Napelemes rendszer szerződés


Majordomus # 2023.09.07. 19:53

Fogyasztóvédelem...

drbjozsef # 2023.09.07. 15:57

Lacqds,

Bíróság, ügyvéd.

Lacqds # 2023.09.07. 12:46

Üdv

Napelemes rendszer lett telepítve a házunkra. A kivitelezővel szerződést kötöttünk amiben ki tértünk a szakszerű szerelésre és arra is hogy 10 év garanciát vállal az inverterre, a szerkezeti elemke illetve az ajánlatban szereplő teljesítmény adatokra. A szerződést 2022 Augusztus elején kötöttük meg , a munka 2023 Február végén lett készen. Sajnos több probléma is volt és van a telepítéssel. Körbe verték az akkor 1,5 éves színterezett eresz csatornát, el tértek az eredeti tervtől nem azokat az anyagokat építették be amit nagy részben előre kifizettünk. Ezzel együtt tudnánk élni viszont ahogy telt az idő az inverter rel is voltak problémák és ami számunkra fontos lenne a várható termelés/hozam is elmarad amit ígértek. Egy 5,6kWp rendszer, 6Kw inverterrel amihez 6160kWh varható hozamot írtak. Ez fontos lett volna nekünk de nem fogja elérni ez egyértelműen látszik mivel készült egy tervező programmal is terv amibe havi bontásban szerepelnek a várható hozamok. Természetesen ezek el maradnak a valóságban. Hiába írtam nekik mailt nem igazán válaszoltak rá érdemben. Teflonon is csak üres ígérgetés volt és szerintük nem váltalak ilyet a szerződésben (nem a standert szerződést kötöttük velük, módosítva lett aláírás előtt) Kettő szakemberrel egyeztettem akik több hibára is fel hívták a figyelmet legalábbis szerintük. Ezek a javítások milliós nagyságderűek lennének.

Abban kérnék segítséget ilyenkor mit tudok tenni? Vagy mit tehetek ? Hogyan induljak el és ki tudna ebben nekem segíteni?