Fórum polgári jog régebbi elöl     új hozzászólás

Gyerektartás emelése

ObudaFan # e-mail 2021.01.05. 12:40

És a legolcsóbb is.
Magára a megelőző bírósági eljárásra pedig a legegyszerűbb és legolcsóbb forma az egyezségi kísérletre idézés iránti kérelem.

Ügyvéd / Lawyer / Abogado - Budapest

tarczayaron@freemail.hu

http://biroigyakorlat.blog.hu/
http://members.upcweb.hu//tarczay/

gerbera317 # e-mail 2021.01.05. 09:27

A legegyszerűbb megoldás a közvetlen bírósági letiltás. Nem végrehajtói, hanem bírósági letiltás!

fourbaby # e-mail 2021.01.05. 09:17

Tisztelt segítő Fórumozók!
Gyermekeim édesapja szolgálati járadékot kap (BM nyugdíjas) és levonás útján kapom a tartásdíjat. Emellett dolgozik is. Levonás abból a jövedelméből nem történik, a fizetéséből készpénzben küldi az önként vállalt összeget. Szeretné azt a részt is levonatni és megemeltetni a százalékos arányt is. Eddig 3 gyerek után vonták, gyerekenként 16,5%-ot. Az első házasságából született gyermek azóta felnőtt, dolgozik. A 16,5% maradt.
Hogyan tudnánk ezt elintézni a legegyszerűbben? Egyezség benyújtása lehetséges-e, ha igen azt milyen formában kellene megírni?
Köszönettel: Katalin

drbjozsef #   2021.01.05. 06:39

Köszönöm.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

ObudaFan # e-mail 2021.01.04. 21:32

Ptk. 4:205. § (6) A kötelezettel szemben érvényesíthető összes tartási igény a jövedelme felét nem haladhatja meg.

tarczayaron@freemail.hu

bermuda háromszög #   2021.01.04. 20:46

A dolgozó béréből több letiltás esetén sem lehet többet levonni mint a nettó 50%-a.
Ha többet kellene, akkor sorbaállítják, hátralékba teszik.
Sok gyerek esetén, ha együtt laknának sem jutna több.

drbjozsef #   2021.01.04. 16:13

A 15-25%-ra találok passzust, az 50%-ra nem.
Mi miatt nem lehet több? Mondjuk 10 gyerek, átlagfizetés alatti jövedelemmel?

ObudaFan # e-mail 2021.01.04. 13:17

A bírónak a 0-100% tartományban van lehetősége dönteni.

Azért nem. Az összes tartás sem mehet túl az 50%-on.

tarczayaron@freemail.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2021.01.04. 12:07

Á, dehogy! Látom, hogy semmi haszna nem volt. De ez nem az én hibám, és nem is az én bajom.

www.kbs-ugyved.hu

B-anya #   2021.01.04. 11:18

Kovács_Béla_Sándor - Igazán köszönöm az érdemi hozzászólást! Nagy haszna volt!

Kedves gerbera317!

Köszönöm a segítséget! Átnézem a számításaimat és felkészülök.

Boldog, sikeres és örömteli új évet kívánok! :)

Üdvözlettel: a reménykedő és harcra kész Szilvia

B-anya

drbjozsef #   2020.12.22. 12:53

a 15-20 % között van lehetősége a bírónak

Nem. A bírónak a 0-100% tartományban van lehetősége dönteni. Általában a 15-20% között döntenek, tekintettel a Ptk. vonatkozó rendelkezésére, de ezt sok körülmény befolyásolja, indokolt esetben el lehet térni tőle.

gerbera317 # e-mail 2020.12.22. 12:46

Gondókozzámánlokikussan! Annak a gyereknek az első önálló fizetése nem lesz ennyi.

laikus60 # e-mail 2020.12.22. 12:21

Pontosítok! Ha a fiamnak mondjuk /sajnos csak a pl. kedvéért/ 1.000.000.-Ft a havi összes jövedelme, akkor ennek az összegnek a 15-20 % között van lehetősége a bírónak gyermektartásdíj-fizetési kötelezettséget megállapítani?

gerbera317 # e-mail 2020.12.22. 11:22

Egy kérdezővel visszább láthatod, hogyan kell statisztikai kimutatást készíteni a gyermek szükségleteiről. Igaz, ott a jogosult szorgoskodik ezen. Na, nálatok meg a kötelezett szorgoskodjon.
Az elemi szükségletek adottak. A lusus-szükségletek azok, amiket annak illik állnia, aki ragaszkodik hozzájuk. A bíróság meg majd eldönti, hogy abba köteles-e a másik beszállni, illetve milyen mértékben.

laikus60 # e-mail 2020.12.22. 10:34

gerbera317! Köszönöm, hogy javította a gépelési hibát, /nem helyesírási tudatlanság volt/!
A szükségletek mennyisége érdekelt volna. Így pl. a lovaglás, a balett, a külön angol, amely magánórák kifizetése természetesen igencsak megterhelő. A volt feleségnek remek fizetése van, az volna az ideális, ha mind a ketten azonos összeggel járulnának hozzá a gyermekük neveléséhez, eltartásához. Ha mindezeket a kiadásokat egyedül a fiamnak kell fedezni, akkor soha nem lesz kiegyensúlyozott családi élete, és a volt asszony kényelmes életet élhet.

gerbera317 # e-mail 2020.12.22. 08:52

újabb gyerek is, akit támogatni kell
eltartani...
hány %-os levonással súlythatják
sújthatják...
A gyermektartás megítélése nem büntetés, úgyhogy nem fogják sújtani semennyivel. A gyermektartás összegét az eltartandó gyermek szükségleteihez igazítva állapítják meg, figyelembe véve azt is, hány gyermeket kell az eltartónak eltartania.

laikus60 # e-mail 2020.12.22. 08:19

drbjózsef!
Igen, önként teljesített! A baj az, hogy most már nem fogja tudni ezt az összeget fizetni, hiszen már van egy újabb gyerek is, akit támogatni kell. Ilyen esetben hány %-os levonással súlythatják a fiamat?

gerbera317 # e-mail 2020.12.21. 16:03

lehet valami olyan dolog aminek feltétlenül utána kellene járnom, amire oda kell figyelnem?
Neked kell meggyőznöd a bírót arról, hogy két iskolásnak az eltartása nem annyiba kerül, hogy abba 12+12 ezerrel beszállva, az ne csak aprópénznek tűnjön. Az igényedet elsősorban statisztikai tényekre alapítod, amivel a másik fél ügyvédje sem sokat fog tudni kezdeni. Fontos viszont, hogy ne a bírónak kelljen eldöntenie, hogy mennyit akarsz; hanem te döntsd el, és a bírónak csak arról kelljen döntenie, hogy az reális vagy sem.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2020.12.21. 16:01

Nem a kiborulásra vagyok hajlamos
De azért csak sikerült...

www.kbs-ugyved.hu

B-anya #   2020.12.21. 15:43

Kedves gerbera317! Azért felháborító, hogy ügyvédhez fordul, mert neki erre van pénze, nekem viszont már a számlákra sincs pénzem. Nem a kiborulásra vagyok hajlamos, nem szoktam hisztizni sem. Csak piszkosul elegem van, ami szerintem érthető. Ennek a gazembernek a haja szála sem görbül, biztos vagyok benne, hogy olyannyira leviszik a tartásdíjat, hogy megemlíteni sem érdemes.
és ez az ami kiborító, és ebből van piszkosul elegem.
A végén még majd nekem kell őt támogatni, hogy megéljen.
Amikor ezt a 12-12eFt megállapították a gyerekek 1 és 2 évesek voltak, ez már akkor is viccesen kevés volt.
Most ugyan mit fognak csinálni, ugyanúgy SEMMIT!
A kérdésem ismét, lehet valami olyan dolog aminek feltétlenül utána kellene járnom, amire oda kell figyelnem?
Köszönettel: 1 anya akinek elege van

B-anya

drbjozsef #   2020.12.21. 15:19

Szeretném megkérdezni, hogy ilyen esetben a jövedelmének hány százalékát vonathatja le a volt feleség

A feleség semennyit sem vonathat le a fizetéséből.

Jól értem, hogy egészen eddig teljesen önként teljesített, nincs semmilyen határozat az összegről?

laikus60 # e-mail 2020.12.21. 14:48

Tisztelt Segítők!
Fiamnak most folyik a válópere, egy közös kiskorú gyermekük van, aki 5 éves. Felesége azt mondta, hogy még a gatyát is leperli róla, a gyermeket pedig nem kapja meg, csak is szigorúan a megítélt időszakban. Zajlik már jó pár hónapja a válóper, előtte 2 évig külön is éltek, ezalatt az idő alatt fizette a fiam amit a felesége kért, neki a kezébe 50.000.-Ft-ot, és a gyerek lovaglóóráit, balett és moderntánc óráit, külön-külön. Összesen úgy 100.000.-Ft értékben. Most viszont változott a helyzet, született az új kapcsolatából is egy gyermek, végre boldog lehet. Viszont az a helyzet, hogy ezt az összeget már nem fogja tudni fizetni, mert szeretnének lakást venni, hitelt vállalni, de 100.000.-Ft minusszal, bármennyire is jó a fizetése, nem fog menni.
Szeretném megkérdezni, hogy ilyen esetben a jövedelmének hány százalékát vonathatja le a volt feleség. Jelent-e valamit, hogy még egy gyermeket kell eltartania?
Előre is köszönöm a válaszokat!

gerbera317 # e-mail 2020.12.21. 14:16

Erre ő ügyvédhez fordul
Nézd, neki az az érdeke hogy ne kelljen többet fizetni. Miért ne bízhatná az érdekeinek a képviseletét olyanra, akinek ez a foglalkozása?
Neked ezzel szemben az az érdeked, hogy felemelje a bíróság a tartásdíjat. Nem volna hátrány, ha téged is ügyvéd képviselne, de a gyermekek szükségleteinek a bizonyítása olyan tény, amivel ügyvéd által képviselt alperes ellen is lehet pert nyerni. Ha hajlamos vagy a kiborulásra meg az összeomlásra, akkor mégiscsak fogadj ügyvédet. Még biztosan jön itt olyan tanács is, hogyan igényelhetsz ingyenes ügyvédet.

B-anya #   2020.12.21. 14:04

Bocsánat elfelejtettem: a gyerekek jelenleg 11 és 12 évesek. Iskoláskorúak.

B-anya

B-anya #   2020.12.21. 14:01

Tisztelt Fórumozók!
2011-ben állapítottak meg 12-12 e-ft tartásdíjat 2 gyermekemre akiket azóta is egyedül nevelek. Beadtam a bíróságra az emelésről a nyomtatványt, amit kitöltöttem beadtam egy hatalmas táblázattal, keresetigazolással stb. legiazoltam még a gatyát is amit veszek. Erre ő ügyvédhez fordul, aki sokalja az összeget amit kérek, természetesen, mert ügye amit fizet most az bőven elég. MIRE? Nekem nincs pénzem ügyvédre. Hozzám kijönnek megnézni a lakásomat a munkahelyemen, ahol már 20 éve dolgozom lejáratnak. Ha beadtam az igazolást 6 hónapra visszamenőleg. Mért nekem kell még bizonygatnom, hogy szükségünk van rá. Nevetséges, neki nem kell bizonyítani, hogy az anno 16,6%-os fejenkénti összeget mért nem kaptam meg? Mert tuti hogy már régen nem annyit keres. Lesz tárgyalás, van valami amin elbukhatok?
Köszönettel: Egy kiborult anya

B-anya