Hogyan érvényes egy petició?


derill # 2004.12.31. 20:13

Ez igy igaz. Viszont logikai szempontok alapján össze lehet állítani, hogy mi kell hozzá, hogy bizonyitani tudjam, hogy valós személyek akarnak valamit, és azt akarják, amit a petició benyujtója állit. Tehát ehhez nyilván rá kell irni a petició szövegét arra a lapra, amit aláirnak és alá kell irniuk a lapot, amiből kiderül, hogy azt akarják, ami rá van irva. Ettől függetlenül már láttam pár jogszabályt és a joganyag nagysága miatt sajnos mindet nem ismerem, igy elképzelhetőnek tartottam, hogy esetleg szabályozták ezt is. A petició benyujtásához való jogot ugyanis az unióban is rögzitették, márpedig ha rögzitenek valamit, akkor nem árt, ha meghatározzák azt is, hogy mi az. Mivel az uniós szabályoknak csak töredékét ismerem, ezért nem állitanám, hogy nincs ilyen szabály.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Karika # 2004.12.26. 18:51

A peticiónak nincs jogi következménye, ennek megfelelően kötelező tartalmi, formai elemei sincsenek. A petició nem több, mint egy nyomatékos figyelemfelhívás.

derill # 2004.12.26. 11:50

Személyi szám nem. Ha nagyon adatot akarsz bele irni, akkor max. születési adat, de ez nem kötelező. Egyébként nem tudok róla, hogy a petició tartalmi elemeit bármilyen jogszabály megfogalmazná, bár elképzelhető. Ha logikusan nézem, akkor kb. ugy kell kinéznie, mint egy népszavazási ivnek.

A petició szövegét minden lapon fel kell tüntetni ugy, hogy a cimzett is szerepeljen. Utána név, cim, és mellette hely az aláirásnak.

Ha valaki tud jogszabályhelyet, kérem irja be:)


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Doggystyle # 2004.12.25. 18:22

Az lenne a kérdésem hogy hogyan érvényes egy petíció aláírásgyűjtéssel együtt. Ugyanis úgy tudom hogy kell a név, cím, aláírás és a személyi szám. Jó lenne ha valaki megerősítene ebben.