Kitiltás


drbjozsef # 2024.05.22. 19:01

Én hivatalosan kitilthatom e ezt az embert ?
Ha igen hova fordulhatok ?

Kitilthatod, mondjuk nem "hivatalosan", bármit is jelentsen az.
Szerinted, ha kitiltod, attól még nem fogják lelakni a házat? Vagy akár csak a férjed egyedül, akit pláne nem tudsz "kitiltani".
Nem jók ezek a kérdések.

El kellene indítani azt a válást, vagyonmegosztást, lehetőleg egy jó családjogi ügyvéddel...

Amit esetleg tehetsz : odamész, lehetőleg nem egyedül, bemész a házba valami indokkal, és fotózol, hogyan néz ki most, kívül is, belül is, ami a te holmid, azt pedig elhozod. Ha van rá lehetőséged, a bent hagyott közös értékesebb ingóságokat, lakásfelszerelési, -berendezési tárgyakat is lefotózod, listázod, jegyzőkönyvezed két tanúval. Hívd fel az exed figyelmét, hogy a vagyonmegosztás a mostani állapoton fog alapulni, ha lelakja a lakást, duplán rosszul fog járni, nem csak az ő része fog kevesebbet értni, de a tied értékcsökkenését is ki kell fizetnie. Dokumentálj, amit lehet. Egyszer jól jöhet...

kati48 # 2024.05.22. 14:13

Kérdezni szeretném, gyermekeimmel elköltöztem bántalmazás miatt a 1/2 tulajdonú családi házamból
A férjem ott lakik, s beköltöztette az alkoholista barátját. A házat teljesen tönkre fogják tenni.
Én hivatalosan kitilthatom e ezt az embert ?
Ha igen hova fordulhatok ?