Bűncselekmény-e?


csekand # 2004.07.20. 19:21

Köszi, még egyenlőre nem kaptam meg.
Várom!
Addig is köszönöm szépen előre is!

csekand@freemail.hu

anaksunamon # 2004.07.18. 20:28

Igen van átküldöm holnap az emailodra.

csekand # 2004.07.18. 18:33

Köszönöm a választ. Nincs esetleg véletlenül egy ilyan formanyomtatványod?

anaksunamon # 2004.07.18. 10:36

Még valami a legtöbb ember azt sem tudja amit csinál az bűncselekmény, de erre nem neked kell figyelmeztetned mert akkor legtöbb esetben elviszi a gépet és oda a munkád. Ezt nem nekünk kell elmagyarázni nekik.
Hanem érthetően a szoftvergyártóknak vagy nem?

anaksunamon # 2004.07.18. 10:32

Szia!

Náluk ez úgy működik, hogy a pc átvételénél
írunk egy átvételi elismervényt ami tartalmazza a pc paramétereit és tartalmazza azt is hogy semmi felelősséget nem vállalunk a pc merevlemezének tartalmáér, minden felelősséget áthárítunk a pc tulajdonosa felé. Ha írott cdét hoz akkor felírjuk átvettünk x mennyiségű feliratú irott cd-ét ami természetesen az ügyfél biztonsági másolata. /Persze ez csak szöveg 80 % illegális/ De erről te nem tudsz :)
De jó ha egy ügyes jogásszal fogalmaztatod meg akkor nincs borulás.

csekand # 2004.07.17. 16:26

Egy meglehetősen érdekes kérdésem lenne.

Számítástechnikával (ezen belül többek között PC javítás) foglalkozó vállalkozó vagyok.
Az ügyfél behozza hozzám a számítógépét, és megkér, hogy installáljak újra mindent. Odaadja hozzá CD-ken az összes programot, ami kell neki. Azonban ezek a programok mind másolt CD-ken vannak, tehát nem egyértelmű, hogy eredetiek-e vagy sem (természetesen nem azok az esetek 99%ában, de most tegyük félre a valóságot)
Kérdésem az, hogy én, aki hivatalosan átvettem javításra a számítógépet, köteles vagyok-e meggyőződni arról, hogy az átvett szoftverek legálisak-e vagy sem?
Az segít, ha aláíratok az ügyféllel egy papírt miszerint mindent ő bocsájtott a rendelkezésemre?
Egyáltalán ez az én részemről bűncselekménynek számít?

Köszönöm a válaszokat előre is!