Magán oldal - Fizetett hirdetés


szger # 2003.11.24. 07:38

Nagyon köszönöm a segítséget!

Gergő

old-guy # 2003.11.22. 15:06

Üdv. Gergő,

Adószámot az önálló tevékenységhez kell kiváltani, vagyis amelyben költségeket kívánsz elszámolni, ami az említett könyvelési buherával jár.

Marad a másik megoldás: minden megrendelőddel megbízási szerződést kötsz minden egyes munkára, az ő feladatuk az adó és TB rendezése, viszont ez esetben nincs költségelszámolási lehetőséged.

Hali

szger # 2003.11.22. 11:16

Hi!
A helyzet az, hogy vállalkozásba nem akarok fogni, egyrészt annak anyagi, másrész könyvelési buherái miatt.
Magánszemélyként szeretném a dolgot megoldani.
Gondolom ezesetben a kapott összeg, mint egyéb forrásból származó jövedelem normálisan szerepel az adóbvallásomban, és ezzel elintéztem. Mondjuk hajlamos vagyok rózsaszínben látni dolgokat, úgyhogy aki erről biztosat tud, az segítsen.
Akkor is kell valami külön adószám amire ezeket a buherákat csinálom?
És mi nem kötött vállalkozói igazolványhoz?

kösz:
Gergő

old-guy # 2003.11.21. 18:20

Üdv. Gergő,

problémád megoldható, ha

  • egyéni vállalkozói igazolványt váltasz megfelelő (hírdetés/reklám stb) szakterületre, ekkor "cégként" számlázhatsz
  • adószámot kérsz nem vállalkozói igazolványhoz kötött tevékenységre, és a megrendelőiddel megbízási szerződést kötsz

Mindkettőnek van előnye és hátránya, de ez ennyi info alapján ez itt és most nem dönthető el.

Hali
old_guy

szger # 2003.11.21. 15:15

Remélem valaki meg tudja nekem válaszolni azon egyszerűnek tűnő, de szerintem a nyilvánvalónál kicsit szővevényesebb kérdésemet:
Lehet-e egy általam fenntartott non-proit módon üzemelő oldalon fizetett hirdetést elhelyezni?

Namost az oldalt magánszemélyként tartom fenn, vagyis nincs cégem, és a mindenféle procedúrák miatt nem is akarok, viszont így nem vagyok számlaképes. Mivel az oldalnak fenntartási költségei vannak, ezzel kiegészülhetne az ebbe fektethető pénz.

Szóval milyen módon lehet eztet megoldani, hogy maximálisan legális legyen, (gondolom valami szerződést kellene a hirdetőkkel iratni) és milyen módon lehetne ezt elszámolni, és hogyan kell belőle adózni, ha mondjuk minden az én nevemen van?

Előre is köszi a segítséget!
Gergő