adatvedelmi torveny


Majordomus # 2023.02.22. 20:40

Aniko
Írsz a tv-nek és visszavonod a hozzájárulásodat. Ennyi.

adat_pan # 2023.02.22. 15:17

Ez itt nem az a topik, keretik sajatot nyitni. Ezt tovabbra is szeretnem fenntartani arra az esetre, ami engem foglalkoztat.
Koszonom.

aniko7777 # 2023.02.22. 10:10

Kedves Forumozok!
Ismerösöm egy év egy egy balesetről nyilazkozot a Tényeknek tv műsornak.Akkor megengedte hogy felvegyék videora,és lefényképezék.Most is folyik az ügy és mindig újra vettitik a régi felvétel ami nagyon felzaklatja.Van rá mód hogy ne mutasák az arcát visza tudja voni az engedélyét vagy most már mindig felhasználják amig nincs vége az ügynek.Ha van rá mód mi a menete .Köszönöm válaszukat .

adat_pan # 2023.02.20. 09:15

tovabbra is szeretettel varom azok hozzaszolasat, akik akarnak es tudnak az eredeti kerdesre valaszolni, es nem velem foglalkoznak illetve megmagyarazzak, hogy miert nem hajlandoak megtenni.

adat_pan # 2023.02.14. 17:46

Te orokos, egyszer mar elbucsuztal. Nem lehet teged komolyan venni?
Pont neked irtam le, hogy mik a fennartasaim az eddigi valaszokkal, erre azt merted mondani, hogy tul sokat irok. Pedig ha venned egyszer a faradsagot, megprobalnad vegigolvasni amit irok, megerteni es erdemben reagalni, akkor haladhatnank is. Igy, hogy azt ismetlitek, hogy nem vagytok hajlandok segiteni nem sokra jutunk. Nem erdekel.

papinianus88 pontosan azt irta, hogy en nem vagyok szakember es ezert nem is erdemes nekem normalis valaszt adni. Csak el kellene olvasnod o mit irt. Es igen, ez pont azt jelenti, hogy itt azoknak semmi eselyuk, akik nem ertik a szakszoveget. Csakhogy ugye ide pont olyan emberek jonnek segitsegert, akik nem jogaszok es pont ugy kellene tudni ehhez hozzaallni, hogy nem a szakmai vagy akarmilyen felsobbrenduseget kell hangoztatni. De hat ezt is nyilvan en tudom rosszul.

Es most meg egyszer elmondom. Ezeket a hozzaszolasokat nem ertekelem semmire, kizarolag az eredeti kerdessel kapcsolatos dolgok lenyegesek, a tobbi nem valasz (teljesen pontosan trollkodas). Meg az sem, hogy mar kaptam valaszt, mert nem kaptam korrekt valaszt. Ha szerinted igen, akkor vedd elo, mutassad meg pontosan, hogy melyik is az es beszeljuk at, hogy miert jo vagy nem jo. De az, hogy allitasz valamit tovabbra sem lesz jo attol, hogy te allitod. Ha nem alakul ki egy parbeszed, ha nem tudunk megallapodni, akkor nem.

Szomorú örökös # 2023.02.14. 16:20

adat_pan

Durva, hogy kijelented itt a jogi forumon nem kaphatnak az emberek jogi segitseget.

Az a baj, hogy papinianus88 nem így fogalmazott, hanem konkrétan ezt írta (szerencsére még lapozni sem kellett hozzá):

Fogadj ügyvédet, aki majd szépen érvel neked. Nekünk nem kötelezettségünk érvelni.

És hát a jogi segítséget itt eddig majdnem mindenki megkapta, aki úgy állt hozzá (nem pedig úgy, ahogy te). Ez ugyanis nem ingyenes jogsegély és nem is feltétlen jogászok írnak neked, nagyon sokan laikusok is vannak itt (pl. te is tudtál valahogy regisztrálni ide). Itt kaphatsz tanácsot, aztán majd kiderül, hogy az jó volt vagy rossz, segített avagy sem. Azonban azt ne is várd el itt, hogy majd ingyenesen bárki itt megoldja a te jogi problémádat, mert egyetlen ügyvéd sem ellensége a pénzének. Ha mindenáron megoldást szeretnél az általad kritizált adatvédelemre, akkor menj el az ombudsman-hoz (ha még van ilyen) és nála tegyél panaszt.

Szomorú örökös # 2023.02.14. 14:24

Durva, hogy kijelented itt a jogi forumon nem kaphatnak az emberek jogi segitseget.

Vicces ezt attól olvasni, aki már többször többektől is megkapta, csak neki nem felelt meg soha.

adat_pan # 2023.02.14. 13:39

Egyikünknek sem lehetőség ez, ne viccelj. Fogadj ügyvédet, aki majd szépen érvel neked. Nekünk nem kötelezettségünk érvelni. Válaszoltunk, többen is. Az, hogy te regényt szeretnél olvasni laikusként... sok sikert hozzá. Durva, hogy itt vergődsz ezen hónapok óta. Végig beszéljük? Ember egy laikussal milyen jogászi eszmecserét szeretnél lefolytatni? Közös nevező pedig nincs, a válaszunk neked nem kedvező, ezért nem tudsz belenyugodni. De tudod mit? Igazad van, jól érveltél. Most már lelécelsz? :)

Valoban, nem kotelezettseged ervelni, nem is tudom minek szolaltal meg? Esetleg van valami konstruktiv mondandod is? Durva, hogy kijelented itt a jogi forumon nem kaphatnak az emberek jogi segitseget.

papinianus88 # 2023.02.14. 09:00

Mindenesetre itt all a lehetoseg meg mindig, hogy barki allitson valamit (valaszoljon a kerdesre) es utana azt valoban vegig is beszeljuk addig, ameddig meg nem tudunk egyezni (kozos nevezore jutni).

Egyikünknek sem lehetőség ez, ne viccelj. Fogadj ügyvédet, aki majd szépen érvel neked. Nekünk nem kötelezettségünk érvelni. Válaszoltunk, többen is. Az, hogy te regényt szeretnél olvasni laikusként... sok sikert hozzá. Durva, hogy itt vergődsz ezen hónapok óta. Végig beszéljük? Ember egy laikussal milyen jogászi eszmecserét szeretnél lefolytatni? Közös nevező pedig nincs, a válaszunk neked nem kedvező, ezért nem tudsz belenyugodni. De tudod mit? Igazad van, jól érveltél. Most már lelécelsz? :)

adat_pan # 2023.02.14. 07:02

Olyat kaptal, ami megall. Olyat viszont sajnos valoban nem, ami megall ÉS neked is tetszik és megfelel a prekoncepcioidnak.
De hát az élet nem habostorta.

Nem, nem kaptam olyat. Ez nem igaz. Olyat kaptam, ahol valaki magyarazat nelkul kinyilatkoztatott valamit, de egyetlen, a valasszal kapcsolatos kerdesemre, megjegyzesemre tovabbi ertelmes hozzaszolas nem szuletettt. Vagyis szamomra minden egyes eset legalabbis tovabbra is nyitott. Vagy ha ugy jobban tetszik nem all meg a laban tovabbi beszelgetes nelkul.

Mindenesetre itt all a lehetoseg meg mindig, hogy barki allitson valamit (valaszoljon a kerdesre) es utana azt valoban vegig is beszeljuk addig, ameddig meg nem tudunk egyezni (kozos nevezore jutni).

drbjozsef # 2023.02.09. 08:34

Nincs szuksegem masra, csak arra, hogy erre az egy kerdesre kapjak olyan valaszt, ami megall

Olyat kaptal, ami megall. Olyat viszont sajnos valoban nem, ami megall ÉS neked is tetszik és megfelel a prekoncepcioidnak.
De hát az élet nem habostorta.

adat_pan # 2023.02.09. 08:21

Az itt csakis neked lehet, amíg bárki válaszol még a sok értelmetlen egész oldalas ömlengéseidre. Mostantól a válaszolók száma eggyel kevesebb! ;-)
Ezzel nalam nem lehet egy fikarcnyi tiszteletet sem kivivni.
Amivel viszont lehetne, az a szakmai erveles.

Kicsit hosszabban: nekem nem voltak egesz oldalas omlengeseim, egy kerdesem van, ami egy mondatba belefert. Amire mindezidaig nem kaptam ertelmezheto valaszt. Nincs szuksegem masra, csak arra, hogy erre az egy kerdesre kapjak olyan valaszt, ami megall, Az osszes tobbi tortenes itt a ti erdemetek, akik mindennel foglalkoztok, csak az eredeti temaval nem. Hogy miert, az ne feszegessuk, maradjunk annyiban, hogy sem a mellebeszelessel, sem a gumicsonttal sem a tobbi hasonlo megnyilvanulassal nem fog sikerulni. Egyszeruen azert, mert nem vagyok ra kivancsi, nem erre vagyok kivancsi.

Meg mindig ott all elottetek a lehetoseg, hogy ne tamadjatok, hanem segitsetek, hogy a temarol legyen szo es parbeszed alakuljon ki..

Szomorú örökös # 2023.02.02. 09:54

adat_pan

lehet, hogy meg sikerelmenyed is lesz

Az itt csakis neked lehet, amíg bárki válaszol még a sok értelmetlen egész oldalas ömlengéseidre. Mostantól a válaszolók száma eggyel kevesebb! ;-)

drbjozsef # 2023.02.02. 09:47

Szakmai vitát legfeljebb egymás között tudnánk folytatni.

adat_pan # 2023.02.02. 09:35

Azon már túl vagyunk! Zárd már le ezt a kurva témát! Köszi!
Ha majd kepesek lesztek ilyen ertelmetlen hozzaszolasok helyett valodi szakmai vitat folytatni, akkor valoszinuleg sokkal elvezetesebb lesz az egesz beszelgetes. Figyeld meg, lehet, hogy meg sikerelmenyed is lesz.

Mellekesen most kaptam a dijnet-tol egy levelet, hogy az o nevukben is garazdalkodnak adathalaszok. A veszely valos.

Szomorú örökös # 2023.01.27. 17:33

adat_pan

amikor majd erdemi cseveges zajlik

Azon már túl vagyunk! Zárd már le ezt a kurva témát! Köszi!

adat_pan # 2023.01.27. 16:59

De már nagyon uncsiiiiiiiiiiiiiiii! :-D
Igaz, remelhetoleg amikor majd erdemi cseveges zajlik az nem lesz ilyen uncsi.

Szomorú örökös # 2023.01.27. 14:14

adat_pan

Azert irom le a gondolataimat, hogy megbeszeljuk. Hogy elmondjam szerintem mi miert nem stimmel. Hogy megvitassuk a valaszokat, hogy parbeszedet folytassunk......Minden valaszt akkor fogadok el, ha rendesen korbejartuk, megbeszeltuk is fel is fogtam a lenyeget.

De már nagyon uncsiiiiiiiiiiiiiiii! :-D

adat_pan # 2023.01.27. 13:25

Naná, hiszen már nagyon sok választ kaptál több személytől, meg az elején én is komolyan vettelek, de ne hari, ez már nem működik. :-D

Te most ezt komolyan gondolod? Azert irom le a gondolataimat, hogy megbeszeljuk. Hogy elmondjam szerintem mi miert nem stimmel. Hogy megvitassuk a valaszokat, hogy parbeszedet folytassunk.
Minden valaszt akkor fogadok el, ha rendesen korbejartuk, megbeszeltuk is fel is fogtam a lenyeget. Megis hogy kepzeled? Gondolatolvasassal?
En legutobb 3-4 hozzaszolasrol mondtam el, hogy mit gondolok, lehet egyeterteni meg cafolni.

Szomorú örökös # 2023.01.26. 16:37

adat_pan

En egyebkent egy sorral kifejeztem magam, legalabbis az eredeti kerdes belefer egy sorba.

Viccelsz? Nekem még a 22 collos monitoron is 13 sor az első posztod.
Utána később ez a sorszám egyre jobban nőtt és nőtt. :-D

Szomorú örökös # 2023.01.26. 14:53

adat_pan

felteszek egy kerdest es szamonkered rajtam, hogy valaszt akarok ra kapni.

Naná, hiszen már nagyon sok választ kaptál több személytől, meg az elején én is komolyan vettelek, de ne hari, ez már nem működik. :-D

adat_pan # 2023.01.26. 14:03

„Nem errol szol a topic.”

Igazad van, gyakorlatilag csakis rólad szól, imádsz szerepelni, két - három sorral képtelen vagy kifejezni magad, kizárólag egész képernyőt betöltő posztokra vagy csak kepes, de bevallom nekem, nagyon uncsi már.

Ez vicces, felteszek egy kerdest es szamonkered rajtam, hogy valaszt akarok ra kapni. Hat a vegen megis a dr urnak lesz igaza, ez valoban szorakoztato.Vajon megis mirol masrol kellene szolni ennek a topic-nak? Olyan nagy baj, hogy ragaszkodom hozza? (Tudom, ezt ugy hivjak, pokhendiseg). Tudod mit? Nyitok egy gumicsont topic-ot, oda beleirhatod, hogy ez gumicsont es nyitok egy uncsi masikat, abba meg beleirhatod, hogy uncsi. Es akkor veletlenul nem offftopic leszel.
En egyebkent egy sorral kifejeztem magam, legalabbis az eredeti kerdes belefer egy sorba.

Szomorú örökös # 2023.01.26. 11:33

adat_pan

Nem errol szol a topic.

Igazad van, gyakorlatilag csakis rólad szól, imádsz szerepelni, két - három sorral képtelen vagy kifejezni magad, kizárólag egész képernyőt betöltő posztokra vagy csak kepes, de bevallom nekem, nagyon uncsi már.

Egyébként elképzellek, amikor Gizikének, álmaid hölgyének épp megnyílsz:

  • Gizike, akarsz a szerelmem lenni?
  • Nem!
  • De miért nem? :-) :-) :-)
adat_pan # 2023.01.26. 10:55

„Latom, nem erted. Azt kertem, hogy valaki adjon egy eldontendo kerdesre valaszt indoklassal”
Az eldöntendő kérdést nem kell indokolni. Szóval megkaptad a válaszod. Nem sérül. Amennyiben nem tetszik a válasz, szíveskedj megbízni egy adatvédelmi szakjogász végzettséggel rendelkező ügyvédet, fizess neki, és ő nem lesz a stílusod ellenére sem: lekezelő. Habár ilyen pökhendi és értetlen ügyfelet egy valamire való ügyvéd el sem vállal ;)

Szerintem mar az altalanos iskolaban megkovetelhetik a gyerekektol, hogy indokoljak a valaszt, mar ha eppen felelnek valamilyen kerdesre. Szerintem a birosagon sem eleg az igen/nem, a birot (vagy akarkit) meg kell gyozni arrol, hogy a valasz helyes. Es nem azzal, hogy pokhendinek, vagy lekezelonek nevezed. Ez igy nem mukodik.
Nagyon szivesen allok elebe minden konstruktiv vitanak, amelyik a temaval foglalkozik es nem velem, a szemelyemmel.

U.i. Adatbiztonsági és adatvédelmi szakjogász képzésen veszek részt, ez a szakma (jogász): élethosszig tartó tanulás. Akár segíthetnék is neked, de csak a laikusok tipikus, szubjektív igazságérzetét erősíted, nem tudsz felülemelkedni saját korlátaidon. Részemről ennyi.

Ezt viszont nagyon szepen koszonom. Vegulis ez legalabb egy korrekt valasz. Bar a kerdes nem ez volt.

papinianus88 # 2023.01.26. 10:43

Latom, nem erted. Azt kertem, hogy valaki adjon egy eldontendo kerdesre valaszt indoklassal
Az eldöntendő kérdést nem kell indokolni. Szóval megkaptad a válaszod. Nem sérül. Amennyiben nem tetszik a válasz, szíveskedj megbízni egy adatvédelmi szakjogász végzettséggel rendelkező ügyvédet, fizess neki, és ő nem lesz a stílusod ellenére sem: lekezelő. Habár ilyen pökhendi és értetlen ügyfelet egy valamire való ügyvéd el sem vállal ;)

Akkor fogom abbahagyni, ha megkapom. Ez ilyen egyszeru.

Akkor csináld, de én válaszolni nem fogok neked, és ezt javaslom a kollégáknak is :) John Cleese mondta, kell ahhoz megfelelő intelligencia, hogy valaki felmérje, hogy hülye. Értsd, ahogy szeretnéd.

U.i. Adatbiztonsági és adatvédelmi szakjogász képzésen veszek részt, ez a szakma (jogász): élethosszig tartó tanulás. Akár segíthetnék is neked, de csak a laikusok tipikus, szubjektív igazságérzetét erősíted, nem tudsz felülemelkedni saját korlátaidon. Részemről ennyi.