Zálogház nyitás


Dr. Csomós Lilla (törölt felhasználó) # 2004.03.02. 12:38

Kedves Martin!

A zálogház nyitáshoz a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének engedélyek kell. Szükséges hozzá egy sor szabályzat és szerződés elkészítése, személyi és tárgyi felételek teljesítése. Személyi feltételek közé tartozik egy becsüs alkalmazása is akinek errről képesítése is van. Tulajdonosa a zálogháznak elvileg bárki lehet, de az 1996. évi CXII. feltételeknek a tualjdonos is meg kell, hogy felelejen, különben a PSZÁF nem engedélyezi ezt a kvázi pénzügyi tevékenység végző társaság tulajdonlását sem.

Egy ilyen alapítás nem kis feladat és ismerni kell hozzá egy sor jogszabályi rendelkezést és gyakorlati tudnivalót.

Üdvözlettel:

Zoltán György # 2004.02.24. 01:45

Elvileg csak azoknak kell érteni hozzá akiket alkalmazni kívánsz, Pl.: Értékbecsüsi tanfolyam. De nem árt, ha te is szert teszel valamilyen ezirányú képzettségre.
Na és az Értéktár; A biztosítók nem fizetnek a Tutó lakatra!!! Önkormányzati engedélyek.
Szerintem tőkemegkötés konkrétan nincs, mert nem banki szolgáltatás.
Próbálj meg üzletet bérelni a BÁV-tól, ők mindent tudnak. Ha felvilágosítottak mindenben megköszönöd!

Legislator # 2004.02.22. 23:16

Nekem erről csak a római jog jut eszembe: societas danistaria=zálogházat alapító társaság (verespataki viaszostáblák egyik szerződése. Erre: Pólay Elemér: A dáciai viaszostáblák szerződései Bp., 1973)
Bocs, én nem igazán magánjogász vagyok, majd valamely kollégám talán segít...


Sunshine after the rain.

Bubó # 2004.02.11. 21:01

No de hányat? :-)

Martin # 2004.02.11. 20:35

Szeretnék egy zálogházat nyitni. Van ennek valami fontosabb követelménye?
Pl. iskolai végzettség, cégforma, nyitáshoz szükségis minimális pénzösszeg stb.