egyszerű adatvédelmi kérdés


TomSecret! # 2005.09.12. 15:13

Hja, csakhát szerintem azért vannak az altopikok, hogy differenciáltabb legyen az 'informatika' rendkívül széles mezsgyéje..


jogvédö

Sücy # 2005.09.12. 12:16

TomSecret! Szerintem azért, mert a fórum címe informatika...

TomSecret! # 2005.09.12. 11:56

nmark egy szóval sem említette, hogy e-mailt kapott volna a rendőrségtől, nyilván azért, mert az nem is küldözget hivatalos leveleket (egyelőre) elektronikusan.
rich szerintem félreértette, eztán ez (nem hibáztatom) elvitte a többieket.
A topic címe pedig egyszerű adatvédelmi kérdés, nem értem, hogyan került a levél és annak formája a középpontba.


jogvédö

Sücy # 2005.09.08. 09:45

SF, bocsi, "Megkeresés tárgyú levél" van a topicindító hsz-ban. Ilyen tárgyat egy snail-mailnek nem szokás adni, ellenben egy e-mailnek sokkal inkább elképzelhető. A "levél" szó pedig takarhat ezt is, azt is.

Sasfioka # 2005.09.08. 09:25

De a topicindító levélről és nem e-mailról beszélt...

SF

hajni1982 # 2005.09.08. 07:30

Hát én a helyedben biztos nem adnám ki az adatokat, elvégre a hivatalos megkeresés nem éppen e-mail-ben szokott történni. De mindenesetre mielőtt kiadnád az adatokat, hívd fel előtte őket, hogy tényleg megkerestek-e e-mail-ben. (A hivatalos aláírás pedig tényleg kelléke a hivatalos leveleknek, még akkor is ha e-mail-ről van szó.)

Sücy # 2005.09.08. 06:19

Egy e-mail szerintem nem minősül hatósági megkeresésnek, kivéve, ha érvényes (és megfelelő szintű) digitális aláírással látták el.
Ha papíron kapod a kérést, pecséttel, aláírással, természetesen köteles vagy teljesíteni.

rich # 2005.09.07. 20:44

Azért győzödj meg róla hogy valóban a rendőrségnek vagy kinek adod ki.

Egyébként véleményem szerint de ez csak az én véleményem hogy nem e-mail ben keresett volna meg ha valóban a rendőrségről van szó. :)

Üdv

TomSecret! # 2005.08.29. 13:28

Köteles vagy kiadni, nem sértesz jogszabályt.


jogvédö

nmark # 2005.08.29. 00:52

Sziasztok!

Előszöris: laikus vagyok a témában.

Egy egyszerű kérdésem lenne, hogy:

Van egy adatbázisom felhasználói adatokkal (becenév,név,reg.dátum,telefonszám, IP cím).

Kaptam egy Megkeresés tárgyú levelet a rendőrségtől (bűnügy), hogy bocsássam a rendelkezésükre az egyik felhasználóm adatait.

A kérdésem az, hogy ha kiadom azzal megsértem -e az adatvédelmi törvényeket?
A levél végülis hatósági megkeresésnek minősül nem?

Vagy csak jogerős bírósági megkeresésnél adható ki?

Köszönöm,
Németh Márk