Perelhető vagyok-e?


Zoltán György # 2004.03.19. 16:49

Elmondtad a véleményed, hogy segíts neki!

Nem is te könyveltél, csak tanácsot adtál!

Mond meg, hogy visszafizeted a munkáért kapott összes pénzt kamatostúl!!!

A többi céged, akiknek könyvelsz nincs bajban?

Lehet, hogy csak le akarnak venni!

Roblaki # 2004.03.19. 16:06

Üdv Mindenkinek!
Történetem a következő: egy barátnőm egy közeli barátja létrehozott egy céget, melynek a barátnőm cége munkaügyi szolgáltatást végzett (nem született írásos szerződés a két cég között). Az \"ismerős\" cége (mint induló cég) nem tudott még megfizetni egy könyvelő irodát vagy könyvelőt aki a cég könyvvezetését végzi. A barátnőm megkért, hogy pár hónapig amíg \"beindul\" a cég segítsek Nekik ebben a témakörben. Mivel ez a szakmám és szeretem is csinálni segítettem Neki (hát, elég naív voltam). Nem volt időben nagy elfoglaltság sem, mivel nem volt nagy számlaforgalma a cégnek. Teltek a hónapok és a cég még mindig nem keresett hivatalos könyvelőt többszöri kérésemre sem. Így utólag azt látom, hogy miért is keresett volna hiszen Én ingyen könyveltem Neki, szívességből. 2 év után sikerült találnia egy könyvelőirodát akik közölték Vele, hogy a 2 év könyvelése nem szakszerű ezért újra kell könyvelniük ezt az időszakot. Erről Én most értesültem 1 év után, éspedig egy ügyvédi felszólítás útján, melyben közlik, hogy Velem akarják megfizettetni az újrakönyvelés árát melyet 8 napon belül tegyek meg, különben bírósági útra terelik az ügyet. A könyvelésért Én nem kértem és nem is kaptam ellenszolgáltatást illetve szerződés sem született a cég és köztem. A kérdésem: van így jogalapja a követelésüknek Felém? Forduljak jogi képviselőhöz?