Apród csalás


FRayal # 2017.01.04. 12:02

Sziasztok!
Jófogáson találtam egy PC-t elég olcsón, de mivel messze volt kértem hogy utánvéttel postázza el nekem. Meg is jött addig semmi gond, csak amikor már elment a postás a pénzemmel akkor láttam hogy hiányzik belőle a HDD, márpedig az is benne volt az árban a megállapodás szerint. Az zavar engem - amire figyelni is fogok emiatt mostmár - hogy szerződés vagy bármi nem volt kötve amibe ezt beleírtuk, csak egyszerűen ott az oldalon üzenetben egyeztünk meg a végleges árban ( 35.000 HUF ). A telefonszáma az emberünknek már nem kapcsolható. Elég messze van a rendőrség tőlem, így előtte szerettem volna itt megkérdezni hogy ezzel lehet e valamit kezdeni. A postán annyit mondtak hogy mivel nem volt jegyzőkönyv felvéve így ők nem tudnak semmi kezdeni vele.

leslyeT # 2017.01.12. 11:06

Sziasztok!
czifra ügyben fejlemény: Elfogták az "urat"!30 csalási ügy lett összevonva, amit ez a " jóember" és társai bonyolítottak. A társak után még nyomoznak. Az összérték 1.261.500 Ft. Mind ezt 2016 10. 03.-tól 2016 11. 11.-ig. Nem tétlenkedtek! Remélem jó sok időre kivonják a forgalomból!

Eszter E Sz # 2017.01.13. 13:22

Szép napot mindenkinek! Esetleg valaki vásárolt Mayer Laura nevű nőtől már valamit? Én novemberben utaltam neki 7500 Ft ot. Azóta nem jelentkezik és el se küldte a csomagot. A jofogas.hu nem tesz semmit. Nem ad ki tel.számot. Azt ajanlja h jelentsem fel.
Köszönöm! Üdvözlet Eszter

Eszter E Sz # 2017.01.13. 13:22

Szép napot mindenkinek! Esetleg valaki vásárolt Mayer Laura nevű nőtől már valamit? Én novemberben utaltam neki 7500 Ft ot. Azóta nem jelentkezik és el se küldte a csomagot. A jofogas.hu nem tesz semmit. Nem ad ki tel.számot. Azt ajanlja h jelentsem fel.
Köszönöm! Üdvözlet Eszter

Faraon75 # 2017.01.16. 19:28

Üdvözletem
Én okulásul írom le hogy másokat ne verjen át.
Hirdettem pá számomra fölösleges elektronikai alkatrészt.
Jelentkezett Losó Károly hogy neki kell mind.
Megegyeztünk elküldöm előre utal posta költséget és az alkatrészek árát 3600 ft ot.posta cím, Budapest, 1077 Izabella utca 31, II/30, Losó Károly
Én sajnos nem vártam meg hogy megjelenjen a számlán az utalás elküldtem jóhiszeműen.
Ez után írta nem talált ilyen bankot hogy befizesse de rendezni fogja.
Tíz nap múlva se jött utalás se postán a pénz.
Hívtam többször állítólagos felesége veszi fel mindig dolgozik sosincs otthon, megbeszéltünk elérhető időpontot.https://www.facebook.com/karoly.loso.3
Még a telefon is ki volt kapcsolva.
Később hivtam újra bele szól hogy meghalt Losó Károly és lecsapta a telefont
deérdekes?

Faraon75 # 2017.01.16. 19:38

Még a telefon számot is megosztom:70-568 9534
Vigyázat ugyanis szélhámos csaló.

nigabi79 # 2017.01.18. 12:13

Üdv.
Egy a Jófogáson történt átverésemről szeretnék itt írni,illetve segítséget kérni hogy merre tovább!
Még a hétvégén találtam egy Lg lh-t551tb típusú házimozit Debrecenbe!
A hirdető Sára néven hirdetett a telefonszáma 06209923488.
A hirdetés úgy szólt,hogy eladó lg házimozi tökéletes állapotban,800w,brutál jól szól.Össszes tartozékával,távjával.Postázom is!
A felhívása után Horváth János nevű úriember vette fel,készségesen válaszolt és elmondta ha megegyezünk elküldi emailban hogy leírja abban egyeztünk meg hogy átutalom a vételárat és ő másnap reggel feladja a csomagot és egy hét garanciát vállal rá!Ismételt telefon beszélgetésünkkor mondta hogy ha átküldjük az átutalásról készült fotót akkor nem várja meg hogy átmenjen a pénz,már reggel feladja a csomagot!
Nos azóta sem ért ide a csomag.Tegnap előtt még nagy nehezen elértem és kértem hogy küldje el emailban a feladásról készült dokumentációt,csomagszámot(azt mondta a Gls-el küldte)elmondta hogy nincs otthon de 10-15 perc és átküldi.
Ez sem érkezett meg,sőt tegnap óta ki van kapcsolva a telefonja!
Több sms-ben ,emailban figyelmeztettem hogyha nem érkezik meg a csomag vagy a feladásról szóló dokumentum akkor utalja vissza az összeget vagy ellenkező esetben elmegyek a rendőrségre.
Erre sem válaszolt.
Emailes elérhetősége:jnaikauj277@freemail.hu
A számlaszáma:10101212-89589600-01004006 Horváth János Budapest Bank.
Esetleg valaki találkozott ezzel a csalóval valamilyen formában a hirdetések között?
Valami ötlet,hogy merre menjek tovább?
A rendőrségre el fogok menni,de egyáltalán mennyi esélye lehet hogy visszakapjam a pénzem?
Nem csak a pénz a fontos,hanem hogy az ilyen szemétláda ne verjen át még több embert!
Előre is köszi a válaszokat!

Dávid9101 # 2017.01.18. 16:26

Üdv.

Sajnos én is a Jófogáson csalóba ütköztem! Segítséget szeretnék kérni hogy merre tovább!
Még a múlt hétvégén találtam egy Hp Pavilion típusú laptopot Debrecenbe!
A hirdető Ernő néven hirdetett!
A hirdetés úgy szólt,hogy eladó hibás laptop akkumulátor hibával, töltővel, dobozában!Postázom is!
Felhívtam a hirdetésben megadott számon Horváth János nevű ember vette fel, és elmondta hogy elküldi emailben az adatokat az utaláshoz! Az utalást követően hívtam és ő azt mondta feladja a csomagot és egy hét garanciát vállal rá!
Nem ért ide a csomag.Tegnap írtam neki érdeklődve a csomag után! Azóta semmi válasz!
Próbáltam hívni de ki van kapcsolva!

Két számról is hívott: 06209923488,06206501696.

Emailes elérhetősége:jnaikauj277@freemail.hu

Számlaszáma:10101212-89589600-01004006 Horváth János Budapest Bank.

Azért írtam hogy mások nehogy belefussanak ugyan ebbe a hibába!

Ha bárki tud segíteni írjon!
Előre is köszönöm!

Mazda 2.5 # 2017.01.19. 20:25

Tisztelt olvasók és károsultak!Szeretnék megosztani mindenkivel aki ezt az oldalt olvassa ami velem történt tegnap 2017.01.18an!
Engem nagyon megkárosítottak a Jófogáson soha nem történt még ilyen velem,de most mégis belehúztak a csőbe !Hirdettem egy arany nyakláncot és rám írt egy felhasználó Dr Szabó András néven és azt irta neki kell a nyaklánc megvásárolná tőlem előre utalással mert ajándéknak szeretné! Hát én sokat gondolgodtam és mégis nagynehezen belementem de csak azért mert a név láttán is DR egyáltalán kimer így felregisztralni csalóként hát én biztos nem tenném! Segítőkész volt nagyon megadta az email címet drszaboandras@outlook.com és a telefonszámát is +36307439453! Aztán utána azt mondta hogy a nyakláncot erre a címre kérné mert nincs soha otthon csak este mert mindig úton van vagy megbeszélésen! 5.automata Europark Parkoló 1871 Budapest üllői út 201! Gondoltam ok hisz ilyen helyekwn tele van kamerával olyan mint az ATM ! Aztán küldött egy átutalásos bizonylatot a Ganit banktól az en nevemmel a szamlaszámommal es mimden látszott aaz is hogy az utálás vegrehajtva! Szóval eleg valósnak tünt hát elkűldtem a láncot de semmi azóta! Nagyon kérnék mindenkit hogy aki tud vagy akit már ò átverhettet más néven vagy hasonló módon kérem jelentkezzen!Nem akarom hogy mást is atverjen mondjuk nálam ez 1-2 százezer volt és azert az nem kevés nem tudm mennyi esély van hogy valaha látom a pénzem! Erre a címre kérnék emait ha vki tud írjon segítsen! Nagyon köszönöm! leef123@freemail.hu

gtzumi # 2017.01.24. 08:47

Tisztelt olvasók,

egy a jófogáson hirdető csalóra szeretném mindenki figyelmét felhíni, aki előreutalás után a kivánt terméket nem küldi el.
Kovács János néven futott, fénykép is van,
+36 30 943 7709 telefonszám van megadva de mindig ki van kapcsolva.
Engem csak 5600 Ft-al vert át, de több nagyobb értékű hirdetése is volt, amik mostanra már eltűntek.
Mindenki kerülje ezt az embert.
Ide linkelem az oldalát:
http://www.jofogas.hu/magyarorszag?…

További szép napot.
Üdv,
Gál Tibor

djfiuka # 2017.01.25. 07:47

Hali senki ne utaljon neki mert egy csaló!

Molnár Lajosné
K&H
10403239-86767475-89531000

efi99 # 2017.01.27. 18:40

Mi a fenének utal itt mindenki előre? Aki így kéri, nem kell venni tőle és kész.
Persze az utánvét is csak egy picivel jobb, de azért mégis.

gyuszo245 # 2017.02.01. 08:39

Sziasztok!
Sajnos én is belefutottam egy csalóba a Jófogáson, engem 6600 Ft-tal vágott át, PS4 játékot árult, igen kedvező áron.

Ide kérte az utalást:
Otp bank
Horváth Zoltán
11773360-01535419

"Kopi7419" néven van fent, az általa megadott telefonszám állítólag nem az övé:
+36203308563 (Mongyi Mihály, állítólag ő erről az egész jófogás-os dologról nem tud semmit).

Kérem jelentkezzen, ha valaki szintén belefutott ebbe a csalóba. Ha legalább már ketten vagyunk, akkor több értelme van feljelenteni.
Itt találtok meg:
gyuszo245@gmail.com

gyuszo245 # 2017.02.01. 13:20

A Jófogás-on vásárlókkal szeretném megosztani azon észrevételemet is, hogy tényleg rengetek csaló lett az oldalon, és sajnos az utánvétellel küldés sem jobb semmivel, az előre utalással szemben.
Sajnos postánál nem nyithatod fel előbb a csomagot, csak miután kifizetted.
A szerintem csalók érdekes módon maguk ajánlják fel az utánküldési lehetőséget, akár a személyes találkozással ellenben.
Egyiknél rákérdeztem, hogy ha személyesen találkozunk, akkor előbb hozzájut a pénzéhez, így neki is jobb lenne. Egyből azt írta, hogy elkelt a termék.
Nagyon vigyázzatok a frissen regisztráltakkal, úgy látom, egyre többen élnek ebből üzletszerűen.

gyuszo245 # 2017.02.01. 13:23

Szerintem vigyázzatok vele, ő egy "friss" csalónak tűnik:

http://www.jofogas.hu/…62219416.htm?…

"Fefe77" néven hírdet.

attilahun # 2017.02.03. 11:49

Sziasztok!
Én is az áldozatok között ...
Szintén Horváth János a rosszfiú.
Aktuális email címe: janikaaa.mail@citromail.hu
Most Raiffeisen számlaszámmal: 12010855-01584889-00100002
Ez a VIII. kerületi, Üllői út 36. szám alatti fiók.
Dunaújvárosinak adta ki magát, a Jófogás regisztrációja "Kristóf" névre szól.
Telefonszám: 20-4678073 - persze titkos.
Megteszem a rendőrségi feljelentést, csak, hogy a végén elkenjék a vigyort az arcán. A lóvémnak nyílván hussss.

Marilla12 # 2017.02.10. 12:52

Kedves Fórumtagok!

Azért, hogy ne csak mindig a negatívumok tomboljanak a fórumon, engedjétek meg, hogy egy apró sikert is közzé tegyek.

2016.01.27-én én is kiírtam a fórumra egy csalópáros adatait mert az elektronikus színházjegy rendelést követően nem küldték át a linket, azaz nem kaptam meg a kinyomtatható jegyeket. Ez esetben is előreutalás történt. Mondjuk e-jegyet máshogyan nem is lehet vásárolni.
Ugrott a szilveszteri programunk. Rosszul érintett.

A csaló páros: Sikora Dávid és Szabó Viktória volt.
Ha visszaolvastok, ott a történet és az adataik.

SIKER!

2017. február 1-én a csaló páros *hölgy tagja ellen a területileg illetékes ügyész, vádat emelt a Bajai Járásbíróságon. Csak idő kérdése, hogy a férfi ellen is bekövetkezik a vádemelés.

Ehhez persze meg kellett tennem a feljelentés, részt kellett vennem a kihallgatáson, bármi egyéb kérdés felmerült, rendelkezésre álltam.

A kitartás meghozta a várt eredményt.
1 év hosszú időnek tűnik, de ha azt nézem, hogy mennyire leterhelt a rendőrség a sértettek számát tekintve pedig országos méretűvé nőtte ki magát a csalópáros ügyeinek száma: nem olyan rossz az eredmény.
Bármilyen szakaszba is került a nyomozás, a rendőrség mindig nagyon korrekt módon tájékoztatott. Köszönöm nekik!

Tehát bárkit, bármekkora összeggel is vernek át, mindenképpen tegye meg a feljelentést és vállalja a procedúrát azért, hogy az ilyen szemetek ritkuljanak a vásártérről.

Na és persze nem lehet eleget hangoztatni, csak személyes átvétellel vásároljatok! :-)
Minden károsultnak hasonló sikert kívánok!

oroviczg # 2017.02.17. 21:09

Sziasztok!

A mai nap vertek át engem is a jófogáson keresztül!
Ugyan az az illető mint a kettővel előttem felhasználót is!
Elutaltam a pénzt és azóta semmi!Rátaláltam erre a fórumra és láttam,hogy mást is átvert az illető!

Kedves attilaHun!

Mindketten ugyan azon embertől vásároltunk és pórul jártunk!Te ha megtetted a feljelentést,neked mit mondtak ezzel kapcsolatban?
Esetleg privátban tudnánk róla beszélni?Jó lenne valakivel összefogni,hogy mást ne verjen át!Gondolom a pénzt már leshetem!

nokiamester # 2017.02.21. 21:46

Üdvözletem minden Fórumtársnak!

egy újabb jófogás csalót jelentenék!!

12100011-17777104 Mekis Attila.
Gránit bank.
email címe: trinks@gmail.hu

4 gb ddr2 memóriákat árult! Aki szintén utalt vagy tud valamit, jelentkezzen!

  • Horváth János veterán csaló

Raiffaisen 12010855-01584889-00100002
tel: 204063194 , 209801232
Asus X550LB gamer laptoppal verte át a népet!

gidran1 # 2017.02.28. 08:52

Üdv!
A mai napig semmi problémám nem adódott az előre utalással, pedig többször vásároltam termékeket, mélyen az értéke alatt. Talán ebből adódott, hogy nem voltam elég körültekintő. Amivel csőbe húztak: 2 shimano big baitrunner lc orsó 26000 Ft-ért kínálva a jófogáson, lacko néven. Gyorsan, átgondolatlanul ráugrottam, s elutaltam az összeget. A csaló horvath lászló, számlaszáma:11773315-01429620 otp.
Felhívom mindenkinek a figyelmét hogy semmiképpen ne rendeljenek ettől a féregtől!!!!!

joke2424 # 2017.03.02. 17:02

Üdv fórumozók!!
Kedves Mekis Attila engem is becsapott
Utaltam neki és termék sehol
Valahogy nem lehet ezt a jofogasnak jelezni????

drbjozsef # 2017.03.02. 19:31

joke,

dehogynem lehet, úgy hívják, hogy e-mail, és nem olyan régi, de rendkívül praktikus találmány. Sőt van a telefon nevű érdekes berendezés is, akár azon is lehet.

Ha úgy érted, hogy van-e értelme, akkor el kell keserítselek, mert a világon semmi : szerepel a honlapon is, hogy soha ne utalj előre. Aki mégis ezt teszi, magára vessen.

krissz911 # 2017.03.05. 16:46

Jófogás csaló!
Nagy Gábor 06205731321
2013 szeptemberében szerettem volna vásárolni tőle egy Alaska rendszámot a gyűjteményembe még akkor az apródon.
El is utaltam az összeget és a posta költséget nem egy nagy összegről van szó 2600Ft.
De más is fizethetett neki így az összeg jelentős is lehet, ami a zsebébe vándorolt. Az átutalás után nem vette fel a telefont vagy egyszerűen kinyomta,e-mailre nem válaszolt.
Most 2017 februárjában újra hirdetett a jófogáson. Ugyan azok a rendszámok szerepeltek rajta ami 2013-ban.
Ráírtam, hogy, hogy is van ez? Fel is hívott, hogy nem az övé hanem a munkatársáé. Elküldtem az akkori levelezésünket, mert archiválva meg volt. Ment is a levelezés, ígérgetés napokig, hogy majd a végére jár a dolgoknak.
De a végén semmi nem történt le is vette a hirdetését az oldalról.

richy75 # 2017.04.02. 17:56

A hozzászólást a szerkesztők moderálták, mert az nem felelt meg a fórum felhasználási feltételeinek.

Dr.Attika # 2017.04.02. 18:06

"Ha már két ember feljelenti az már bűncselekmény."
A cselekmény bűncselekmény, ha a törvény azt büntetni rendeli és a társadalomra veszélyes és a bűnösség valamilyen foka fennáll akkor is, ha csak egy valaki jelenti fel.
Tanulják már meg, hogy telefont nem veszünk ismeretlentől postai úton. Nem csak az ilyen átlátszó csalások miatt. Nem tudhatja, hogy azt nem használták-e bűncselekményhez, nem lopták-e.Ha igen, akkor majd jönnek a rendőrök. Lefoglalás, kihallgatásra citálás stb. Mennyivel volt olcsóbb ez a telefon, mint egy legális üzletben, rendezetten számlára, jótállással vásárolva?