Kilépő papírok kiadásának hivatalos határideje


Tom6528 # 2018.01.02. 12:39

Ebben az esetben is jár a távolléti díj?

Tom6528 # 2018.01.02. 12:36

Ezekkel az indokokkal szeretnék azonnali hatállyal felmondani.Szeretném tudni hogy elegendő indokok e ezek.Esetleg mit kellene javítanom?

2017.december 15.e óta nem tudott a munkáltatóm munkát biztosítani a mai napig.Ezzel kapcsolatban elérni sem tudtam.A novemberi fizetésemet csak félig kaptam meg mint az eddigi 3 hónapban minden esetben.Hogy tud e alkalmazni a közeli időben arról nem nyilatkozott.Az eddigi munkavégzéshez a saját szerszámaimat kellet használnom,mert az általa biztosított eszközök nem megfelelőek voltak a munkák elvégzésére.Legfőbb probléma számomra,hogy teljes bizonytalanságban hagyott,mert legföljebb fizetetlen szabadságon lehetek ami számomra nem elégséges.
Előre is köszönöm.

intentio # 2017.12.14. 11:14

T. Érdeklődő!

Amennyiben munkaviszonyban álló alkalmazott volt a Munka törvénykönyve szerint:

43. Eljárás a munkaviszony megszüntetése (megszűnése) esetén
80. § (1) A munkavállaló munkaviszonya megszüntetésekor (megszűnésekor) munkakörét az előírt rendben köteles átadni és a munkáltatóval elszámolni. A munkakörátadás és az elszámolás feltételeit a munkáltató köteles biztosítani.
(2) A munkaviszony felmondással történő megszüntetésekor legkésőbb az utolsó munkában töltött naptól, egyébként legkésőbb a munkaviszony megszűnésétől számított ötödik munkanapon a munkavállaló részére ki kell fizetni a munkabérét, egyéb járandóságait, valamint ki kell adni a munkaviszonyra vonatkozó szabályban és egyéb jogszabályokban előírt igazolásokat.

Amennyiben közalkalmazott volt, úgy a közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény szerint kell eljárni. Ez a törvény vissdzautal a Munka törvénykönyvének a rendelkezéseire. Ennek keretében csak azokat a szakaszokat sorolja fel, amelyek közalkalmazott esetében nem alkalmazhatóak.

A Kjt. 38. § (1)értelmében a közalkalmazotti jogviszony tekintetében az Mt.–nek a munkaviszony megszűnéséről és megszüntetéséről szóló rendelkezései (X. fejezet) közül a 63–64. §, 65. § (1)–(2) bekezdés, 66. § (1)–(3) és (8)–(9) bekezdés, a 69–70. §, a 77–79. § és a 85. § nem alkalmazható.

Mivel az Mt. 80. § rendelkezéseit a Kjt. nem zárta ki, ezért az Mt. ezen rendelkezése alkalmazható, azaz a közalkalmazott esetében is igaz az, hogy a közalkalmazotti jogviszony megszüntetésekor legkésőbb az utolsó munkában töltött naptól, egyébként legkésőbb a munkaviszony megszűnésétől számított ötödik munkanapon a munkavállaló részére ki kell fizetni a munkabérét, egyéb járandóságait, valamint ki kell adni a munkaviszonyra vonatkozó szabályban és egyéb jogszabályokban előírt igazolásokat.

Látható, hogy az Önnel közölt 20 nap jogszerűtlen.

Javaslom, hogy ezirányú panaszával keresse meg a Magyar Államkincstár Illetmény-számfejtési Irodájának Irodavezetőjét, vagy igazgatóját és kérje az okmányainak soron kívüli, de legalábbis a jogszabályban előírt határidőn belül történő kiadását.

Paneszát/kérelmét megküldheti továbbá az elnok@allamkincstar.gov.hu e-mail címre is.

trenyi21 # 2017.12.13. 15:35

Tisztelt Ügyvéd ÚR/NŐ

Érdeklődni szeretnék hogy mennyi idő alatt kell a kilépő papírjaimat kiadni a munkáltatónak?Hivatalosan,törvényesen?
Azt mondták hogy több kézen megy keresztül és 20 nap mire megkapom.Én idáig úgy tudtam hogy a felmondás utolsó napjától számított 5 munkanapon belül.
December 31.-vel szűnik meg a munkaviszonyom.A KLIK -hez tartozom(Magyar Államkincstár).

Válaszukat előre is köszönöm.