Jogosítvány elvétele - S.O.S.


monalisa1 # 2008.11.21. 22:03

Borzasztó... A probléma az, hogy a szenilitást nem vizsgálják, vagyis 65 életév betöltésétől "végtelenítve" kapják meg az orvosi alkalmasságot.

A kereszmamám is 70+ és amikor "elugrik" valahová kész csoda hogy épségben visszaér.

KrisztiánBp (törölt felhasználó) # 2008.11.21. 22:17

Hát ez az :-) Horror.

kenomajas # 2008.11.22. 03:34

Kanadaban elkaptak egy 80 valahanyezer eves embert jogositvany nelkuli vezetessel, es kiderult, hogy nem is tudta, hogy van olyan, hogy jogositvany, mert amikor elkezdett vezetni, meg nem kellett a vezeteshez engedely. Eleg volt, ha az ember valahogy megtanulta.

websas # 2008.11.22. 06:56

Kedves KrisztiánBp!

Leírásodból kitűnik "Papóka" azért egy szabályt tudott :"Soha ne hajts gyorsabban mint ahogy az őrangyalod repülni tud" :)

websas

KrisztiánBp (törölt felhasználó) # 2008.11.22. 08:42

Hát halljátok .............. mit lehet erre mondani?

Az a kanadai történet aranyos, na egyébként teljesen viccen kívül mondom, hogy manapság is léteznek ám országok, ahol nem ismerik a vezetői engedélyt. Én nem tudom melyek ezek pontosan, de gondolom pl. Kongo vagy Kamerun közepén se nagyon láttak még jogsit. Na mindegy, csak érdekességképpen mondom, hogy ma is vannak ilyenek, aztán mégis vezetnek ám csak úgy minden nélkül akár buszt is. Hát izgi na .... :-)

icemad # 2009.08.02. 20:40

Tisztel Fórumozók!
Szeretném a segítségeteket kérni. Tavaly októberben egy közúti ellenőrzés során elvették a jogosítványom. Az autóval voltak gondok. (Rendszám nem volt megfelelő, műbizonylat hiányzott az átalakításokról, lámpák nem voltak megfelelőek, stb.) Az autót is lefoglalták, de azt sikerült visszaszereznem. Bírósági tárgyalás is volt, jogerős ítélet is született, 60000ft pénzbírság, és 14 hónap vezetéstől eltiltás. Ezt én maradéktalanul el is fogadtam. Utána nem sokkal jött egy levél, amiben le volt írva, hogy a jogsi visszaszerzéséhez mi a teendő. Azóta elköltöztünk, és ez a papír elveszett. Sajnos már csak halvány emlékeim vannak a tartalmáról. Valaki tudja, hogy mi ilyenkor a teendő? Hol lehet megtudni, hogy hogy lehet visszaszerezni a jogosítványt? Tudom, hogy van még hátra fél év a büntetésből, de még most szeretnék tisztában lenni ezekkel a dolgokkal. Azt hallottam, hogy Budapesten kell alkalmassági, kresz, és rutinvizsgát tenni, és ez még plussz 100-200 ezer ft. Ha valaki tud valami konkrétumot, az kérem írjon ide, vagy az icemad1983@msn.com címre. És mielőtt nekemesnének, én nem okoztam balesetet, nem vezettem alkohol/drog befolyása alatt, csak egy átépített autót teszteltem... Sajnos ez lett a vége, tanultam belőle. Minden segítséget előre is köszönök. Üdvözlettel: Dénes.

monalisa1 # 2009.08.02. 22:08

A másik topicban írtam a kérdésre választ.
Minden jót - jobbat!...

dogosrobi # 2009.11.12. 23:20

Nekem olyan kérésem lenne.Kettö éve volt egy balesetem amibe egy személy meghalt de még azota se volt tárgyalás nem is tudom mikor lesz.Meg olyan kérdésem lenne mivel ideglenesen szüneltetik a vezetöi jogosullcságomat az elsö foku birosái tárgyalásig ha ott aszt mondják visza kapom mi a tendö mit jelent az a utánképzés?Válaszod elöre is köszi

bernadett82 # 2009.11.24. 12:16

Sziasztok!

Nekem 2010. január 20.-án jár le a jogosítványom, de egyelőre nem használom, nem vezetek. Február elejéig tart a vizsgaidőszak, akkortól érnék rá a hosszabbítással foglalkozni.
Tehát lenne kb 2 hét, amely alatt nem lenne érvényes, hisz lejárt.
A kérdésem, hogy milyen büntetésre számíthatok (új vizsga/pénzbírság /etc) ?

bernadett82 # 2009.11.24. 12:23

Tehát nekem csak az lenne a fontos, hogy ne vesszen el a jogosítványom, és ne kelljen újra vizsgáznom.
Persze volán mögé addig nem ülnék.

Köszönöm a választ

bernadett82 # 2009.11.24. 12:24

Tehát nekem csak az lenne a fontos, hogy ne vesszen el a jogosítványom, és ne kelljen újra vizsgáznom.
Persze volán mögé addig nem ülnék.

Köszönöm a választ

bernadett82 # 2009.11.24. 12:26

Persze addig nem ülnék volán mögé.
Tehát nekem csak az lenne a fontos hogy ne kelljen újra vizsgáznom.

Köszönöm

bernadett82 # 2009.11.25. 07:25

Aki tudja, légyszi válaszoljon!
köszönöm!

morci75 # 2009.11.25. 07:43

bernadette82!

Szerintem nem kell büntetéstől tartanod, amennyiben nem vezetsz azalatt az idő alatt, amíg nem érvényes a jogsid. (pl: mi lenne akkor, ha tartósan kórházba lennél, vagy fekvőbeteg lennél azalatt az idő alatt, mikor lejár a jogsid. Akkor se tudnál bemenni az okm. irodába megújítani.)

lackó80 # 2009.11.25. 08:50

Tisztelt Fórumozók,a segítségeteket kérném!A minap igazoltattak és kiderült hogy a jogsim 3 éve!!! lejárt.Nagyon ritkán vezetek és nem néztem a jogsimba az eü. érvényesség dátumát.A rendőr feljelentett és mondta hogy záros határidőn belül hosszabbítsam meg a jogsimat.Elmegyek a háziorvoshoz és ő kiállítja az igazolást majd irány az okmányiroda,ez világos.Szeretném megtudni hogy elvehetik-e egy ilyen szabálysértés miatt a jogsimat és kb. mekkora bírságra számíthatok?

bernadett82 # 2009.11.25. 10:47

morci75!

Nagyon köszönöm a válaszod!
Én is úgy tudtam, hogy nem kell újra vizsgázni, csak biztos akarok benne lenni.

Hello

bernadett82 # 2009.11.25. 10:47

morci75!

Nagyon köszönöm a válaszod!
Én is úgy tudtam, hogy nem kell újra vizsgázni, csak biztos akarok benne lenni.

Hello

bernadett82 # 2009.11.25. 10:50

Morci75!

Köszönöm, hogy válaszoltál!
Én is úgy tudtam, hogy nem kell újra vizsgázni, csak biztos akartam benne lenni.

Hello

tatu # 2009.12.08. 08:45

nekem elvették a b kategóriás jogosítványom ittas vezetés miatt azt szeretném kérdezni hova kell mennem vissza kérnem és mit kell a hoz csinálni hogy vissza adják elöre is köszönöm válaszát

roderlajos # 2009.12.08. 13:10

nekem nem veték el a jogosítványomat de eltiltatok úgy hogy nem is vezetem az autót feljelentetek a rendőrök ugy hogy én vezetem a jegyző könyvben a hejszinse stimmelt és én írtam a rendőrségnek is a bíróságnak is és senki se foglalkozik vele aszt mondják ugy van ahogy a rendőrök mondják rendőri intézkedés során a lakásból és zárt udvarból hívtak ki igazoltatni úgy hogy édesapám mondta nekik hogy ö közlekedett az autóval de ere aszt felelték hogy nekik egy olyan ember kel akinek nincs jogsija és ők tudják hogy nekem nincs jogsim már írtam nekik hogy a büntetést kifizetem csak az eltiltást töröljék el de mindig nemet mondanak kihez forduljak tanácstalan vagyok munkahelyem függ a jogsi megszerzéstől segicsenek május 5 -én történt az igazoltatás azóta megy a vita

roderlajos # 2009.12.08. 13:17

eltiltás alat le -e tehetem a b kategoriás jogositványt

Egon123 # 2010.06.01. 19:31

Tisztelt Fórumozók!

Ma volt a tárgyalása egy tavalyi balesetemnek. A lehetséges köröket már megfutottam a fórumon olvasottak alapján kértem a biroságott , hogy a jogosítványom bevonásától tekintsenek el. ( 2 hónapra veszik el + pénz bírság)

Leírtam azokat a körülményeket, amik a kiszabott büntetést aránytalanul terhessé teszik, és csatoltam munkáltatói igazolást is, valamint kértem ,hogy vegyék figyelembe az enyhítő körülményeket ( az elmúlt 2 évben nem folytattak ellen szabálysértési eljárást, alacsony jövedelem, feleségem munkanélküli stb.) Olyan cégnél dolgozom ahol a jogosítvány feltétele a napi munkavégzésnek.
A bíróság az ítéletnél ezeket a körülményeket nem igazán vette figyelembe és azt mondták,hogy így is a lehető legkisebb büntetést szabták ki.

A munkáltatóm miután közöltem hogy mi az ítélet azt mondta,hogy arra az időre nem tud bért fizetni és nem tud más munkakörben alkalmazni.

Az a kérdésem ilyenkor mi van ,a csekk+a Bank ezt nem nagyon fogadja el. Van megoldás vagy itt a vége?

ggergö6 # 2010.06.09. 16:31

Elvették a jogositványomat és még van belöle 2 és fél hónap. Van-e arra lehetőség h kérvénnyel hamarabb hozzájussak

ggergö6 # 2010.06.09. 16:49

Pontositok. Elvették 5 hónapra és kaptam 50EFt-ot.Abüntetést befizettem és már letelt a fele büntetés és van még 2,5 hónap. van rá mód h esetleg hamarabb visszakapjam,mert a munkámhoz szükség lenne rá.

sziszi77 # 2010.06.09. 17:00

Anak elvehetik a jogsiját aki véletlenűl nem jó sávba fordul,és átmegy a záróvonalon?Kezdő jogsija van.Rendőr nem volt közelben......