középfokú végzettség


drbjozsef # 2017.11.01. 20:04

mosza,

tehát ez alapján, a szakmunkás bizonyítvány - ami a mostani szakiskolai végzettségnek felel meg az átnevezés óta - egy középfokú iskolában szerzett végzettségnek felel meg. Tehát középfokú végzettség.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.31. 17:25

Nem értetted, mit írtam? Az én végzettségem is bőven megvan ahhoz, hogy culáger legyek...

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.31. 14:40

Nem csak az számít, milyen végzettsége van, hanem hogy a konkrét munkakörhöz mire van szükség.
Hiába vagyok én jogi doktor, ha elmegyek az építkezésre maltert keverni, csak a minimálbért kötelező megkapnom.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.02.09. 08:25

Lehet. Csakhogy ez nem fogyasztóknak szóló hirdetés, nem fogja a Versemyhivatal büntetni.

autószerelő # 2008.02.08. 21:39

Köszönöm a választ, de a hírdetés akkor is megtévesztő szerintem.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.02.08. 21:03

Ebben az esetben nem az számít, hogy a jogszabályok szerint mi a középfokú, hanem az, hogy a hirdető mit ért alatta.
Ad notam: ha egy társkereső hirdetésben úgy fogalmazok, hogy "csinos" partnerre vágyom, egyedül az fog számítani, hogy nekem mi a csinos.

autószerelő # 2008.02.08. 20:45

Kedves fórumozók!

Sok álláshírdetésben keresnek "középfokú végzettséggel" munkaerőt, viszont csak a gimnáziumi vagy szakközépiskolai bizonyítványt ismerik el középfokúnak. Vadalma bemásolt idézete még helytálló?

"tulajdonképpen három típusú intézmény minősül középfokúnak a közoktatási tv. alapján:

  • gimnázium
  • szakközépiskola és
  • szakiskola (ami nem érettségit ad, hanem szakmát).

ha ezek közül valamelyiket elvégezted, az középfokú végzettséget adott Neked."

Lolka # 2006.08.18. 20:45

Hááát, megpróbálom, köszi!

Bogie # 2006.08.18. 20:21

Egyébként, ha versenyszférában keresel állást, akkor a felsőfokú szaktanfolyamoddal még mindig előrébb leszel, mint valaki, akinek diplomája van, de teljesen más területről (feltéve, ha nem tudja ezt ellensúlyozni jelentős szakmai tapasztalattal, vagy személyes kapcsolattal)

Lolka # 2006.08.18. 20:03

Kedves Bogie, köszönöm szépen!

Bogie # 2006.08.16. 20:44

A szakképzések egy adott területre specializálnak, de felsőbb képzettségi szintet nem biztosítanak. Vagyis, ha neked a legmagasabb végzettséged érettségi, akkor középfokú végzettséged van szakmai felsőfokú tanulmányokkal kiegészítve.

Lolka # 2006.08.16. 20:20

...mármint az érettségi után.

Lolka # 2006.08.16. 20:18

Kedves Vadalma,
az én kérdésem is hasonló, előre is köszönöm, ha tudnál ebben segíteni:
A felsőfokú szakképzettség milyen végzettségnek minősül? (Általában úgy regisztrálják, hogy "legmagasabb iskolai végzettsége: érettségi"...) Egy 3 éves képzést követően kaptam róla bizonyítványt.

Vadalma # 2006.08.01. 07:42

igen.

tulajdonképpen három típusú intézmény minősül középfokúnak a közoktatási tv. alapján:
  • gimnázium
  • szakközépiskola és
  • szakiskola (ami nem érettségit ad, hanem szakmát).

ha ezek közül valamelyiket elvégezted, az középfokú végzettséget adott Neked.

ez nem csak a versenyszférában van így.

dörk # 2006.08.01. 07:35

Szeretnék segítséget kérni, hogy a versenyszférában milyen végzettség minősül középfokú végzettségnek? Pl. hogy a szakmunkásképzőt ide lehet-e sorolni?