tanu FTP ügyben


Sasfioka # 2006.01.03. 23:27

Törvény biztosította jogod, hogy megtagadd a tanúvallomást, ha magad vagy közeli hozzátartozódat bűncselekmény elkövetésével kellene megvádolnod. Így a nyilatkozat bűncselekmény elkövetésére burkoltan utaló részét áthúzva, a jogszabályra hivatkozva küldeném vissza az illetékeseknek... Egy esetleges büntetőeljárásban ezt még akár beismerő vallomásként is latba merné vetni az eljárótiszt, az már más kérdés, hogy mennyire jogosan.

Az, hogy a te neveden volt-e a bankszámla, az nem kérdés, arra kell válaszolni, de hogy mit töltöttél le egy illegális ftp szerverről, arra jogod van nem válaszolni...

SF

gyanusitott # 2005.11.21. 23:07

Szia!

Nyilatkozzon azzal kapcsolatban, hogy 200x xx hónaptól kezdve az ön nevén volt-e a xxx-xxx számú x -nél vezetett folyószámla!

Igen, ezt szerintem felesleges tagadni...

Nyilatkozzon azzal kapcsolatban, hogy 200x xx hónaptól kezdve hány alkalommal utalt különböző összegeket a xxx-xxx számlaszámú, x RTnél vezetett folyószámlára! (amennyiben nem ön utalt ezen számlaszámra, akkor kérem az átutalást végző személy adatait megadni!)

Mond meg, kb...

Nyilatkozzon azzal kapcsolatban, hogy mi volt annak az oka, hogy ezen átutalásokat megtette!

Internettes tárhelyért fizettél...

Nyilatkozzon azzal kapcsolatban, hogy honnan milyen módon szerzett tudomást arról, hogy létezik az xxx.xxx.xx:xx elérési néven üzemelő FTP szerver, azt milyen módon lehet elérni, onnan letöltéseket végezni, mi volt ennek a folyamata!

Valamelyik fórumban olvastál róla,de már nem emlékszel, hogy hol.

Nyilatkozzon azzal kapcsolatban, hogy az átutalásokat követően összesen hány alkalommal jelentkezett fel az xxx.xxx.xx:xx elérési néven üzemelő FTP szerverre, egyáltalán sikerült-e feljelentkeznie, ott milyen adat tartalmat látott!

Szerintem úgy is megtudják mondani, hogy hányszor voltál fent. Mondjuk havi 7-10 alkalommal. Csak filmet és zenét láttál fent a szerveren.

Nyilatkozzon azzal kapcsolatban, hogy - amennyiben sikerült feljelentkeznie - a fenti elérési néven üzemelő szerverről végzett-e letöltéseket, azt milyen céllal tette, pontosan miket töltött le (audio, szoftver), azokat kimásolta-e CD vagy DVD lemezre, ezek a birtokában vannak-e jelenleg!

Csak és kizárólagosan filmet és zenét töltöttél le, semmi mást. Saját magad töltötted, miután megnézted letörölted (Ha CD-n lefoglalták akkor, mond, hogy párat ki írtál...)

A magyar törvények megengedik filmek és zenék letöltését. Ha csak filmet és zenét találtak, akkor nem követtél el bűncselekményt, de ettől függetlenül megbüntettek szerintem + bűnügyi költséget is neked kell fizetned...

Nagyon vigyáz, hogy mit mondasz.
Ha gyanúsítanak akkor nem árt egy ügyvéd, ha tárgyalás lesz akkor meg kötelező az ügyvéd.

Máskor a hasonló dolgokért csak csekken fizess, a csekken meg ne a te neved legyen.
A gépedet meg boot szinten kódold, az illegális szoftverek csak a kódolt winchesteren legyen.
Nem vagyok ügyvéd, csak van 1-2 személyes tapasztalatom :)
Jogban jártas fórum társak is szóljanak hozzá a témához, köszönöm...
A rendőrőknek meg ne higgy akármit is mondanak...

Trab Antal # 2005.11.06. 16:05

Ez elég ilyesztő.
Ha tehát én jóhiszeműen igénybeveszek egy letöltést, amiért fizetni kell, én azt hiszem, hogy azt megvásároltam. Honnan tudhatnám, hogy az nem legális? Tehát bárki bajba kerülhet azáltal, hogy fizetett a letöltésért?

tanu # 2005.11.06. 11:55

Köszi a segítséget.

A kédések (A tanú vallomása) :

Nyilatkozzon azzal kapcsolatban, hogy 200x xx hónaptól kezdve az ön nevén volt-e a xxx-xxx számú x -nél vezetett folyószámla!

Nyilatkozzon azzal kapcsolatban, hogy 200x xx hónaptól kezdve hány alkalommal utalt különböző összegeket a xxx-xxx számlaszámú, x RTnél vezetett folyószámlára! (amennyiben nem ön utalt ezen számlaszámra, akkor kérem az átutalást végző személy adatait megadni!)

Nyilatkozzon azzal kapcsolatban, hogy mi volt annak az oka, hogy ezen átutalásokat megtette!

Nyilatkozzon azzal kapcsolatban, hogy honnan milyen módon szerzett tudomást arról, hogy létezik az xxx.xxx.xx:xx elérési néven üzemelő FTP szerver, azt milyen módon lehet elérni, onnan letöltéseket végezni, mi volt ennek a folyamata!

Nyilatkozzon azzal kapcsolatban, hogy az átutalásokat követően összesen hány alkalommal jelentkezett fel az xxx.xxx.xx:xx elérési néven üzemelő FTP szerverre, egyáltalán sikerült-e feljelentkeznie, ott milyen adat tartalmat látott!

Nyilatkozzon azzal kapcsolatban, hogy - amennyiben sikerült feljelentkeznie - a fenti elérési néven üzemelő szerverről végzett-e letöltéseket, azt milyen céllal tette, pontosan miket töltött le (audio, szoftver), azokat kimásolta-e CD vagy DVD lemezre, ezek a birtokában vannak-e jelenleg!

gyanusitott # 2005.11.03. 22:26

Szia!

Mik a kérdések?
Filmet és zenét jogod van letölteni, ez a törvény, de a valóság az sajnos más…
Valósában megbüntethetnek, hogy ennek mi az oka, azt nem tudom, de ez van jelenleg Magyarországon.
Nekem is van egy elég érdekes ügyem…a Szerzői Jogok topicban részletesen le írtam…

    Nem vagyok ügyvéd, de még mielőtt a kihallgatásra elmész, tüntess el mindent a lakásodból...
Szerintem egy ügyvéd sem hülyeség... Nagyon vigyáz, hogy mit mondasz... Az ilyen ügyekben tanúkból elég gyorsan gyanúsított lesz...

http://www.sg.hu/listazas.php3?…
http://www.maci.org.hu/

tanu # 2005.11.01. 18:06

Sziasztok!

Kaptam egy levvelet a rendőrségtől, hogy tanu vagyok egy kb 1 éve lebukott FTP ügyében. Az ftp-nek előfizetője voltam és bankszámlaszám alapján találtak meg.

Kaptam a levélben egy kb 6 kérdésből álló mellékletet is amit 15 napon belül vissza kell küldenem.
A levél 1. oldalán (a Tájékoztatón) közlik velem, hogy ha MP3-mat töltöttem le egy listából akkor az nem minősül illegálisnak. Gondolom a felsorolt mappák listának számítanak. Azt tudom, hogy a szoftverek letöltése illegális, de a filmekről nem írtak egy szót sem.

Ha letöltöttem filmet (magáncélra) az illegális e? (mivel ftp ezért meg sem osztottam senkivel sem)

Ha illegális akkor mire számíthatok?