civil szervezet elnökségi ülése


drbjozsef # 2022.03.20. 17:08

bigali,

Alapesetben olyan módon lehet szavazni, ahogy az alapító okiratban van. Ha nincs benne az online szavazás, akkor nem.

Kivéve, hogy a veszélyhelyzet szabályaival ezt felülírták, és a rendelet feltételeit betartva online, vagy emailban is lehet szavazni.
No most hogy ez érvényben van-e még, azt meg nem mondom neked, annyit változtattak rajta, egy részét megszüntették már, de közben hoztak újakat (pl. a tanárok szívatására), hogy én már nem követem. Talán valaki más.

Az hogy "vegyes" szavazás lehet-e, vagyis hogy jelenlétire lett összehívva a közgyűlés, és ott akar valaki online szavazni, az is jó kérdés. Szerintem nem, ha kifejezetten jelenlétire lett összehívva.

bigali # 2022.03.18. 18:30

Tisztelt Szakértők!

Az alábbi ügyben kérném a segítséget:

Adva van egy civil szervezet/egyesület/ amelynek 5 fős elnöksége van.Szabályszerűen összehívásra kerül az elnökségi ülés, melyen 4 fő megjelenik.Az ötödik tag jelzi, hogy nem fog megérkezni, de online jelen lesz és szavazni is kíván. Kérdésem, hogy mennyire szabályos ez a megoldás? Elfogadható-e az Ő sztavazata,létezik-e ilyen öszvér megoldás? Azért foontos, mert kizárási ügyben pont az Ő szavazata lenne a döntő!
Köszönettel várom a választ.