Anyám veszélyben van?


szofi74 # 2003.01.14. 09:45

Szia!
Szerintem be kellene bizonyítani, hogy nem tesz eleget az eltartási szerződésnek,így az megtámadható lenne.Egyébként, Ésesanyád beleegyezése nélkűl,nem köthetett a nővéred semmiféle szerződést.Miért nem bizonyítod be, hogy nem volt beszámítható, és ezt használták ki.

Béres-Deák Attila # 2002.12.28. 14:43

Szerintem minnél hamarabb ügyvédhez. A szerződéseket meg kell támadni bíróság előtt.


attika

Kovács András # 2002.12.28. 11:45

Édesanyám agylágyulásban szenved, melyről ez év januárjában orvosi zárójelentés is készült. A nővérem áprilisban  tudtomon kívül a saját lánya javára ajándékozási szerződést köttetet,anyám lakásának felére.Júniusban pedig eltartási szerződést kötött a saját javára, a lakás másik felére.Erről teljesen véletlenül, most decemberben értesültem. Eltartási kötelezettségének láthatóan alig tesz eleget.Közben július elején önkényesen odaköltözött anyámhoz 15 évvel fiatalabb barátjával.Anyám folyószámláját  anyámmal felmondatta, és a nyugdíját ő maga veszi fel,költi el. Anyám iratait (szemelyigazolvány, orvosi zárójelentések) eldugta. Anyám lakásában két szobát lezárt.
Én anyámat rendszeresen látogattam/látogatom, gondoztam: gondozónőt is fogadtam, és ebédet vitettem neki.
  Anyám veszélyben van?
  Oda az örökségem is?
 Mit tegyek, kihez forduljak?
Mik a kilátások?