalombiztosítási szempontból üzemi balesetnek elismerik-e a járási hivatal (egészségbiztosító) jogosult, illetve köteles az általános közigazgatási rendtartásról és a kötelező egészségbiztosításról szóló törvényekben nevesített módon, határozatban dönteni.

Javasolt elolvasni az itt található összefoglalót:

http://aktaforum.hu/showthread.php?…

alfateam # 2018.09.17. 10:24

Munkába menet, vagy onnan lakására (szállására) menet közben bekövetkezett baleset üzemi jellege azonban csak akkor állapítható meg, ha e közben a munkával való kapcsolat tartósan nem szakadt meg. Abban az esetben, ha a dolgozót ért baleset munkába menet, vagy a munkából történő távozása után következett be, vizsgálni kell, hogy a dolgozó balesete a munkahely és a lakása közötti legrövidebb úton történt-e, illetőleg a dolgozó közvetlenül a munkája befejezése után indult-e lakására, útját pedig magánügyei végzése miatt hosszabb időre nem szakította meg, esetleg oly módon is, hogy az említett legrövidebb útról letért. Az útnak a dolgozó legelemibb életszükségleteinek biztosítása végett (például a napi élelmiszer-vásárlás, gyógyszer beszerzése, továbbá a gyermek bölcsődéből, óvodából, iskolából való hazavitele céljából) történő megszakítása nem minősül nagyobb kitérésnek, nem minősül indokolatlan útmegszakításnak.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.17. 10:24

A munkáltató vitatja?

kepi67 # 2018.09.17. 10:00

Üdvözletem. Szeretnék segítséget kérni abban az ügyben hogy a balesetem úti balesetnek számít-e. Munkába menet elestem a motorommal és eltört a lábam. Nem a legrövidebb úton mentem, hanem kb. 300 méteres kitérőt tettem hogy reggelit vásárolhassak magamnak. A baleset a a kerülő út alatt történt. Ez úti baleset vagy sem? Válaszokat előre is köszönöm!

drbjozsef # 2018.09.16. 15:51

Nem hinném, hogy Te azt láthatod.

Nem tudom, hogyan szabályozza az üzem a videofelvétel tárolását és törlését, de más, nyilvános helyeken (pláza, parkoló, üzlet, mozi, etc) a törvény szerint megtartják X napig (ez attól függ miről van szó, más a postán és más a tescoban, 10, 30, 60 nap), utána KÖTELESEK törölni. Ha valaki meg szeretné nézni, akkor jelzi (vagy rendőrségi feljelentést tesz, és az jelzi az adatkezelőnek), hogy ne töröljék le, szüksége van rá. De ekkor sem fogják megmutatni. A rendőrségnek, bíróságnak, vagy más hatóságnak adják ki. Másol is lehetnek rajta, másoknak is vannak jogai, nem bámulhatja azt bárki.

Szerintem, de lehet, hogy tévedek (főleg a napokban, lusta vagyok megint utánakeresni, valamelyik ilyennel foglalkozó topikban nemrég vesézve volt).

Csuklósbusz # 2018.09.16. 11:53

Szóval van jogom kikérni de meg is tagadhatják.

Nade azt hogy én személyesen visszanézzem gondolom annak nincs jogi akadálya?
Hogyan lehet ezt kikényszeríteni?

Tegyek feljelentést, mert ugye horzsolás volt de a kezem is odalehetett volna... ?

Csak mert rámakarják fogni hogy a horzsolást is a saját hibámból történt de én ezt nem ismerem el, látni, birtokolni szeretném a felvételt amivel védhetem magam.

drbjozsef # 2018.09.16. 05:59

Igen.
Igen.

Csuklósbusz # 2018.09.15. 16:27

Kissebb, horzsolásos sérüléses baleset ért munkavégzés során, de lehetett volna súlyosabb is.

Van jogom kikérni az üzemi kamerák felvételeit mint természetes személy?

Az üzemben elvileg titoktartás van a gyártási folyamatról, de ilyen esetben megtagadhatják-e azt hogy kiadják a felvételt számomra?

Csuklósbusz # 2018.09.15. 12:23

Ehhez mit szóltok?
https://cegledipanorama.hu/…ekolt-ferfi/

Elhagyta a munkaterületét, kolléga gépére rátámaszkodott ami szétroncsolta a kezét.
És nem kap semmit.

Nade ha esetleg nem volt figyelmeztető tábla vagy elkerítés stb akkor hogyhogy nem hibás a munkáltató??

Mert ha valami adja magát és rámerek támaszkodni akkor csak nem kóser ha szétroncsol nem?

drbjozsef # 2018.04.06. 11:57

Ha bűncselekménnyel nem függ össze a baleset, vagy a munkavégzése (ekkor lehet hosszabb az elévülés), akkor nemigen lehet ezzel már csinálni semmit.

tacsicsi # 2018.04.06. 11:50

drbjozsef

Az évek miatt én is hasonlóan gondolom, hogy elúszott.

Max, amiatt gondoltam még, hogy a munkahelyén egyedül nem is tartózkodhatott volna, előírások szerint, mert olyan gépekkel, autókkal dolgozott.
Ezt lehet(ett) volna meglovagolni, de már ezt sem lehetne elővenni.

Köszönöm a választ.

drbjozsef # 2018.04.06. 11:43

A munkahelyét már azóta elhagyta, ami miatt nem sok esély van, főleg így, 4 év múlva, de érdeklődnék a nevében, hogy van-e még valamilyen esély kártérítés kérésre?

A munkahely elhagyása nem számít, de az igen, hogy a munkajogi igények elévülése 3 év.

De ha belül lenne is kétséges, hogy ezt az amúgy - feltehetőleg, a leírás alapján - úti üzemi balesetre mekkora kártérítési felelőssége lenne a munkáltatónak. Miután a baleset körülményeiről nem tudunk, ez elég széles paletta lehet 0 és 100% között (de általában jóval közelebb az előbbihez).

Ez a hajó feltehetőleg már elment - de persze ezt néhány körülmény módosíthatta is akár.

tacsicsi # 2018.04.06. 10:19

2014-ben ismerősöm munkából hazamenet (a melóhely előtt 10 méterrel) motoros balesetet szenvedett, ami miatt különböző törései voltak, 6 hétig kórházban feküdt, különböző ellátásokat kapott, majd rehabra járt, és azóta is pszichólogushoz, mert figyelem zavara lett és úgymond, nem a régi önmaga (indulatos, stb.) (valószínűleg a koponyasérülés következtében, illetve légzéskimaradás miatt, mert eszméletét vesztette az ütközés és a földre esés következtében)

A munkahelyét már azóta elhagyta, ami miatt nem sok esély van, főleg így, 4 év múlva, de érdeklődnék a nevében, hogy van-e még valamilyen esély kártérítés kérésre?

Tudni kell, hogy az eset egy túlóra elvégzése után történt, amire megelőzően írásos utasítás/engdély nem történt (a jegyzőkönyvhöz a rokonát kérték meg a papír aláírására), illetve a munkahelyén egyedül nem is tartózkodhatott volna, mert olyan volt a munkaköre.

A munkába visszaállás után a régi munkaköréből egy másik munkakörbe helyezték át, ami szintén megviselte.

Én már anno is javasoltam neki, hogy kérjen kártérítést, de most újra téma lett köztünk.

Köszönöm a szakértő segítséget.

Immaculata # 2018.03.30. 08:32

Munkahelyi balesetnek minősül, 100%-os táppénz jár. Ezen túlmenően a többletköltségeid megtérítésére is jogosult vagy.

Kriszta8006 # 2018.03.30. 06:45

Üdv!

Érdeklődni szeretnek, hogyha a munkahelyem felállok a székről, közben elzsibbadt a lábam, mert magasított a székünk és nincs lábtartója, mert letört, és a harmadik lépésnél a bokám kifordul, részleges szalagszakadásom lett a mentő vitt el a kórházba, az nem minősül munkahelyi balesetnek? Az simán csak baleset 60 %-os táppénz jár?
Válaszukat előre is köszönöm.