Halálos fenyegetés


ObudaFan # 2007.12.31. 12:45

Ha pénzköveteléshez társult, akkor az nem lehet kényszerítés. Akkor zsarolás, vagy önbíráskodás.

NIBI # 2007.12.31. 14:12

Hát elmentem a rendőrségre megérdeklődni mit lehet ilyen hestben tenni. Azt mondták semmit, mert nem közvetett bűncselekmény (vagy mi). Akkor bár bűncselekmény lesz, ha pl.: az autómba vagy bennem tesz kárt.
Sajna (ahogy azt sejtettem is), a beszélgetések elmentése nem bizonyíték, merthogy manapság bárki tud csinálni hamisítványt. Ebben igazuk is van, csakhát...
Szóval a lényeg, hogy meg kell várnom, hogy az autómba kárt tegyen. Vagyis inkább abban, mint bennem. Mozgássérültként sajnos nem tudom megvédeni magam. :(

ObudaFan # 2007.12.31. 15:04

Tegyél panaszt, mert ez marhaság. A rendőrség akkor is köteles eljárni, ha acsak szabálysértés és nem bűncselekmény valósult meg.

segal # 2007.12.31. 15:27

NIBI !

A rendőrség 100 esetből 100-szor fog elküldeni,amíg azt látja,hogy téged el lehet küldeni,mert annyival kevesebb munkájuk van!
Írásban,jogásszal megfogalmaztatva,tényyekkel stb.az osztályvezetőnek.Mindjárt másként állnak hozzá.A felvételről meg majd eldönti a bíró,hogy felhasználható e és ha igen majd a szakértő megmondja,hogy hamisítvány-e !!! Másrészt a jog ismeri a veszélyes fenyegetés tényállását,ami nem kell hogy azonos legyen az emberölés tényállásával és majd akkor intézkedünk!

ObudaFan # 2008.01.01. 13:42

Ráadásul a feljelentés elutasítása ellen tett panasz elutasítása esetén is van tovább: pótmagánvádlóként fel lehet lépni.

abcdef # 2008.11.07. 12:21

Szép jó napot mindenkinek!
Szeretnék itt egy tanácsot kérni, ha valakinek van valami jó ötlete, tanácsa, kérem írja le.

2,5 éve váltam el a férjemtől, igen nehezen, mert ő nem akart válni. Miután elköltözött, szóban fenyegetett(soha nem fogok megszabadulni tőle, tönkre teszi az életemet, nekem nem lesz senkim.....), napi 30-szor hívott fel, az új barátomat is megfenyegette(persze ennek a kapcsolatnak vége is lett). Elmentem a rendőrségre feljelenteni, mert már nem bírtam. A rendőr elhajtott, nincs bizonyítékom, nincs tetlegesség. Jegyzőkönyv felvétel nem történt. Mivel ez egy közepes méretű város, volt férjem 1 óra múlva felhívott és tudta, hogy ott jártam. Ez is igen érdekes volt számomra!

Sűrgősségi ideiglenes gyerekelhelyezést kellett kérnem, mert telefonban megfenyegetett, hogy hamis útlevéllel külföldre viszi. (Erről bírósági papírom is van.)

kb. 1/2 év szenvedés után, abba maradtak ezek a dolgok.

Ezek után Ausztriában letartóztatták és 1,5 évig börtönben volt. 2 hónapja szabadult(1 évvel korábban, mint a kiszabott büntetése). A múlt héten ismét megfenyegetett, persze négyszemközt, hogy ha nem viselkedek normálisan(nem beszélgetek vele, hogy kerüljem a konfrontálódást), akkor olyan világ következik számomra, hogy azt el sem tudom képzelni.Mindezt persze fenyegető hangnemben, kiabálva.

Gyerektartás persze nincs, végrehajtás alatt áll az autója. Persze ezért is üvöltözik velem.

Gyereket elviszi amikor a láthatás előírt, úgy tudom vele normális. (5 éves, el tudja mondani mi történt)

Kérdésem, feljelentést tehetek ilyen fenyegetések mellett vagy tűrnöm kell továbbra is!? Van valami szerv, gyerekjóléti szolgálat, bíróság, rendőrség, stb...akihaz fordulhatok, mert ez így nem élet.

Előre is köszönöm a segítséget!

mizo33 # 2008.11.10. 17:31

Engem is megfenyegettek,hogy megölnek ha vége a pernek!
December 1-én lesz a per!!!
Van még 3 hetem...
A G.Bálint önkényesen költözött a szomszéd önkormányzati lakásba.Elkezdte zaklatni az élettársam.
Feljelentettük,a rendőrség leszarja.Bejelentettük az önkormányzatnál,hogy egy hajléktalan lakik a lakásukban.
Leszarják,mert nem nyit ajtót senkinek.
Elborult az agyam,és berúgtam az ajtaját,hogy elpicsázzam.Kihívta a rendőrséget,most már foglalkoznak az üggyel !!! Gyanusított lettem,garázdasággal vádolnak.
Az önkényesen beköltözött G.Bálintnak több joga van mint nekem.Pedig én pénzért vettem a lakást,nem loptam.
Azt mondta,"ha vége az ügynek megdöglessz".
Még 3 hetem van az életből.

wartom # 2014.09.21. 08:05

Tisztelt szerkesztőség !

Tanácsot kérnék az alábbi ügyben:

Anyósommal vitába keveredtünk egy régebbi ügyben. Másnap a volt férje!! akivel nem is beszél állítólag évek óta, átjött és engem és a feleségemet halálosan megfenyegetett hogy a két fiát ??? (akiről szó sem volt) hagyjuk békében, takarodjunk el innen.( széttépem a szádat az orrodig, mig ki nem vérzel, a feleségemet meg leszúrja).

Mi lenne a teendő ? Csak nem hagyhatom ezt !

Mit javasolnak ? Márciusban amúgy is bírósági tárgyalásra kell mennem a fenyegető úr jóvoltából kitalált összegek ki nem fizetése miatt.

Köszönöm a válaszukat

folyami géb # 2015.10.17. 06:43

Ha nem keletkezett sérülésed, akkor minimum garázdaság. Ha 8 napon belül gyógyuló sérülésed keletkezett és 30 napon belül magáindítványt terjesztesz elő, garázdaság ls könnyű tetsi sértés vétsége. Ha súlyosabb sérüésed is van, akkor annak megfellelő testi sértés. Ha még felvételed is van, akkor igen jók az esélyeid.

jozsef780424 # 2016.07.30. 09:01

Mit tegyek,ha a mostoha tesvérem (aki az anyám elsö házasságából való)halálosan megfenyegetett.
tette ellene feljelentést,de sajnos a rendörség lezárta.
én azóta félek töle.
Azt mondta a rendörségen,hogy nem félelem keltésből mondta ezt,hogy meg öl.
Ezt a jelentést a Két rendör is hallota de azokat sajnos nem hallgatták ki.
Vannak tanúk is,de ők sajnos az anyám (aki kihivta a mostoha tesvéreméket)talpnyalói.
Szeretném,hogy a mostoha testvérem megbünhödjön ezért.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.30. 09:07

Az nem mostoha-, hanem féltestvér.

Öreg Tölgy # 2016.07.30. 11:41

Megpanaszoltad a nyomozás megszüntetését?

Véleményem # 2016.07.30. 21:39

jozsef780424

Nem csoda, hogy megszüntették a leírtakból gyenge ez az egész nem állna meg. Kevés a bizonyíték és úgy néz ki nem is lesz több. Nem lehet bizonyítani. Hiába lenne panasz a nyomozás megszüntetése ellen. Sajnos több bizonyíték, tanúk, stb. kellenének ahhoz, hogy ez a gyenge bűncselekmény megálljon a féltestvér ellen.

Öreg Tölgy # 2016.07.31. 08:38

Azért nekem ebből inkább az jön le, hogy nem bizonyítottság hiányában szüntették meg (már csak azért sem, mert a két rendőr a vádemeléshez épp elég lenne), hanem tényállási elem (a félelemkeltési célzat) hiányában (kb. a BH 2011.303. számú jogesetben írtak szerint). Éppen azért érdekes lenne a jogi levetés ismerete, nem tenném a tűzbe a kezem a helyességéért.

Öreg Tölgy # 2016.07.31. 08:39

Nem levetés, levezetés. :)

jozsef780424 # 2016.08.29. 10:09

Engem a mostoha testvérem(anyám elsö házasságából való fiú)rendőrök és tanúk elött halálosan megfenyegetett.
Tettem is feljelentést de a rendörség lezárta az ügyet.
A rendöröket nem hallgatták ki és én azóta félek töle és a családjától,amit a feljelentésbe szóvá is tettem.
Mit tegyek ilyen esetben?

jozsef780424 # 2016.09.09. 09:25

Azt hazutta a mostohatestvérem a rendőrségen,hogy nem félelem keltésböl fenyegetett meg.
Kérdezem én,akkor miért mondta hogy megöl,talán viccbö?

Dr.Attika # 2016.09.09. 09:38

Talán azért, mert Ön valamikor kijelenthette előtte, hogy nem fél a haláltól. Ha ezt bizonyítani tudja a testvére, akkor megállapíthatja a bíróság, hogy nem volt félelem keltése a halál vonatkozásában.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.09.09. 10:00

Druszám!
Ez jó, nagyon jó :)

Öreg Tölgy # 2016.09.09. 12:06

Tényleg jó, de azért ne vedd komolyan! :) A kérdést komolyan nyilván csak a határozat teljes szövegének ismeretében lehetne megválaszolni.

Azt viszont már sokadszor látom meglepődve, hogy ha megkérdezem ilyen jellegű határozatnál, hogy megpanaszolta-e a sértett a megszüntetés (elutasítást), a válasz mindig az, hogy eszükbe sem jutott. Ott lehetett volna megmérni a határozat helyességét. Zaklatás miatt még pótmagánvádnak is helye lehet, bíróság pedig már csak nem ír le ilyen hülyeséget.

Dr.Attika # 2016.09.09. 13:19

A rendőröket is meg lehet érteni. Hány olyan fenyegetés van, hogy : Rák egye meg a májad. Varjú vájja ki a szemed stb. Ilyen esetekben is fenn áll a halállal, súlyos egészség romlással történő fenyegetés.
Hallgassák ki az elkövetőt, hogy komolyan halállal vagy súlyos egészség romlással fenyegette-e a sértettet.

Öreg Tölgy # 2016.09.09. 15:01

Nyilván az Általad írt példák nem merítik ki a bűncselekmény fogalmi elemeit. Ezért mondtam, hogy látni kellene a határozatot.

Súgás # 2016.09.13. 19:18

Határozott biztonsági szolgálat áll rendelkezésükre!

Dr.Attika # 2016.09.14. 04:34

Van határozatlan biztonsági szolgálat is? Ha igen, akkor az bizonytalansági szolgálat.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.09.14. 06:07

:)