TB csalás? Hol jelezzem?


Dwader # 2021.01.15. 13:49

Most már tudom hol jelezzem. A kérdésem továbbra is az,hogy TB csalást követtem-e el ezzel a kb.10 doboz gyógyszerrel,amit eü.kiemeltre irt fel AZ orvosom?

Dwader # 2021.01.06. 08:13

Januarban szeretnék befizetni egy kisebb összeget az eddigi tartozásból,illetve folyamatosan szeretném az ez évit is. Viszont félek,hogy mi lesz ha kiderül,hogy kb 10 doboz gyógyszert eü.kiemelt támogatásra irt fel az orvosom 3 év alatt. Mindig magándokihoz megyek,nem használom ki a rendszer hibáját. Igazabol ezt is most vettem eszre,hogy eü.kiemeltre veszem a gyógyszert ( az eredeti ára sem sokkal több) a recepten be van jelölve.

Dwader # 2021.01.06. 08:02

Tudna valaki esetleg segiteni? A lényeg,hogy eh kiemelt támogatásra kapok egy gyógyszert a magánpszichiateremtől,ami igy 300 ft (kb 2 -3havonta) Ez TB csalás?

Dwader # 2021.01.05. 11:51

Üdvözletem!

A történetem a következő:

Évek óta nem fizetek TB-t ,mert nem jártam orvoshoz( igen,tudom ez nem mentség!)

Takarítàsokat vállalok,most lettem levelező tagozatos hallgató egy egyetemen.

Maganpszichiaterhez járok 2 eve,amit zsebből fizetek,viszont a gyógyszert Eü.kiemelt támogatàsra írja fel ,ami egységesen mindig 300 ft. A TAJ ellenőrzésekor ugyanis valamiért mindig azt irja a rendszer,hogy biztosított vagyok az OEP rendszerében,ami teljesen kizárt(senki nem fizeti utánam,sőt a NAV-val egyezkedek a kiküldött tartozàst illetően)

Hol tudom jelenteni,hogy nem lehet érvényes a TB-m és azt a kb 10 doboz gyógyszert amit 300 ft-èrt vettem 2018 óta,szeretném a különbözetet rendezni. Ugyanis attól félek,hogy TB csalást követek el.

Köszönöm a válaszokat!