Műszakpótlék és túlóra együtt


drbjozsef # 2019.02.16. 20:34

Ehhez ismerni kellene a munkaszerződésedet, és a munkarendedet.

Feltételezem, hogy munkaidő keretben dolgozol, ha jól értem, heti 40 órás keretben. Ez esetben az általad leírt gyakorlat megfelel a szabályoknak. Pontosan ezért van, hogy így beoszthassanak.

Snuki64 # 2019.02.16. 07:54

Sziasztok! Lenne egy problémám. A munkaköröm miatt sokszor kénytelen vagyok éjszaka, hajnalban dolgozni.
A munkáltatóm elmondása szerint ,ezekre a munkaidőkre nem jár bérpótlék.
Heti 40 órás munkahetem van. De ha éjszaka be kell mennem dolgozni, a ledolgozott munkaidőt be teszik a 40 órába, és csak a maradékot fizetik ki túlórában. Természetesen nem az emelt(150-200%) számolják a túlórát, amit éjszaka dolgozom, hanem a ledolgozott órát.
Egy példa: Vasárnap 20 órától dolgoztam hétfő reggel 08-ig, utána haza mentem pihenni.
Mivel előző héten meg volt a 40 órám, így a vasárnapi 4 órát kifizették 200%-ban.Viszont a fennmaradó 8 órát beletették a 40 órás munkahetembe, és nem kaptam rá semmi pluszt.
Természetesen a munkáltató kiszámlázta az emelt munkadíjamat a megrendelőnek.
Erre szeretnék valamilyen választ, hogy a munkáltatóm helyesen jár-e, ebben az esetben.
Előre is Köszönöm!

Zuzu40 # 2018.12.01. 20:53

Sziasztok!
Abban szeretnék tájékoztatást kapni, hogy ha egy közalkalmazott állandóan, elrendelten, egy műszakban, 5-13 óra között dolgozik, jár-e éjszakai pótlék számára, 5-6 óráig?
Válaszukat előre is köszönöm!

Üdvözlettel,
R. Zsuzsanna

smily # 2006.07.02. 08:38

Sziasztok!
Én 3 műszakban dolgozom, és délelőttös és délutános héten vannak túlórák, heti 1-szer 4 óra.
Délelőttös héten ugyebár ez délutánra esik, tehát akkor jár a délutános pótlék is? Mert én a bérlap alapján úgy számoltam, hogy azt nem kapunk, csak az 50% pótlékot. Vagy 25% jár rá? Majd megnézem.

human # 2006.06.23. 05:29

Nagyon köszönöm a választ.
Kérlek, segíts abban, hogy ezt a főkönyvelőnek elmagyarázzam.
Mindenáron 8+1 órát akar neki megadni.
8 órát alapbérrel + 1 órát éjszakai pótlékot ami szerinte 100%. Tehát bár a munkavállaló 5-13-ig dolgozik, mindenképpen 9 órát akar fizetni neki.
Hova forduljak még segítségért, honnan kérjek még információt amit elfogad?

??????
Hogy magyarázzam el neki, hogy nem jól értelmezi a törvényt?

the big cat # 2006.06.22. 12:37

1 műszakban csak éjszakai pótlék jár, méghozzá 15%. De többet persze lehet adni. A 40%-os éjszakai pótléka törvény szerint a folyamatos munakrendben dolgozóknak jár.

human # 2006.06.22. 10:35

Sziasztok!
Felmerült a kérdés, hogy az egyik munkavállalónal mennyi az éjszakai pótlékja.

Adott a munkavállaló, aki egyműszakos munkarendben, de reggel 5-től du. 13-ig dolgozik.
Eddig az 5-6 óráig tartó 1 órájára éjszakai pótlékot kapott 40%-ot.
Jogos-e?
A Mt. 145§- a 146.§(3) bekezdéséig átolvastam.
Szerintem rá a 145 és 146 (1) bekezdés érvényes, hiszen 1 műszakban dolgozik, csak mint említettem nem 6-tól, hanem reggel 5-től.
Ha jól értelmeztem, akkor az órabére 5-6h-ig 360 + 15%, a 6-13h-ig pedig simán 360/óra.
Eddig mi alapján kaphatott 40%-ot erre az 1 órára?
Sejtem, hgy a 146§(3) bekezdése alapján, de.../lehet, hogy igaz, erre szeretném, ha tudnátok válaszolni./
Sajnálom, mert nem az övé a sok, de ha törvényesen akarnak eljárni akkor mi a törvényes?
Köszönöm előre a választ.

Djdj # 2006.06.16. 13:44

Köszi a segítséget és a hozzászólást.
Három műszakos munkarendben dolgozom és a túlóra mellé jár a délutános vagy az éjszakás műszakpótlék.
Utánajártam ügyvédnél és megoldódott a probléma. Ezt azoknak írom akik hasonló problémával állnak szemben.
Mégegyszer köszönöm.

Opál # 2006.06.16. 11:30

Kedves Djdj!
Ha egy műszakos munkarend szerint, és nem munkaidőkeretben dolgozol, akkor szerintem a túlórapótlékon kívül 15% éjszakai pótlék jár. A délutáni pótlék csak a többműszakos munkarendben foglalkoztatott munkavállalónak jár.
Ha több műszakban, vagy munkaidőkeretben dolgozol, akkor más a helyzet!

denever # 2006.06.16. 08:38

Szerintem, a du.pótlék járna! Ha nem redszeres,előre mit "kompenzálna"?
Müszakpótlék csak többmüszakos munkabeosztásnál van!

csipek84 # 2006.06.14. 17:51

Gondolom nem műszakos munkarendben vagy és ilyenkor nem jár.
Mivel az alap + túlórapótlék mértéke amit kapsz magáért a túlóráért úgy van megállapítva hogy ez az eset is bele van "kompenzálva".

Djdj # 2006.06.14. 14:35

Ha a túlórám délutánba vagy éjszakába nyúlik, erre az időre a túlórapótlékon kívül jár-e délutáni illetve éjszakai műszakpótlék?
Pl: 06-18 óráig dolgozom, a 14-18 óráig erre a 4 órára jár-e túlórapótlék és délutános pótlék is?