Jelzálogjog, elidegenítési és terhelési tilalom


drbjozsef # 2022.02.21. 08:49

Aki a földhivatali ügyintézés miatt is nem ügyvéd előtt intézte a kifizetést és az okiratok elkészíttetését, az sajnos meg is érdemli...

gerbera317 # 2022.02.21. 08:43

Azt még jegyezzük meg, hogy ilyenhez nem kell meghalnia a kölcsönadónak. Elég, ha tagadja körömszakadtáig az adós teljesítését.

osztap # 2022.02.21. 07:45

Biztos nem volt, aki látta, hogy a pénzt átadod? Vagy utána hallotta, hogy a kölcsönadó mondta, hogy a pénzt megkapta?
Számlamozgások, azaz te hétfőn a bankból kivettél a számládról x forintot, a kölcsönadó kedden befizetett a saját számlájára x forintot? Vagy vett belőle valami drága dolgot, amit egyébként nem tudott volna kifizetni?
Egyeztetések emailban/SMS-ben/...?
Ha már egy sajtpapírod sincs, amit a kölcsönadó adott, hogy a pénzt átvette.

Ezek egyesével mind elég gyenge dolgok, de ha van több, akkor együtt érhetnek valamit...

Kovács_Béla_Sándor # 2022.02.21. 07:10

Hátha van benne teljesítési határidő, amely régebben letelt öt évnél. (Az örökösöknek annyira nincs rá szüksége, ők elvannak a jelzálogbejegyzéssel.)

drbjozsef # 2022.02.21. 05:02

(A földhivatalban meg kell legyen az a szerződés, nem? Mondjuk jó eséllyel azzal a kérdező nincs előrébb, legfeljebb az örökösök...)

Kogeza # 2022.02.21. 03:29

Földhivatalban sincs meg esetleg a kölcsönszerződés? Külön jelzálogszerződést kötöttetek? Mondjuk, ha megvan, sem biztos, hogy ki vagy segítve vele.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.02.20. 22:32

Elévülésre esetleg lehetne hivatkozni. Csak hát ha nincs meg a szerződés, akkor teljesítési határidő sincs, már pedig az elévülés az esedékességgel kezdődne.

gerbera317 # 2022.02.20. 19:18

Hát kifizeted, és szentül megfogadod, hogy többet ilyen hülyeséget nem csinálsz.

BORZASZTO # 2022.02.20. 17:57

Tisztelt Cím! Jelzálogjog és elidegenítési terhelési tilalom lett bejegyezve az ingatlanomra 2015ben egy kolcsonszerződés alapján. A jogosult kifejezett kérésére szerződés szerint készpénzben a tartozásomat megadtam 2020ban. Ekkor megsemmisítettük a kolcsonadásról szóló szerződést. Sajnálatosan 2021 tavaszán váratlanul meghalt a jelzálogjogosult anélkül hogy a tulajdoni lapról törölve lett volna a bejegyzés. Az elhalt gyermekei ismét kérik a tartozás összegét és én nem tudom bizonyítani hogy megadtam és fogalmam sincs hogyan lesz törölve a bejegyzés. Szerződés és hagyatéki végzés nélkül követelnek tőlem kifizetést. Mit tehetek ebben a helyzetben?