Jogi tanács kérése


nemirigy # 2010.01.26. 18:53

Kérdésem a következő:mi van akkor,ha házasságban az egyik házastárs nevén nincs semmi és meghal.Örökölheti-e a gyereke a ráeső részt vagy minden az élő házastársé?Tudom,ha az elhunytnak nincs a nevén semmi,úgy nics mit örökölni senkinek.Ugyanakkor válás esetén pl.a bíróság megosztja a házasságban szerzett vagyont akkor is,ha az egyik fél nevén nem volt semmi.Ezért kérdezem...

eSZeM # 2010.01.26. 17:55

A következő kérdésben szeretnék segítséget kérni jogi szakembertől.

Polgári peres eljárás első tárgyalásának jegyzőkönyvét az alperes kézhez kapta, a felperes nem.
Van-e kötelező érvényű rendelkezésre bocsájtás mindkét peres fél részére, vagy külön kell kérni az iratkiadást?
Ha kötelező lett volna, milyen formában jelezheti ezt a felperes a bíróság felé?

Előre is köszönöm a segítséget.

guba # 2010.01.26. 16:07

Az örökös a hagyaték erejéig felel a z örökhagyó tartozásaiért. Ha a végrehajtó nem az adósság rendezésére fordította a kapott pénzt, akkor sikkasztásért feljelentheted.

edina79 # 2010.01.26. 13:32

Az elöbbihez csatolnám, hogy ez az ügy 1996 os dolog volt. Még egy kérdés, hogy ennek nincs elévülési ideje, esetleg jogos volt a követelés mint örökösöknek?
Vagyis csak az én nevem szerepelt mindenhol. :-(

edina79 # 2010.01.26. 13:28

Segítségüket szeretném kérni,egy kényes témában.
Édesanyám, egy közlekedési balesetben elhunyt 1997 ben. Én éppen pár nappal a balesete elött töltöttem be a 18ik életévemet. A báttyámmal 50-50%-ban voltunk örökösök.Több kissebb tartozás mellett.Mind késöbb kiderült azaz 2004ben,hogy édesanyámnak volt,egy Tejipari tartozása aminek a tőke tartozása 193 ezer Ft volt.Egyik nap arra lettem figyelmes, hogy a Postaládámban be van dobva,egy csekk amely ki volt állitva 900 000 Ft-ról,Ami ezt a tartozást plussz a kamatait fedezte. Majd a helyi Önkormányzatról, egy dolgozó felhívta a figyelmemet arra, hogy egy Személyautó le van foglalva az én nevemben és nyilvánosan ki van függesztve az üzenőfalra. Természetesen ehez az autóhoz nem volt semmi közöm azon kívűl,hogy a bejelentett lakcímem udvarán állt.Az az Önálló Végrehajtó foglalta le aki a csekket kiállította és követelte ezt az összeget.
Felvettem a személyes kapcsolatot ezzel a férfival és átadtam neki 450 000.fT-OT A Tartozás rendezésére, erről én kaptam,egy papírt amit Ő Személyesen gépelt le akkor. Most 2010. Januárjában a főnököm azzal állt elő, hogy ,egy Végrehajtó letíltást kért a fizetésemből mégpedig több mint 900 000 ezer Ft ról beszélünk. Mikor a tőke tartozást meghallottam mennyi rögtön tudtam,hogy ugyan arról a dologról lehet szó. Utánnajártam és természetesen igen arról. Szerencsére a bizonyíték a kezemben van amit Ő állított ki 2004 ben mikor az összeget átvette és ELVILEG TÖRÖLTÉK a tartozást.

Kérdésem jogos e amit ő tesz"tett" és mik a lehetőségeim, ezzel kapcsolatban?
Esetleg kártérítést kérhetek-e?

Válaszukat előre is köszönöm.

guba # 2010.01.26. 11:28

Ha hét éve vagy villanyszerelő, akkor válaszoljál légyszi, hogy a földelés hiányában kigyullad, leég és egyéb módon tönkremegy a villamos fogyasztó? A földelés hiányával okozati összefüggésben, persze.


éve villanyszerelő vagyok és ha utánanézel teis akkor ilyen esetben neki kell megtériteni a károkat!!

Nem kell utánanéznem, hidd el jól tudom. :-))
A hibás teljesítés mellett követelhetsz kártérítést is, de ahhoz igazolnod kell tudni, hogy a károd a hibás teljesítéssel ok- okozati összefüggésben keletkezett, és ekkor sem objektív a felelősség, hanem felróhatósági alapú. Vagyis csak akkor tartozna megfizetni a károdat, ha nem sikerülne bizonyítania, hogy ő a hibátlan szolgáltatás érdekében a tőle elvárható magatartást tanúsította.

zorallb # 2010.01.26. 10:53

az előbb lemaratt 7 évevagyok villanyszerelő

zorallb # 2010.01.26. 10:52

éve villanyszerelő vagyok és ha utánanézel teis akkor ilyen esetben neki kell megtériteni a károkat!! Én utánanéztem és azért írtam ide mert vártam 1 hozzáértő jogász tanácsát! Azé köszi

guba # 2010.01.26. 10:46

Ki lehet költözni, azonnal, vagy a felmondási idő lejártával. Ha tudod igazolni a szükséges ráfordításaidat, akkor esetleg még vitatkozhatsz vele azok megtérítésén.
Az előadásod műszaki részéhez csak annyit tennék hozzá, hogy a földelés biztonsági célokat szolgál, tudniillik, hogy rövidzárlat esetén ne a testeden, hanem a földelésen keresztül folyjon az áram. Ennek hiánya okán semmi nem "ég le".

zorallb # 2010.01.26. 10:22

Jogos . Bocsánat! Mit lehet tenni ebben az esetben?

rayallen # 2010.01.26. 10:16

nem volt kérdés sem

zorallb # 2010.01.26. 10:07

Most ez mi? Ez válasz ?

________________________________________________________

_Wasp_ # 2010.01.26. 09:46

zorallb: igen.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

zorallb # 2010.01.26. 09:32

Egy olyan problémával fordúlnék önhöz , hogy a bérbeadó személy nem volt hajlandó meghosszabbítani a szerződést adó és egyebb kifogások miatt .
Több ízben kár ért minket és az ingatlan időelötti romlás keletkezett pl. burkolat ,tapéta ,tető, villany ,víz ,fűtés stb.
Saját költségből elkeztük a felújítást és a végezte előtt kaptunk 10 nap kiköltözési időt.
A lakás életveszélyes állapotáról értesítettem de nem tett ennek elhárítására semmit.
Több elektromos készülékünk teljesen tönkrement , kigyuladt. pl . kenyérsütő , számítógép , nyomtató
Ennek ellenértékét nem hajlandó megtéríten i mivel azt állítja ez nem az ő hibája .
Ahiba keresésére tettem fáradozást a sorozatos elektromos bakik miatt és megállapításra kerűlt ,hogy a földelő vezeték kiiktatásra kerűlt.
Ezt jelezve a bérbeadó felé és megeggyezés alapján kijavítottuk és költséget nem térítette meg felém.
a hiba kijavítás után feltételeztük , hogy továbbá nem fordúlhat elő több elektromos készűlék meghibásodása földelési hiány miatt.
Tévedtünk! ezek után sorra égtek le a számítástechnikai eszközök és újabb hibamegállapítás után megállapításra kerűlt a földeléshálózat helységenkénzi hiányosságára. A kárunk igen jelentőssé vált!!
Amikor a hibák és a károk sorozatos és egybeni jelzést megtettük felé akkor ő azt válaszolta , hogy ez nem az ő felelősége és felszólított a bérlemény 10 napon belüli elhagyására.
Tegnapi nap az engedélyünk nélkűl új bérlőknek mutatta be az általunk bérelt ingatlant és verbálisan bántalmazta az élettársamat.
Ezzel befejezném a felsorolásokat mert sajnos végtelen lenne a lista.
Segítségét előre is köszönöm!
Tisztelettel : Gál Krisztián 2010.01.22.

________________________________________________________

guba # 2010.01.26. 08:45

Nem egészen. Fizetési meghagyás, esetleg per, végrehajtás.

maarcsy # 2010.01.26. 08:00

az az kérelmet kell benyújtani a bíróság felé...melyben megjegyzem hogy érvényesíteni kívánom azon jogomat hogy az a gépjármű eladásra kerüljön a tartozás rendezése érdekében. ?


Marcsy

guba # 2010.01.26. 07:47

Bírósági határozat alapján, végrehajtás útján.

maarcsy # 2010.01.26. 07:25

Tisztelt segítőkész fórumlakók.

Én egy autószerviz képviseletében írok (ami a kedvenc férjemé) van egy olyan gondunk hogy kedves kuncsaftunk nem fizeti ki több mint fél éve a gépjármű javításának egy igen csekély részét. A tartozás fejében letette hozzánk Opel Astra típusú autóját. Ennek már 4 hónapja , fizetési felszólítást is küldtünk már neki 2 alkalommal is. Erre persze nem reagált...A kérdésem mikor lehet az autót eladásra bocsájtani ? És mi ennek a menete?

A választ előre is köszönöm

Egy kezdő joghallgató.


Marcsy

ObudaFan # 2010.01.25. 19:01

1-2 év.

jogitanonc # 2010.01.25. 13:29

És még annyit szeretnék, hogy egy ilyen polgári peres eljárás mennyi időt vehet igénybe?

ObudaFan # 2010.01.25. 10:58

Feljelentést tehetsz a rendőrségen, másrészt polgári pert indíthatsz a tulajdonjogod visszajegyzése iránt, és abban nem árt perfeljegyzést kérni.

jogitanonc # 2010.01.25. 09:34

Köszönöm a tanácsot, ennek mihamarabb utánajárok.
Ha valóban okirat hamisításról lenne itt szó, akkor mi a teendő és mit tudok ebben az ügyben tenni?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.25. 09:28

Ha úgy van, ahogyan mondod, akkor ott valaki okiratot hamisított.
Vagy elhallgatsz valami fontos részltetet.

jogitanonc # 2010.01.25. 09:21

Tisztelt Tanácsadó

Olyan kérdéssel fordulnék Önhöz ingatlan ajándékozással kapcsolatban, hogy ajándékozás jogcímmel tulajdonomba került 10 hónapig egy ingatlan, és amikor kivettem a tulajdonlapot akkor szembesültem azzal, hogy a szerződést felbontották (jogcím:szerződés felbontása), vissza került az előző tulajdonoshoz.Én erről értesítést nem kaptam, nem voltam ennek tudatában , hogy nem én vagyok a tulajdonos. Az lenne a kérdésem ez hogyan lehetséges és milyen jogorvoslattal élhetnék az ügyben?

Válaszát előre is köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.23. 17:23

Nem.