Bt.kültag kilépése


blendi # 2003.10.28. 05:04

Most, ahogy olvasom ezt a topicot, ráébredtem önnön tudatlanságomra. De, hátha még nem késő. Tehát:
Kültag voltam a volt férjem Bt-jében. Kb. 2 hónapja megkért, hogy lépjek ki, mert mást szeretett volna beléptetni. Beleegyeztem. Elmentünk ügyvédhez, aláírogattunk különböző papírokat, és ennyi. Elszámolásról szó sem volt. Utólag visszatérhetünk rá, vagy mostmár mindegy?
blendi

Kovács Jozsi # 2003.05.27. 23:08

Én úgy tudom, hogy ha a kültag kivált akkor 3 hónapos türelmi idő áll rendelkezésre a társaság jogi sorsának rendezésére.( Cégbiróság irányába)

Ue. az idő vonatkozik a kültaggal való elszámolásra is.
(GT)
§95. § (1) A társaságtól megváló taggal a tagsági jogviszonya megszűnésének időpontjában fennálló állapot szerint kell elszámolni.
(2) A társaságtól megváló tag követelését - a társaság és a tag eltérő megállapodásának hiányában - a tagsági jogviszony megszűnésétől számított három hónapon belül pénzben kell kifizetni.
101§(3) A társaságra a közkereseti társaságra vonatkozó szabályokat kell alkalmazni, ha e fejezet másként nem rendelkezik.
 
 
Egyébként hogyan rendelkezik a társasági szerződés magáról az elszámolásról?


bausan

old-guy # 2003.05.26. 18:24

Nem igazán értem, hogy taggyülés megtartása és a Bt beltag képviselô aláírása nélküli tagjegyzék módosítás hogyan ölthetett cégbírósági beadásra alkalmas formát?

Elszámolni csak lezárt adóév eredménye alapján lehet, hiszen ekkor válik ismertté a cég értéke ( = Saját tôke ), ami az elszámolás alapját képezheti, ha a tulajdonosok már döntöttek az osztalékról vagy a pótbefizetésrôl.....

Béres-Deák Attila # 2003.03.07. 05:01

Az utolsó mondat szerint van új kültag. Kötelmi igényként az elszámolásból eredő követelés fenn áll 5 évig. Úgyhogy jobban jársz, ha minnél előbb elszámolsz vele. Küld meg levélben, meg postán némi pénzt.


attika

drcsomos@enternet.hu # 2003.03.06. 18:42

Kedves Gyöngyi!

Csak most olvastam az e-mailedet. Kérdés az, hogy a kültag, miért lépett, ki és az is, hogy gondoskodtál- e mások kültagról, mivel 6 hónapon belül erről gondoskodni kell ellenkező esetben a társaság végelszámolását el kell rendelned, mert ha nem teszed egy idő után a cégbíróság fogja azt hivatalból elrendelni, illetve előbb felfüggeszti a cég működését. Az is kérédés, hogy mi volt a társasági szerződésben.

Üdvözlettel:

Lili

Schmid Gyöngyi írta - 2003.02.27 14:13
Egy Bt-nek a beltagja vagyok. A kültag tavaly márciusban azonnali hatállyal kilépett a Bt-böl, erröl engem ügyvéd útján, írásban értesített. A Bt. vagyoni betétje 10.000 Ft volt, ebböl neki 4.000 Ft vagyoni részesedése volt. Személyesen nem volt hajlando akkor szobaállni velem, és mivel személyesen nem müködött közre ( a Bt-t az én munkám miatt alapitottam ) nem gondoltam rá hogy igényt tarthat bármire is. A Bt-nek jelenleg kb. 1 millio ft-ja van a könyvelés szerint, mint kézipénztárban lévö összeg. Vajon közel egy év elteltével, mivel tavaly nem került sor elszámolásra , lehet-e anyagi követelése a kilépett kültagnak velem, vagy az új kültaggal szemben ?


Lili

Schmid Gyöngyi # 2003.02.27. 13:13

Egy Bt-nek a beltagja vagyok. A kültag tavaly márciusban azonnali hatállyal kilépett a Bt-böl, erröl engem ügyvéd útján, írásban értesített. A Bt. vagyoni betétje 10.000 Ft volt, ebböl neki 4.000 Ft vagyoni részesedése volt. Személyesen nem volt hajlando akkor szobaállni velem, és mivel személyesen nem müködött közre ( a Bt-t az én munkám miatt alapitottam ) nem gondoltam rá hogy igényt tarthat bármire is. A Bt-nek jelenleg kb. 1 millio ft-ja van a könyvelés szerint, mint kézipénztárban lévö összeg. Vajon közel egy év elteltével, mivel tavaly nem került sor elszámolásra , lehet-e anyagi követelése a kilépett kültagnak velem, vagy az új kültaggal szemben ?


gyöngyi