Bt.kültag kilépése


Schmid Gyöngyi # 2003.02.27. 13:13

Egy Bt-nek a beltagja vagyok. A kültag tavaly márciusban azonnali hatállyal kilépett a Bt-böl, erröl engem ügyvéd útján, írásban értesített. A Bt. vagyoni betétje 10.000 Ft volt, ebböl neki 4.000 Ft vagyoni részesedése volt. Személyesen nem volt hajlando akkor szobaállni velem, és mivel személyesen nem müködött közre ( a Bt-t az én munkám miatt alapitottam ) nem gondoltam rá hogy igényt tarthat bármire is. A Bt-nek jelenleg kb. 1 millio ft-ja van a könyvelés szerint, mint kézipénztárban lévö összeg. Vajon közel egy év elteltével, mivel tavaly nem került sor elszámolásra , lehet-e anyagi követelése a kilépett kültagnak velem, vagy az új kültaggal szemben ?


gyöngyi

drcsomos@enternet.hu # 2003.03.06. 18:42

Kedves Gyöngyi!

Csak most olvastam az e-mailedet. Kérdés az, hogy a kültag, miért lépett, ki és az is, hogy gondoskodtál- e mások kültagról, mivel 6 hónapon belül erről gondoskodni kell ellenkező esetben a társaság végelszámolását el kell rendelned, mert ha nem teszed egy idő után a cégbíróság fogja azt hivatalból elrendelni, illetve előbb felfüggeszti a cég működését. Az is kérédés, hogy mi volt a társasági szerződésben.

Üdvözlettel:

Lili

Schmid Gyöngyi írta - 2003.02.27 14:13
Egy Bt-nek a beltagja vagyok. A kültag tavaly márciusban azonnali hatállyal kilépett a Bt-böl, erröl engem ügyvéd útján, írásban értesített. A Bt. vagyoni betétje 10.000 Ft volt, ebböl neki 4.000 Ft vagyoni részesedése volt. Személyesen nem volt hajlando akkor szobaállni velem, és mivel személyesen nem müködött közre ( a Bt-t az én munkám miatt alapitottam ) nem gondoltam rá hogy igényt tarthat bármire is. A Bt-nek jelenleg kb. 1 millio ft-ja van a könyvelés szerint, mint kézipénztárban lévö összeg. Vajon közel egy év elteltével, mivel tavaly nem került sor elszámolásra , lehet-e anyagi követelése a kilépett kültagnak velem, vagy az új kültaggal szemben ?


Lili

Béres-Deák Attila # 2003.03.07. 05:01

Az utolsó mondat szerint van új kültag. Kötelmi igényként az elszámolásból eredő követelés fenn áll 5 évig. Úgyhogy jobban jársz, ha minnél előbb elszámolsz vele. Küld meg levélben, meg postán némi pénzt.


attika

old-guy # 2003.05.26. 18:24

Nem igazán értem, hogy taggyülés megtartása és a Bt beltag képviselô aláírása nélküli tagjegyzék módosítás hogyan ölthetett cégbírósági beadásra alkalmas formát?

Elszámolni csak lezárt adóév eredménye alapján lehet, hiszen ekkor válik ismertté a cég értéke ( = Saját tôke ), ami az elszámolás alapját képezheti, ha a tulajdonosok már döntöttek az osztalékról vagy a pótbefizetésrôl.....

Kovács Jozsi # 2003.05.27. 23:08

Én úgy tudom, hogy ha a kültag kivált akkor 3 hónapos türelmi idő áll rendelkezésre a társaság jogi sorsának rendezésére.( Cégbiróság irányába)

Ue. az idő vonatkozik a kültaggal való elszámolásra is.
(GT)
§95. § (1) A társaságtól megváló taggal a tagsági jogviszonya megszűnésének időpontjában fennálló állapot szerint kell elszámolni.
(2) A társaságtól megváló tag követelését - a társaság és a tag eltérő megállapodásának hiányában - a tagsági jogviszony megszűnésétől számított három hónapon belül pénzben kell kifizetni.
101§(3) A társaságra a közkereseti társaságra vonatkozó szabályokat kell alkalmazni, ha e fejezet másként nem rendelkezik.
 
 
Egyébként hogyan rendelkezik a társasági szerződés magáról az elszámolásról?


bausan

blendi # 2003.10.28. 05:04

Most, ahogy olvasom ezt a topicot, ráébredtem önnön tudatlanságomra. De, hátha még nem késő. Tehát:
Kültag voltam a volt férjem Bt-jében. Kb. 2 hónapja megkért, hogy lépjek ki, mert mást szeretett volna beléptetni. Beleegyeztem. Elmentünk ügyvédhez, aláírogattunk különböző papírokat, és ennyi. Elszámolásról szó sem volt. Utólag visszatérhetünk rá, vagy mostmár mindegy?
blendi