Kölcsön pénz?


szajbertattila # 2004.07.09. 17:06

csak az a kérdés, hogy akarsz e hazudtatni 200.000 Ft-ért?

Kago (törölt felhasználó) # 2004.06.29. 11:22

Egy dolog azért a javadra szól:
Sokkal könnyebb valaminek ( Pl. a pénz átadásának ) a megtörténtét bizonyítani tanuval, mint valaminek a meg nem történtét. :-)))

szajbertattila # 2004.06.05. 07:08

Szia,

tenni lehet, de te döntöd el, hogy felteszed -e a kezed vagy megküzdesz az igazadért ... viszont ez egy jó tanulópénz a jövőre: ha szerződtök, írjatok legalább két sort róla

Napsugár68 # 2004.06.05. 07:00

Köszönöm szépen a tanácsokat, ezek szerint nem igazán lehet semmit sem tenni, és többe kerülne a "leves, mint a hús". Mert gondolom a peres eljárás költségeit is nekem kellene állnom. És egyáltalán nem biztos az ügy kimenetelénél a nyerő pozició.
Hát mindenkinek minden jót.
N.

Zoltán György # 2004.06.03. 18:33

Azért kérdezz rá e-mailben is, hátha halasztást kér! Azaz "Elismeri"!

szajbertattila # 2004.06.03. 17:36

Sziasztok,

és én felhasználnám azt e-mailt is... van bizonyító ereje, csak a bíróság dönti el, hogy menyit fog érni a perben...viszont - számolva azzal, hogy a bíró nem feltételenül ért a számítógépekhez - azt is leírnám, hogy arról az e-mail címről (feltéve, hogy az adósé) a jelszót ismerő "tulajdonos" tud levelet küldeni ... perzse ez még nem bizonyítja, hogy ténylegesen átadásra került a pénzt, mennyi, mikor stb ... de megpróbálni meg kell - próba- szerencse!!! ... és a bíróságon is belezavarodhat az adós egy jól felépített kárdéssorba ...

Attila

Sasfioka # 2004.06.03. 17:02

Ha csak te és ő volt jelen a pénz átadásánál, akkor a "tettes" beismerő vallomásában bízhatsz csak.
De pl. fizetési meghagyás kiállítását kéred ellene, akkor a bíróság felhívja adóst, hogy nyilatkozzon elismeri-e tartozását. Ha azt mondja, hogy nem, a bíróság felszólít a bizonyításra. Mert bíróság előtt egy állítás egy tagadással szemben nem igazán kellene, hogy elég legyen...
Ha vannak tanúk, akik tudnak a pénz átadásáról, akkor idéztetheted őket, talán sikerül. Viszont ha nincs tanúd, csak az ismerősödben bízhatsz. Egyáltalán elismeri, hogy kölcsönt kapott tőled? Vagy már azt is tagadja? Mit mond? Fizet vagy nem?

SF

Napsugár68 # 2004.06.03. 14:02

Azzal kapok vissza pénzt? Az is segítség lenne, ha valaki azt írná, hogy nem lehet semmit sem tenni, mert akkor legalább nem futkosnék ide-oda.

Karika # 2004.06.03. 13:38

Az Úri becsületszó semmi?

Napsugár68 # 2004.06.03. 13:14

Segítséget szeretnék kérni!
Egy ismerősömnek kölcsönadtam 200.000Ft-ot, de erről semmiféle papír nincs, csak annyi, hogy email-ben kérte kölcsön, és csak a találkozás időpontja van meg. Semmiféle bizonyítékom nincs arra vonatkozólag, hogy odaadtam. Tehetek valamit, mert most futok a pénzem után. Tudom-e valahogyan bizonyítani? Mit tehetek?