ténybeli alap


krinolina # 2022.01.28. 18:09

Kérdésem, hogy „ugyanabból a ténybeli alapból származó ugyanazon jog“ nak számít -e a következö. Két pert indítottam, mindkettöben én vagyok a felperes, alperes nem ugyanaz. Mindkét sérelem ugyanazon ingatlan adásvétel meghiúsulásából ered. Egyik perben vissza akarom szerezni az elbukott foglalót, ennek a neve: „szerződés érvénytelenségének megállapítása iránti“ per. A másik perben vissza akarom szerezni a Makler munkadíját ennek a neve: „jogalap nélküli gazdagodás iránti“ per. Mi itt a ténybeli alap??? Lehet, hogy maga a meghiúsult adásvétel foglalóstul és Maklerostul volna az alap? Ha igen akkor egybeolvasszák a két pert, vagy egyiket visszautasítják? Mert azt olvastam, hogy „A bíróság – hiánypótlási felhívás kiadását mellőzve – akkor utasítja vissza a keresetlevelet, ha a felek között ugyanabból a ténybeli alapból származó ugyanazon jog iránt indított más perben a perindítás joghatása már beállt vagy annak tárgyát már jogerősen elbírálták“. Ügyvédem azt mondta, hogy ha ugyanazon a bíróságon is indul mindkettö, nem fognak találkozni, és meg fogjuk nyerni külön-külön.