Segítség


Majordomus # 2022.05.01. 21:08

Valószinüleg!

anura # 2022.05.01. 20:41

Köszönöm Majordomus, szerinted esetleg, vagy biztosan.

Majordomus # 2022.04.30. 11:27

Sokat nem.
Egy ujabb elutasitást...

anura # 2022.04.29. 20:37

Köszönöm Majordomus, valahogy igy hangzik akár még logikusan is. Szembe találkozni a levelemmel ott ahol annak semmi keresnivalója, azok kezében tudni akikre cseppet nem tartozik, önmagában ijesztö és elképesztö. Azt kérdezem töled még, hogy 15 napon belül ha panasszal élek a határozat ellen, mit veszíthetek?

Majordomus # 2022.04.29. 18:41

anura
Ha üzleti partnernek küldted el üzleti ügyben az nyilvánvalóan üzlryi adat és nem személyes.
.
De.
Abban a pillanatban ahogy az harmadik vagy negyedik fél kezébe kerül az mármint kivülállónak személyes adattá válik amihez neki semmi köze nincs.

Szomorú örökös # 2022.04.29. 18:09

anura

ez a bankszámlaszám személyes adat, és beazonosítható természetes személlyel közvetlenül kapcsolatba hozható

Max. egy bank számára, de egy másik magánszemély számára semmit nem mutat.

anura # 2022.04.29. 17:49

De ez a bankszámlaszám személyes adat, és beazonosítható természetes személlyel közvetlenül kapcsolatba hozható. Nem értetted a kérdésemet. Akkor kell legyen valami szabály hogy mely esetben nem az.

Szomorú örökös # 2022.04.29. 16:42

anura

A rendörség bcs. híján megszüntette a nyomozást, mivel a bankszámlaszán mem minösül személyes adatnak.
Én úgy tudom, hogy igen, de nem találok jogszabályt.

Talán nem véletlenül, ezen még nem gondolkodtál el? :-O

anura # 2022.04.29. 13:50

Köszönöm! Ez érdekes, ezt megrágom. NAIH- ossal beszeltem aki ugy gondolja, hogy a feltüntetett privát szemely bank adatai azert nem számítanak valószínüleg személyes adatnak, mert üzleti levélben küldtem el üzleti postámból üzleti ügyben az ügyfelemnek, és innentöl talán nem személyes adat. Van ilyen? Hogy üzleti titok megsértésének megfelelne-e, az szerinte viszont kérdéses. Elvégre is ügyfelemmel a számára ill. ö speciális ügyében kikalkulált árakat listáztam fel mint maradék vételár és ügyvédi költség, ami csak neki szólt. Ezt az összeget volt hivatott ügyfelem utalni annak a levelemben feltüntetett természetes személynek a bankszámlájára, aki egyben ügyfelemnek ügyleti meghatalmazottjaként volt hivatott eljárni. Csatolmánya volt ennek a levélnek az ügyvédi ügyleti meghatalmazás is a meghatalmazottnak ill. számlatulajdonosnak az összes személyes adatával, amit nem adtak le a bíróságon. Mivel nem derült ki, hogy a címzett ügyfelem maga adta ki a levelemet illetékteleneknek, vagy valaki a felperesi oldalról feltörte a postámat (amit szintén el tudok képzelni de a rendörség nem derítette ki holott ezt kértem), így azt sem tudhatom, hogy a csatolmányhoz hozzájutottak -e illetéktelenek, a sok személyes adattal. A bíróságon leadott levél maga csak a fizetnivalókat, az ügyleti meghatalmazott nevét, bankszámlaszámát, iban, swift számát tartalmazta. De szerintem ez sem tartozhat másra, különösen ha minden emailom záradéka 3 nyelven tartalmazza az adatvédelmi szöveget. Lehet hogy másképpen kellene megközelíteni? Hogyan?

Majordomus # 2022.04.29. 12:39

tudtommal az adatvédelmi törvény ezt rögzíti.
.
A GDPR hatálya nem fed le minden adatkezelést, csupán a természetes személyek személyes adatainak kezelésére vonatkozik.

Személyes adat minden olyan információ, mely egy beazonosítható természetes személlyel közvetlenül kapcsolatba hozható, róla közvetve valamit elárul. Az első kategóriára példa a név, lakcím, adószám, e-mail-cím, telefonszám vagy a bankszámlaszám, a másodikra pedig az a minősítés, hogy az ügyfél „jól fizető” vagy éppen „rendszeresen késedelmesen fizet”. Valamennyi személyes adatról tájékoztatást kell adni.

anura # 2022.04.29. 12:28

Kedves jogászok, keresem azt a jogszabályt, amiben benne van, hogy személyes adatnak számít- e egy privát bankszámlaszám, melyet egy üzleti levélben adtam tovább ügyfelemnek az ö saját kérésére, a számla tulajdonos beleegyezésével egy meghatározott célból. Ez a levél fél évre rá egy illetéktelen harmadiknak a kezébe került, (nem tudom az adta -e ki vagy feltörték volna a postámat), aki azt illetéktelen negyediknek tovább adta, az pedig illetéktelen ötödiknek, aki egy polgári perben aminek a vállalkozásomhoz köze nincsen, becsatolta ellenem a bíróságra , kifejezetten a szavahihetöségem megdöntése céljából. A bíróság figyelmen kívül hagyta, a levél az ügyben nem releváns, tehát a szavahihetöségemet megdönteni nem tudták vele. Mégis, itt valakik nyilvánosságra adták az üzleti levelemet, benne egy magánszemély bankszámla számával. Lehet, hogy egy üzleti levélben közölt privát banszámlaszám nem számít személyes adatnak? A rendörség bcs. híján megszüntette a nyomozást, mivel a bankszámlaszán mem minösül személyes adatnak. Én úgy tudom, hogy igen, de nem találok jogszabályt. Komplett számlaszám volt névvel, címmel, bsz.számmal, ibannal, swifttel. Tudja valaki? Köszönöm.

Rebecca # 2022.04.22. 11:03

Köszönöm szépen a kedves hozzászólásokat :(

Majordomus # 2022.04.22. 10:33

"2 pjci gyermekkel vagyok mit tegyek?"

8. parancsolat: Ne lopj

wers # 2022.04.22. 10:12

Igen, látszik :)

Kovács_Béla_Sándor # 2022.04.22. 09:42

Az előző hozzászólásom látszik?

Rebecca # 2022.04.22. 09:39

Jónapot elnézést hogy megint ide írok de nagyon félek ma kaptam hogy tárgyalás lesz az ügyböl.
Miert tartanak tárgyalást amikor megirták a jegyzőkönyvet és mi alá is irtuk.
Ilyenkor miert szoktak tárgyalást tartani?

Rebecca # 2022.04.15. 11:16

Ígyis kaphatok elzárást hogy ez csak első ilyen eset???? Úristen en nagyon félek 2 pici gyermekkel vagyok mit tegyek?

Kovács_Béla_Sándor # 2022.04.14. 18:47

(A lopás éppenséggel elzárással is büntethető szabálysértés. Ezért is fogja bíróság tárgyalni az ügyet.)

drbjozsef # 2022.04.14. 10:51

Ezért nem csukhatnak le.
Legfeljebb zaklatásért., ha innen valaki feljelent a sok ugyanolyan kérdés miatt.......

wers # 2022.04.14. 10:19

Jó lecke volt. Saját hibádból talán okulsz.

Rebecca # 2022.04.14. 08:35

Hat nagyon remenykeden sosem voltam idáig büntetve. Idáig sosem követtem el semmilyen törvénybe ütköző tevékenységet.

wers # 2022.04.14. 06:55

De akkor tuti h ezért nem csukhatnak le?

Szerintem hihetsz a korábban hozzászólóknak, de tuti akkor lesz, ha írásban látod a döntést.

Rebecca # 2022.04.14. 06:33

Rendben van köszönöm szépen a segítségét.
De akkor tuti h ezért nem csukhatnak le?

drbjozsef # 2022.04.14. 04:03

Rebecca,

Igen, az erkölcsit jelenti, de rosszul írta MD, nem kerülsz bele a bűnügyi nyilvántartásba, tiszta lesz az erkölcsid, ha ez csak szabálysértés.
(A szabálysértési nyilvántartásban 3 évig benne lesz, de ez nem jár semmilyen joghátránnyal).

Rebecca # 2022.04.13. 19:09

Elnézést nem jól irtam. Tulajdon elleni szabálysértés áll a határozatban.
Mit jelent a priusz? Ez valamit befolyasol? Pl Erkölcsi bizonyitvanyt?