Skrill (Moneybookers) sikkasztás


Nandor80 # 2019.04.13. 18:58

Szerintem tiltassátok le a bankkártyáitokat, tőlem elloptak 2019.04.09 17:10 -kor 480.000 HUF -ot. A kártyaadataitokat már rég ellopták !

isti1968 # 2014.07.27. 14:15

Amennyire tudtam, elovastam az ÁSZF-et, abban tényleg van szó számla-zárásról, felfüggesztésről, de arról hogy a betéttel sajátjukként rendelkezzenek az sehol nincs.
Többször írtam nekik, hogy indoklást kérjek se SEMMILYEN válasz nem érkezett.
Sajnos nem vagyok milliomos és ez az 1000 EUR nagy érvágás nekem, ott gyüjtögettem a számlám, azt hittem biztonságban van a pénzem.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.27. 09:32

Maradjunk annyiban, hogy vannak hasonló esetek. De egyik sem ok nélküli - bár némelyik téves. Próbálj meg részletesebb magyarázatot kérni tőlük. Még ha a döntésük végleges is. (Egyébként az általános szerződési feltételek, amelyet a regisztrációkor elfogadtál, lehetővé teszik az ilyen egyoldalú intézkedést.)

isti1968 # 2014.07.27. 06:17

Az a baj, hogy nem tudom.
Indoklás nélkül zárolták a számlát és mivel a rájuk bízott 1000 EUR-val a sajátjukkért rendelkeznek, így - legalábbis a magyar jog szerint - a sikkasztást elkövették.
Az a gond, hogy nem túl jól beszélek angolul, próbáltam már keresgélni a neten, korántsem egyedi eset, nagyon sok olyan sztory van mint az enyém.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.26. 21:04

Nyilván nincs is olyan.
Csak azt mondom, hogy még soha nem tapasztaltam, hogy ok nélkül zároltak volna számlákat. Tudod, nekik a te 1000 dollárod semmi. A hitelességük, megbízhatóságuk, az, hogy még véletlenül se lehessen őket pl. pénzmosással hírbe hozni, milliárdokat ér nekik.
Te tudod, mire használtad azt a számlát, és miért lettél gyanús a szemükben.

isti1968 # 2014.07.26. 19:19

Én nem ismerem az angol jogszabályokat, de nem hinném, hogy van olyan, hogy az ügyfél pénzét magyarázat nélkül el lehet sikkasztani, majd a reklamáló leveleket figyelmen kivül hagyni.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.26. 18:53

Azzal együtt a Moneybookers nem nagyon szokott tévedni.

Sherlock # 2014.07.26. 12:53

A Bankf of Englandhez.

isti1968 # 2014.07.26. 12:46

2014. év elején regisztráltam a Skrill angol pénzügyi szolgáltatónál. Megadtam minden szükséges adatok, kértem bankkártyát és néhány hónapig minden rendben ment.
Főleg adás-vételre használtam a szolgáltatást.

Pár hete kaptam tőlük egy emailt, hogy egy rutin-vizsgálat miatt felfüggesztik a számlám. Adatokat, iratokat kértek amiket azonnal elküldtem nekik.
Ezután ez az email jött :

We are sorry to tell you that during a recent audit of your Skrill account, we found reasonable grounds to discontinue our business relationship. Therefore your account has been closed and your Skrill card has been cancelled. Please note that this decision is final.

Semmilyen magyarázatot nem adtak, a 1000 EUR egyenlegemet pedig elsikkasztották.
Kihez lehet ilyen esetben fordulni ?