Biztosítás


Majordomus # 2024.01.27. 22:01

És miért perel anyósod a házrészért téged? Milyen indokkal?

drbjozsef # 2024.01.27. 21:24

Ha azt nem is mondja meg, ki a kedvezményezett, annyit kiverhettél volna belőle, hogy VAN-e, és ha igen, akkor te vagy-e. Ha nem te vagy, ne mondja meg, neked már az is elég ahhoz, hogy tudd, nincs közöd hozzá, és nincs miért ezen rugózni a továbbiakban. Akár meg kell várni, akár nem akárminek is a végét, annak végén nem te fogod kapni a pénzt, szóval neked innentől indifferens a téma.

sahara72 # 2024.01.27. 14:29

drbjózsef.

Elnézését kérem, ha érthetetlenül írtam le.
Megkérdeztem a biztosítós ügyintézőt, mikor átadtam a részhagyatéki végzést.
Egyébként az egyik jármű miatt voltam, mert át kell íratni, és KGFB-t akartam kötni. Ha már ott voltam, akkor megkérdeztem az egészségbiztosítást is. Erre az ügyintéző elkezdte keresni, h ki örökli a házat, de az még perben van. Arra mondta, h annak a pernek omeg kell várni a végét. Fogalmam nincs, h mi az összefüggés a kettő között, és hiába kérdeztem, csak azt hajtotta, h meg kell várni a per végét,nem mondta meg hogy miért.

drbjozsef # 2024.01.27. 08:25

Megkérdezted, hogy MIÉRT kell megvárni a végét, és ezt le is írtad? Hol?

sahara72 # 2024.01.27. 07:27

drbjozsef.

Megkérdeztem,le is írtam, h mit válaszoltak.
Nekem inkább időhúzásnak tűnik a biztosító részéről, ha van kedvezményezett,amit egyébként kétlek.

Köszönöm a választ.

drbjozsef # 2024.01.27. 06:41

sahara72,

a biztosítónál azt mondta az ügyintéző, h meg kell várni annak a végét.
Sose értem, hogy ha valakinek állítanak valamit, akkor az miért nem az azt állítótól kérdezi meg a MIÉRT-et. Nekünk kellene találgatnunk látatlanban?

Ha a közjegyző tud róla, és szerinte sem a hagyaték része, akkor kell legyen haláleseti kedvezményezett. Ezek szerint feltehetőleg nem te vagy az.
Ha vita van a házzal kapcsolatban, akkor a lakásbiztosítás módosítása vagy újra kötése függőben lehet, mert nem tudni ki lesz a tulajdonosa. De hogy ez hogyan kapcsolódik a biztosítás halálesetre szóló részével, azt nem tudom. Ha VAN kedvezményezett, akkor az összeg kifizetése nem függ semmitől, annak meg kell kapnia és kész, akkor is, ha nem is örököse az elhunytnak. Ha nem te vagy az, akkor egyelőre sokat nem tehetsz, mert még örökösként sincs közöd a lakásbiztosításhoz. Ha vége a hagyatéki tárgyalásnak, akkor a végzéssel, amelyik örökösnek, így jogutódnak nevez meg (téged is legalább), akkor jogosult leszel a biztosítónál is eljárni a szerződéssel kapcsolatban, abba betekinteni, a részleteket megismerni. Talán erre gondolt a biztosító, hogy ezt kell megvárni, márpedig ha per van a hagyatékot illetően, akkor a hagyatéki eljárás is felfüggesztésre kerül a per lezárultáig. De még egyszer : ha van kedvezményezett, akkor annak kifizetésével nem kell megvárni elvileg semmit, az kifizethető mindentől függetlenül.

sahara72 # 2024.01.26. 21:12

Majordomus

Anyósom odaadta megörzésre az unokaöccsének, aki intézkedik helyette mindenhol.

sahara72 # 2024.01.26. 21:09

drbjozsef

A közjegyző mondta, h nem a hagyaték része. A kötvényt elrakták előlem, ezért is gondolom, h vmi "gebasz" lehet vele. Ez nem életbiztosítás, hanem a Generáli lakásbiztosítás egy része. Most pert indít anyósom a házrészemért, és a biztosítónál azt mondta az ügyintéző, h meg kell várni annak a végét. Ha nem része a hagyatéknak, akkor mire kell várni?

Majordomus # 2024.01.26. 20:59

Kinél van a szerződés?

Mi áll benne? Ki a kedvezményezett?

drbjozsef # 2024.01.26. 19:46

sahara72,

Ha nem tartozik a hagyatékba, akkor az csak azért lehet, mert a szerződésnek van haláleseti kedvezményezettje. Aki annak nevezve van, ő fogja megkapni a teljes összeget.
Ha nincs kedvezményezett, akkor a hagyatékba kellene tartozzon az összeg.
TUDOD, hogy nem tartozik a hagyatékba, vagy egyszerűen csak nem lett bejelentve a hagyatéki leltárba?

sahara72 # 2024.01.26. 17:02

Szép estét kívánok.
Nem tudom, hogy jó helyen kérdezek-e.
Az elhunyt férjem nevén volt a lakásbiztosítás, amely tartalmazott egy egészségbiztosítási részt is. Halála miatt kinek utalják ki a pénzt, mivel nem tartozik a hagyatékba? (1.114.000.)
Egyébként anyósom, és én vagyunk az örökösei 3/8-ad 5/8-ad arányban
El tudja intézni, h a teljes összeget megkapja ő egyedül, ha nem volt a szerződésen kedvezményezett? Anyósom át is fogja íratni a saját nevére a szerződést.
Köszönöm a választ

László88 # 2024.01.26. 11:09

Tisztelettel. Volt egy baleset aminek következében a kerítésemet megrongálta egy ittas sofőr, az autója biztosítója a költségvetés helyre állításhoz képest a 30% fizette ki krb, van lakás biztosításom is ők i fizettek krb. 5%, kérdésem az lenne hogy van e értelme perre vinnem a lakás biztosítómat mert a keletkezett kárt az autó biztosítója valamilyen szinten kifizette, de a teljes helyre állítás hogy a kerítés olyan legyen mint volt esztétikailag. Legyen kedves segíteni, szerencsére még nem volt ilyen eset.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.01.14. 11:08

Hogy nincs benne a bérletiben ezért nem is fizetem?
Ez pont a jó érv. Csak korábban nem ezt hangoztattad.

kovacsl # 2024.01.14. 06:52

Igen van a saját ingosagaimra külön. Koszi

Majordomus # 2024.01.13. 23:22

Jav: a lakás..

Majordomus # 2024.01.13. 23:22

A kajás a közös költségből biztositva van.

Neked un. kiegészitő ingóságbiztosítást célszerű kötnöd.

kovacsl # 2024.01.13. 20:29

Mi? Hogy nincs benne a bérletiben ezért nem is fizetem?

Kovács_Béla_Sándor # 2024.01.13. 11:55

Ugye, tudod, hogy a kettőtök jogviszonyában ez nem érv?

kovacsl # 2024.01.13. 09:57

Igen ezt mondom én is, magát a lakás biztosítsa a tulaj nekem meg külön a saját ingóságai m ra van csak ingó biztosítása köszönöm a segítséget

drbjozsef # 2024.01.13. 07:51

kovacsl

Kinek az érdeke, hogy biztosítva legyen a lakás, a bérlőnek, vagy a tulajdonosnak?
Hát akkor az fizesse - kivéve, ha erről közös akarattal megegyeznek a bérleti szerződésben ettől eltérően.

Majordomus # 2024.01.12. 21:13

A kettőnek semmi köze egymáshoz.
Amennyiben kollektiv szerződése van a társasháznak akkor az kiterjed a lakásokra és garázsokra üzletekre is.
Amennyiben csak szóló bztosítása van akkor a biztosítás csak a közös tulajdonra terjed ki.
Ezt kérdezd meg a közös képviselőtől.
A zöldterület rendezése a társasház által megbízott vállalkozó feladata szerződés szerint.

kovacsl # 2024.01.12. 18:54

Köszi. Akkor zöldterület rendezést is? :)

Kovács_Béla_Sándor # 2024.01.12. 18:04

Akkor a társasház fizeti.

kovacsl # 2024.01.12. 15:44

Társasház

Kovács_Béla_Sándor # 2024.01.12. 15:42

Ki szerződött a biztosítóval?