'Szélessáv' fogalma


NetGuru # 2005.02.23. 17:58

Kriszta,

Az alábbi dokumentumból megtudhatja az IHM hivatalos szélessávú internetre vonatkozó paraméter minimumait a 9. oldal közepén.

http://www.ihm.gov.hu/…band_hun.pdf

NetGuru

prejudicium # 2005.02.22. 17:08

"Tud valaki hivatalos állásfoglalást arra vonatkozóan mit értünk szélessávú Internet szolgáltatás alatt? Hány kbit/s sebességtől nevezhető az adott Internet szolgáltatás szélessávúnak?”"

A sávszélesség - az adott vonalon elvileg lehetséges legnagyobb átviteli sebesség.
Szélessáv - a 64kbit/s feletti adatátvitelre képes rendszerek.

Lényeges a "képesség", s nem a tényleges sebesség, mert az számos egyéb tényezőtől függ. (Pld. mennyien használják ugyanazt a csatornát egyidőben)

"Ez azt jelenti, hogy erre a fogalomra épített beadványt, jogi normára hivatkozva nem utasíthatnak vissza? ”"

Szerintem igen, mert nem jogi fogalom, de az informatikában is inkább zsargon, tehát nem érdemes úgy, mint "szélessáv", pontos műszaki tartalom nélkül beadványt építeni rá.
Üdv.

SKriszta # 2005.02.16. 14:42

Köszi a hozzászólásokat. Igyekszem majd megosztani veletek a témában szerzett újabb tapasztalatimat:)

Sasfioka # 2005.02.12. 10:04

A fogalom nem jogi, informatikai. Én úgy tudom, hogy az informatika egyértelműen megjelöli a sebességet. A 64 kbps és a 2 Mbps közötti sávszélességet nevezzük szélessávú adatforgalmonak. A definíciót pontosan meg fogom keresni :), de lehet, hogy ez sem konkrét.

SF

the big cat # 2005.02.11. 15:39

Ez nem jogi fogalom, hanem egy szakzsargon. És általában a dial-up-nál gyorsabb szolgáltatásokat értik rajta.

sessionID # 2005.02.11. 15:05

Ez azt jelenti, hogy erre a fogalomra épített beadványt, jogi normára hivatkozva nem utasíthatnak vissza?

Ez azt jelenti, hogy nem jogi fogalom. Le lehet írni, de mindenki azt ért alatta mit éppen jólesik.

Mr Ness # 2005.02.11. 13:00

Úgy tudom, hogy a dual ISDN még nem számít szélessávnak, de a 256 Kbit/s már igen. Ez nem hivatolos, de így tudom...

SKriszta # 2005.02.11. 12:40

Ez azt jelenti, hogy erre a fogalomra épített beadványt, jogi normára hivatkozva nem utasíthatnak vissza?

sessionID # 2005.02.09. 14:03

Ez nem jogi fogalom. A gyakorlatban, hétköznapi beszédben pl. az ADSL már az.

SKriszta # 2005.02.09. 11:27

Tud valaki hivatalos állásfoglalást arra vonatkozóan mit értünk szélessávú Internet szolgáltatás alatt? Hány kbit/s sebességtől nevezhető az adott Internet szolgáltatás szélessávúnak?