Válás - "mennyibe kerül a boldogságom?"


szivi # 2002.12.21. 09:15

Tisztelt Fórum olvasok.
Az alábbi problémámat akarom megoldani és tanácsot segitö szót keresek. Férjemmel 14 évi házasságban megromlott a kapcsolatunk. Én el akarok válni t?le de ? nem akar válni. Az alábbi ingatlanok megosztását kellene kimondani a Bíróságnak annak figyelembe vételével h a gyermektartásról lemondanék a 13 éves fiam után, a férjem javára. Ingatlan terület mely a közös gyermekünk tulajdona, akinek én vagyok a kirendelt gyámja, mert az ingatlanra építetem hitel felvétel segítségével(23 millió Ft) egy mez?gazdasági termel?üzemet. A hitelt Én vettem fel a saját nevemre. A bank úgy adta a hitelt h a saját nevemen lév? (a telek tulajdon lapilag) családi házunkra (mely legnagyobb részt a szüleim segítségével épült) jelzálogot jegyzett be. Ezen kívül van egy nagyobb érték? szállító járm?vünk melynek a tulajdonosa szintén Én vagyok.
Kérdésem hogy milyen feltételekkel mondaná ki a bíróság a válást ha az fenti vagyont kellene elosztani.Hogy fogjak neki a vállásnak?Milyen dolgokra figyeljek?Mit tarsak szem elött?Egyáltalán mi tévö legyek?

Béres-Deák Attila # 2002.12.21. 09:56

Nem derül ki a keírtakból, hogy a termelő üzem illetve az ingatlanok egyéni vállalkozóként, vagy gazdasági társaságként vannak a tulajdonodban. Ezek pontosítása után lehet segítő tanácsot adni.


attika

szivi # 2002.12.21. 12:19

A mezögazdasági ingatlant mint östermelö épitettem,igy hát az is, meg a többi ingatlan is mint magán személy van a tulajdonomban.

szivi # 2002.12.21. 14:03

Attika a másik topicon feltett kérdésre is itt vállaszolok és akkor foytathatjuk itt az eszmecserét.KÖszönöm a segitséged!

A kiskorú gyermekem nevére vásároltuk az ingatlant és a tulajdoni lapra is bevagyok jegyezve mint gyám(én egyedül) mert a kiskorú csak igy szerezhetett ingatlant ha valaki meg volt nevezve törvényes képviselönek.

Béres-Deák Attila # 2002.12.21. 14:47

Ebben az esetben nem olyan bonyolult az ügy. Ami a gyermek tulajdona az ővé is marad, azon nem lehet osztozkodni. A többi vagyontárgy esetében meg kell osztani a közös vagyont a férjeddel. Az áruszállító jármű esetében hiába vagy bejegyezve tulajdonosként az még osztatlan közös tulajdon a férjeddel. Annak nincs jelentősége, hogy a közös tulajdon tárgyai létrehozásában a szüleid is résztvettek. Szerintem a férjed nem fog lemondani az őt illető részről a gyermektartás fejében. De szerintem ebbe a gyámhivatal sem fog beleegyezni, ugyanis kiskorut megillető tartásról való lemondáshoz a gyámhatóság jóváhagyása szükséges.


attika

szivi # 2002.12.23. 06:54

Attila véleményed szerint hogy lehet megosztani azt a házat amit jelzálog terhel a a felvett hitel(amit én vetem fel) miatt?Vagy törekedni kellene a megegyezésre és a férjem ingatlan részét kiváltani nem ingoságokkal és pénzel?Mi van akkor ha Ö ebbe nem egyezik bele?

Béres-Deák Attila # 2002.12.23. 08:39

Kedves Szivi! Nem a házat osztod meg, hanem a tulajdon jogot. A megosztást követően a férjed az eddigi osztatlan közös tulajdon helyett 50% tulajdoni hányaddal tulajdonos lesz. Természetesen ugyanúgy jelzáloggal terhelve. Egyébként a közös tulajdon megosztásának három módja van:1. Természetbeni megosztás / ez nyílván a Te esetedben nem célszerű/ 2. Valamelyik tulajdonos társ magához váltja a másik tulajdoni részt/ magyarul kifizeted/, 3. Értékesítés, és a kapott ellenértéken megosztozás.Próbáldd meg az ingókkal történő kielégítést, ez a férjednek is jobb, mert egy zálogjoggal terhelt ingatlannal nem sokra megy , ha nem ő használja. Próbáldd meg vele megértetni, hogy jobb a békés megegyezés, mert a bíróság sem fog többet megítélni az 50%-nál, viszont a pereskedés hosszadalmas és költséges. Irjatok össze mindent és fele-fele. A tartásdíj kérdést szerintem nem kellene belekeverni a közös vagyon megosztásába. El lehet még gondolkodnod azon, hogy KFT-t alapítassz és az apportálható dolgokat beviszed/ az apportálható, amelyeken nincs jelzálog jog, a nem apportálhatót például a házat, üzemet bérbe adod a vállalkozásnak! Egyébként is a mai gazdasági helyzetben jobb külön választani a magánvagyont a gazdasági eszközöktől.


attika