iskolai baleset


monalisa1 # 2010.02.15. 21:11

sziszi77

Az eszméletét vesztett gyermeket bizonyára kórházba vitte a rohammentő, a kontroll vizsgálatokra elmenni meg valószínűleg adott lett volna a tömegközlekedés - bár egy kicsit strapás...

Az kétségtelen hogy az iskolaudvart takarítani kellene, de hol vannak már a pedellusok...

monalisa1 # 2010.02.15. 21:07

Tudtommal a tanulóbiztosítást nem az iskola fizeti hanem az állambácsi, vagyis senki sincs külön biztosítva, de egy megbízott biztosító baj esetén állja a számlát - az Államkincstárral történő utólagos elszámolásra.

Legalább is ezt olvastam egyszer. Mert közismert hogy az iskolák még a napi létért is küzdenek, nemhogy havi x summát tudnának elkülöníteni az amúgy is szükös gazdálkodásukból.

sziszi77 # 2010.02.15. 20:41

Ha az iskola idő alatt az iskola udvarában, gyerek elesik a jégen,eszméletvesztése volt,kórházba kerül.Ilyen esetben az iskola biztósitó fizet valamit?Ha nem az iskola felelőségre vonható?Nekem nem kis összegebe került a gyeremek kórházba szállitása,kontroll,stb...Mivel az iskola dolga lett volna letakaritani az udvrat nem?

pocsimari # 2010.02.15. 20:03

Anyagi kártérítésre pedig ott a kötelezö baleset biztosítása melyet az iskoláknak kötelezö kötni

guba # 2010.02.11. 18:43

Igen, a pedagógus felelőssége felmerülhet a konkrét veszélyhelyzetben, amennyiben a gyerekek közvetlen felügyelete indokolt lett volna és ezt elmulasztotta, illetve a szülőé is, ha a gyerek deviáns viselkedése súlyos nevelési hiba következtében eltorzult személyiségéből fakad. Ennek megítélése nyilván számos olyan körülménytől függ, amire e fórum keretei nem adnak lehetőséget.

relgna # 2010.02.11. 14:01

Általános iskola alsó tagozatos gyermekemet egy iskolatársa – a mintegy 20–25 szemtanú diák egybehangzó állítása szerint – játék közben minden ok nélkül, váratlanul, szándékosan úgy a járdaszegélyhez vágta, hogy a középső foga (végleges csontfog) 2/3-a letörött. (Röpke eszméletvesztése is volt a gyerekemnek.)
A mintegy 20.000 Ft-os orvosi kezelés után (fogépítéssel) esztétikailag ugyan helyreállították a fogát. E fog használati értéke azonban korlátozott: nem haraphat vele, bármikor letörhet, stb. A gyerek kora miatt mintegy 9 év múlva tehetnek be csak olyan megoldást, amivel ismét rendeltetésszerűen használhatja a fogat.
Az elmúlt tanévek során már több szülőtárs és gyerek állította, hogy a fiú mintha néha „bekattanna“ és teljesen váratlanul támad rá társaira: Fojtogatás, hajtépés, szemüveg összetörés, ruházat széttépése, stb… írhatóak eddig is a számlájára. A fiú szülei rendszeresen kártérítették anyagilag a szülőket és ezzel az iskola lezártnak tekintette az ügyet.
A mi esetünkben azonban nem „tárgyi“ kár, hanem életminőségbeli romlás lépett fel.
Van-e ebben az esetben az iskolának, illetve a károkozó fiú szüleinek felelőssége?

relgna # 2010.02.11. 10:18

Általános iskola alsó tagozatos gyermekemet egy iskolatársa - a mintegy 20-25 szemtanú diák egybehangzó állítása szerint - játék közben minden ok nélkül, váratlanul, szándékosan úgy a járdaszegélyhez vágta, hogy a középső foga (végleges csontfog) 2/3-a letörött. (Röpke eszméletvesztése is volt a gyerekemnek.)
A mintegy 20.000 Ft-os orvosi kezelés után (fogépítéssel) esztétikailag ugyan helyreállították a fogát. E fog használati értéke azonban korlátozott: nem haraphat vele, bármikor letörhet, stb. A gyerek kora miatt mintegy 9 év múlva tehetnek be csak olyan megoldást, amivel ismét rendeltetésszerűen használhatja a fogat.
Az elmúlt tanévek során már több szülőtárs és gyerek állította, hogy a fiú mintha néha "bekattanna" és teljesen váratlanul támad rá társaira: Fojtogatás, hajtépés, szemüveg összetörés, ruházat széttépése, stb... írhatóak eddig is a számlájára. A fiú szülei rendszeresen kártérítették anyagilag a szülőket és ezzel az iskola lezártnak tekintette az ügyet.
A mi esetünkben azonban nem "tárgyi" kár, hanem életminőségbeli romlás lépett fel.
Van-e ebben az esetben az iskolának, illetve a károkozó fiú szüleinek felelőssége?

Válaszát előre is köszönöm:

Üdvözlettel:
Gergóné