Segítség


Rebecca # 2022.01.14. 17:24

Sziasztok
Nagyon kétségbe vagyok esve.
Tegnap a baratnőmmel loptunk 22.000ft ertekben jegyzőkönyvbe vették bevittek minket kihallgatásra,aztán kiengedtek.
A rendőrök szabálysértésnek minősítették,soha életembe nem követtem el semmilyen büncselekményt.
Milyen büntetésre számíthatok?
Nagyon kétségbe vagyok esve van 2 pici gyermekem.
Ugye nem fognak ezért lecsukni?

Szomorú örökös # 2022.01.15. 05:09

Rebecca

Tegnap a baratnőmmel loptunk 22.000ft ertekben jegyzőkönyvbe vették bevittek minket kihallgatásra,aztán kiengedtek. A rendőrök szabálysértésnek minősítették,soha életembe nem követtem el semmilyen büncselekményt. Milyen büntetésre számíthatok?.....Nagyon kétségbe vagyok esve van 2 pici gyermekem. Ugye nem fognak ezért lecsukni?

Hamarabb kellett volna gondolkodni, leginkább a 2 pici gyerek miatt. Legközelebb ne lopj! Általában így kezdődik, aztán nincs megállás a lejtőn lefelé. Szabálysértésért egyébként nem valószínű, hogy lecsuknak. Pénzbírságra számíthatsz szerintem, de ez csak egy laikus vélemény.

Rebecca # 2022.01.15. 15:20

Kedves Szomorú örökös
Köszönöm a válaszát . Soha az életbe nem fogok ilyet tenni. Nagyon remélem hogy nem lesz semmi komoly belőle.
Ez miatt még kaphatok tiszta erkölcsit?
Szeptemberbe szeretnénk intezni a falusi csokot.

Szomorú örökös # 2022.01.15. 17:31

Rebecca

Bár én csak egy laikus fórumozó vagyok, azért azt még én is tudom, hogy egy szabálysértés nem fog az erköcslben szerepelni.

Rebecca # 2022.01.15. 19:40

Nagyon szépen köszönöm a segítségét.
Valamennyire sikerült megnyugodnom. Nagyon félek.

drbjozsef # 2022.01.16. 06:59

Rebecca,

Nyugodj meg, nem lesz semmi gond, de azért nyugodtan szégyelld magad. :)

Lopás esetén a szabálysértési értékhatár 50.000.- forint, ezért tényleg nem lesz ellenetek büntetőeljárás indítva.
Az erkölcsi bizonyítványban a szabálysértési nyilvántartási rendszerben kezelt adatok nem jelennek meg.

Slainte # 2022.01.16. 07:27

Akkkor én jogászként is meg tudom erősíteni, hogy a szabálysértés nem bűncselekmény és nem kerül a bűnügyi priuszba. A szabálysértési priuszba igen, két évig, de az a csok szempontjából nem kizáró ok.

Slainte # 2022.01.16. 07:28

Megjegyzem, vannak olyan esetek, amikor az 50.000 forint alatti lopás is bűncselekmény, például az áruvédelmi eszköz eltávolítása. De mivel ilyenről a kérdező nem írt, feltehetően tényleg szabálysértésről van szó.

Rebecca # 2022.01.16. 09:52

Nagyon szépen köszönöm a nyugtató válaszokat.
Nem történt áruvédelmi eszköz eltávolítása.
Igen nagyon szégyenlem magam mindig tisztességes ember voltam ,úgy is neveltek.
Nagyon lelkifurdalásom van ,hogy ilyet tettem nemis értem hogy mehettem bele ilyenbe.
Soha az életbe semmilyen rosszat nem fogok tenni.

Szomorú örökös # 2022.01.16. 10:27

Slainte

feltehetően tényleg szabálysértésről van szó.

Főleg hogy a kérdező is egyértelműen írta:

A rendőrök szabálysértésnek minősítették

Rebecca # 2022.01.16. 19:46

Milyen büntetésre számíthatok?
Kb mennyi idő mire kiküldik a nekem szánt büntetést? Csütörtökön történt az eset.

Szomorú örökös # 2022.01.17. 04:19

Rebecca

Kb mennyi idő mire kiküldik a nekem szánt büntetést? Csütörtökön történt az eset.

Nyugi, a hivatalok malmai ilyen esetben is eléggé lassan őrölnek, nem fogják elkapkodni.

Slainte # 2022.01.17. 14:46

Ó, ha nekem annyi millióm lenne, ahányszor a rendőri "minősítés" nem volt helytálló! De nem akarom idegesíteni a kérdezőt, ha nem volt áruvédelmi eszköz eltávolítása és más minősító körülmény sem, akkor feltehetően tényleg szabálysértésről van szó.

A rendőrségnek főszabály szerint 30 nap alatt kell az előkéstíő eljárást lefolytatnia, a bíróság pedig az iratok alapján, ha a tényállás tisztázott, 15 napon belül hoz határozatot.

groszfater@gmail.com # 2022.01.18. 08:57

"A rendőrségnek főszabály szerint 30 nap alatt kell az előkéstíő eljárást lefolytatnia, a bíróság pedig az iratok alapján, ha a tényállás tisztázott, 15 napon belül hoz határozatot."
Hegy-te miket nem mondasz(?)

Rebecca # 2022.01.18. 10:28

Köszönöm a válaszokat.
Ilyen esetben milyen büntetésre számithatok?
Nagyon félek. Soha nem volt még ilyenben részem.

drbjozsef # 2022.01.18. 10:39

Legvalószínűbben pénzbírságra. Valahol 10 és 100 ezer forint között.

Slainte # 2022.01.18. 15:00

groszfater,

magvas felvetésed kapcsán tájékoztatlak, hogy válaszom az Sztv. 117. § (2) bekezdésén és a 118. § (2) bekezdésén alapul. Vagy te másképp tudod?

Rebecca # 2022.01.19. 10:13

Köszönöm a válaszokat.
Továbbá az volna a kérdésem,hogy a levél milyen formátumba fog érkezni?
Kell hozzá az aláírásom?
Nem szeretném hogy valaki más hozzátartozóm vegye át.

drbjozsef # 2022.01.19. 10:54

Igen, könyvelt küldeményben fog érkezni, de ez nem óv meg a hozzátartozói átvételtől : a posta tv. szerint az azonos lakcímen lakó hozzátartozók helyettes átvevőnek számítanak, úgyhogy ha nem vagy otthon, a postás simán oda fogja adni neki. Már ha egyáltalán kiviszi, sok helyen már csak az értesítőt dobják be, és neked kell elbandukolnod érte a postára.

BEM # 2022.01.19. 14:32

Rebecca

A szabálysértési törvény alapján kérheted a közvetítői eljárást a szabálysértési hatóságtól vagy a bíróságtól. Ha a közevetítői eljárás feltételei fennállnak és a közvetítői eljáráshoz a sértett is hozzájárul, és eredményes lesz, akkor a szabálysértési eljárást veled szemben megszüntetik és szabálysértési priuszod sem lesz.

Michael # 2022.02.09. 18:29

Sziasztok. Egy barátomat csőbe húzták kb 2évvel ez előtt. Fel ajánlották neki hogy külföldön dolgozhatna egy menő étteremben de szállást nem tudnak neki biztosítani ami kint nagyon drága. Így azt mondták neki ha új életet akár kezdeni ott kint akkor ahoz kezdő pénz kell. Csináltak neki egy külföldi munka szerződést hogy ott kint van neki jog viszonya, havi 2300 EU s fizetéssel. De sosem állt munkába azt sem tudja ki az étterem tulaj vagy hogy az e és nem csaló. Meg csinálták neki a munkáltatói szerződést és ez által Magyarországon fel vetettek vele 3 millió Ft os szabad felhasználású hitelt. Ezt követően akik intézték neki ezt a hamis lehetőséget adnia kellett nekik a segítségért minden tagnak még a banki dolgozónak is több száz ezer Ft ot. Maradt neki ebből más fél millió ftja. Aztán mindenki eltűnk külföldi munka meg sehol. Nem lett belőle semmi. Ezt követően a mi nap a Magyarországi rendőrség őt beidézte mint gyanúsított. Mivel őt nagyon csúnyán át verték és anyagilag lehúzták miért őt veszik elő? Azért mert nem tudta fizetni a havi törlesztő részletek? Vagy mert valaki rá jött hogy valami bűncselekmény történhetett amit nem ő kezdeményezett mivel teljesen palira vették. Mi lehet ennek a le folytatása illetve ő hogy jöhetne ki úgy ebből hogy más által okozott bűncselekmény miatt ne kerüljön börtönbe?. A munkáltatói igazolást ezt követően vissza vették tőle, és a banki papíron lévő papírokat is amin rajta vannak az adatai mondván hogy majd ők el fogják égetni. Gondolom azért vették vissza tőle hogy ha ebből baj lesz akkor meg tudják őt találni hogy semmi féle kép ne merjen köpni a rendőrségnek. Mit tudna szerencsétlen tenni most? Légyszíves segítsetek.

drbjozsef # 2022.02.09. 18:42

Michael,

Ha nem fizette vissza a hitelt, akkor nem a rendőrség, hanem a végrehajtó (vagy előtte a közjegyző) kereste volna meg, mert az nem bűncselekmény, hanem polgári jogvita.

Ha a rendőrség keresi, akkor más van a háttérben. A leírásod alapján nem követett el semmit, úgyhogy semmilyen tanácsot nem tudunk ez alapján adni, legfeljebb annyit, hogy keressen a büntetős ügyvédet, és vele menjen a kihallgatásra. Ott meg fog tudni mindent.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.02.09. 20:05

Dede. Csalás ez, úgy, ahogy van.

Michael # 2022.02.09. 21:25

Be lett már idézve. Ott lesz vele a kirendelt ügyvédje is. Már oda hívták hivatalból. Akkor itt nagyon nagy gond lehet ezek szerint? Ha csalás is történt amiről nem tudott mivel be csapták akkor most miért ő a gyanúsított? Mert azt gondolják hogy tudott erről és szándékosan bele ment? Nem kockáztatna ilyet. Csőbe húzták. Kérdés mi lesz a sorsa a továbbiakban

drbjozsef # 2022.02.10. 05:14

Igaz, a csalás simán megállhat.

Michael,
Ha a barátod egyetlen részletet sem fizetett a felvett hitelből, akkor az már más megítélés alá esik. Akkor is, ha őt is becsapták. Nem szándékosan ment bele? Hanem? Véletlenül rálépett egy hitelszerződés papírba és az a cipőjére ragadt? Szándékosan tök hülye volt, és egy ilyen béna, átlátszó szarral átverték - jó eséllyel valami büntetés is lesz ebből, és hosszú-hosszú évekig fizetheti a tartozást vissza.

Persze, ő is követelheti az átadott pénzt az illetőktől...