költségmentesség - hogyan?


helga07 # 2007.02.12. 22:46

Lavelle, szerintem regisztrálj munkanélküli járadékra !
Ne légy szívbajos!
Valószínűleg jobban megsajnálnak.
Az én exemet is baromira sajnálták a bírónők, amikor többmilliós végkielégítés után max. 15 nappal munkanélkülivé avanzsált, és így is állapították meg a gyermektartásdíjat! Az a tapasztalatom azt sajnálják, aki sír, aki meg tartja magát, az pórul jár !

lavelle # 2007.02.12. 22:07

köszike mégegyszer, így is épp eleget segítettél, mindenesetre beírom adómentesnek, elvégre erre még nem róttak ki semmit ;-) én gyakorlatilag csak illetékfeljegyzésre gondoltam, mert csak most vagyok némi anyagi zavarban mivel nincs állásom egy ideje sajnos, így nemigen merek ugrálni, remélem a bírómő is méltányolja majd

dömpi # 2007.02.12. 22:01

A bankszámla kivonat annak igazolására lehet alkalmas, hogy milyen kis "tartalékod" van, ami miatt nem tudod megfizetni az illetéket vagy annak előzetes lerövása olyan terhet jelentene, melyet nem tudsz vállalni. Egyébként az illetékfeljegyzési jog az illeték előzetes lerovása alól mentesít csak. Ezt biztos tudod. Persze nem jelent biztosat így sem, hogy engedélyezni fogják és bírótól is függ, melyik mennyire szigorú. Sajna arra nem tudom a választ, hogy a fél lakás minek minősül..... Ha valamit hiányol a bíró, felhív hiánypótlásra és leírja, hogy minek kell még eleget tenned. Remélem tudtam segíteni ! üdv

lavelle # 2007.02.12. 21:56

nagyon szépen köszönöm, és akkor azt mondod csatoljak bankszámla-kivonatot?

és még egy utsót légyszi ha megengeded: a fél lakásom az adómentes vagy adóköteles ingatlannak minősűl, mert bevallom fogalmam nincs :-)

dömpi # 2007.02.12. 21:42

Ha a több oldalból álló nyilatkozatot kaptad meg laponként - nem tudom miért így adták -az egybe tartozik. Tűzd össze és úgy terjeszd elő, a kitöltetlennel együtt.

dömpi # 2007.02.12. 21:41

Elsősorban a jövedelem számít és emelett a vagyoni viszonyok. Mivel igazolható jövedelmed nincs, előtérbe kerül a vagyoni helyzet. Ha 1/2 tulajdoni hányaddal rendelkezel, azt is be kell írni, így. A kérelembe lehet beleírni, hogy miért ennyi az annyi és azt is, hogy kiskorú (ha az) gyermek eltartásáról gondoskodsz. Elég kéteséles a helyzet, mert nincs jövedelmed, talán a folyószámládat lehetne becsatolni...

lavelle # 2007.02.12. 21:39

bocsi dömpi, amikor a választ írtam, még csak KBS-é látszott, ezért neki válaszoltam, hogy jövedelmem nincsen.
a nyomtatványokat pedig egyenként kaptam meg, azért kérdtem hogy amit nem töltöttem ki azt is mellékelnem kell-e, de akkor ezek szerint igen.

lavelle # 2007.02.12. 21:36

neked is köszönöm dömpi, kimerítően válaszoltál, és ezzel mindjárt szöget is ütöttél a fejembe: nekem ugyanis se munkám, senem regisztrált munkanélküli nem vagyok, sokkal inkább állást keresek, miközben nem tartok igényt járulékra, hanem a tartalékaimból élek.
és még valami: mi számít adóköteles ingatlannak, és mi adómentesnek? nekem egy fél lakásom van, közösen az exférjmmel. az minek számít? elváltunk, csak méltányosságból nem osztottuk meg a vagyont, mondván hogy egyszer majd úgyis a gyereké lesz

dömpi # 2007.02.12. 21:35

Nem egészen értem amit írtál. A nyomtatvány valóban több oldalból áll, ha pl. nincs munkahelyed, akkor nem tudod kitölteni a munkáltatói igazolás részt, de a teljes nyomtatványt kell visszaterjeszteni és indokolni, hogy miért nincs kitöltve.
Mid nincsen? Jövedelmed ?

lavelle # 2007.02.12. 21:31

igen, azom meg épp nincsen. erről jut eszembe, csak kitöltött nyomtatványokat kell beadni, vagy mind az ötöt, független attól hogy azokból csak kettőt kell kitöltsek? köszönöm a választ KBS

dömpi # 2007.02.12. 21:28

Indokolt kérelmet kell előterjeszteni költségmentesség avagy illetékfeljegyzési jog engedélyezése iránt. Vigyázat, mert a több nem foglaja magában a kevesebbet, azaz ha költségmentességet kérsz és a jövedelmed alapján csak illetékfeljegyzési jog illet, a költégmentesség engedélyezése iránti kérelmet fogja elutasítani a bíróság és nem engedélyez illetékfeljegyzési jogot, csak erre (is) irányuló kérelem alapján. A jövedelmet igazolni kell (nyugdíjszelvény, munkáltató igazolás, járulékokról szólól igazolás ) ha munkanélküli vagy, a Mnnélk. Központ regisztrációját kell igazolni. Ha nincs igazolható jövedelem, rezsi számlákat szoktak bekérni. A nyomtatvány nem pongyola, azt felelősség tudatában kell kitölteni és aláírni. Adóhatósággal és önkormányzat által is ki kell töltetni a megfeleő rovatokat. üdv

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.12. 21:11

A jövedelem számít. Arról meg bizonyára nyilatkozni kell.

lavelle # 2007.02.12. 21:03

tudna nekem valaki segíteni abban hogy személyes költségmentességet vagy illetékfeljegyzési jogot mi módon lehet kérelmezni? elég az adott nyomtatványok kitöltése, vagy valamiféle kérelmet is kell rittyenteni melléjük? már csak azért mert ezek az elnagyolt táblázatok igen pongyolák, már ami kérdések megválaszolási lehetőségét illeti, és emiatt egy kicsit elbizonytalanodtam, ti. hogy létezne olyan, hogy akár többtízezer forintos illeték megfizetése alól mentesítenének ilyen hiányos információk alapján ma, m.o.-n? persze nem lenne baj, csak némileg hihetetlen