Szerzői jog megsértése


NetGuru # 2005.02.23. 18:55

Tisztelt Glanzj,

Sajnos a mai gyakorlat a hírportáloktól elfogadja, ha a forrás megjelölésével felteszik mások cikkeit.

Ez rövid távon bosszantó ugyan, de hosszú távon kiszűri azokat, akik a vágott cikkekből dolgoznak.

Személy szerint annak a híve vagyok, hogy egy önálló portál tudjon saját hireket hozni. Ha nincs saját hir, akkor a tartalmat kell vonzóvá tenni. Így látatlanban azt tudom tippelni, hogy portáljuk látogatóit jobban vonzza a szakmai tartalom, mint az MTI hírek elérhetősége.

Sőt, ha igazán jó közösségi hangulatot szeretnének adni a portálnak, akkor érdemes a látogatók által beküldött szakmai híreket feltenni.

Sok sikert.

pixel # 2005.02.02. 11:09

Manapság ez a divat, hogy híreket lopnak, copy paste módon.
Az indexen és az origon kivül mond néhányat akik NEM lopnak?

Ennek alapvető problemetikája, hogy a híreket megfizethetetlenül drágán adja az MTI!

Ja igen a COPY pastéért meg minek honlap?
Aki olvasni akar ott az MTI free és jóvan...
:)
Kérdezném én mikor a cikket kimásolod az MTI adatbázisból átírodfogalmazod????

glanzj # 2005.01.21. 13:59

Az egyik nagyobb egészségügyi-orvosi portál főszerkesztőjeként kérdezném a fórumozókat, megengedhető-e véleményük szerint az a mindennapos gyakorlat, hogy különféle site-ok napilapok, web site-ok cikkeit veszik át teljes szöveggel, aláírva a forrást (pl. Népszabadság, X megyei Hírlap, Magyar Orvos, MTI) stb? Mi pl. az MTI híreiért fizetünk, használhatjuk a "jogtiszta hír" logojukat, mig mások oldalunkról lemásolva link, nélkül, MTI felirattal közlik a cikket? A felhasználót persze nem érdekli, az anyag lopott vagy saját. Levelünkre, ügyvédi felszóításra nem is reagálnak.
Egy site még a design-unkat is lemásolta. Van-e védelem peren kívül? Vagy teljesen ki vagyunk szolgáltatva?